Mary a Max

Marcos

Mary a Maxe jsem si musel nechat projít hlavou. Na animák opravdu silný zážitek. Dokonale nedokonalé výtvarné pojetí. Mnoho řemeslných detailů přesně vystihujících atmosféru a obsach. Skvěle zachycené plastelínové postavy,které přesně odpovídaly svím charakterům a to vše spolu s příběhem přátelství dvou "normálních" lidí dělících od sebe půl světa. Mary a Max je úplně jiný animovaný film a to jak vizuelně,příběhově,tak i počtem smrtí,ale v tom je právě jeho síla. ()

TommyDiamond

Mrzí mě, že mi tento snímek protekl mezi prsty a měl jsem možnost shlédnout ho až teďka. Mary a Max je úžasný netradiční povídkový animák, který dokáže u diváka vykouzlit úsměv, ale také ukázat, že i když je svět svázaný nespravedlností a nepochopitelnými věcmi, tak je vždy pro co žít. I třeba jen pro dopisního přítele na druhém konci světa. Dávám čtyři hvězdy..... ()

Oudee33

Plastelínová nápaditost zahalená do odéru příběhu podle skutečné události, která si nebere servítky s negativním pohledem na svět, prostě si z něj střílí hlava nehlava. Vážně pobavilo, dosti originální pojetí. 85% a like jak hovado :) ()

AddieWilimes

Náhodně objevený film, který mi ve „filmotéce" velmi chyběl. Unikát svého druhu i pro to, kolik podob může přátelství mít. Úsměvné (a často komické) zachycení života, což mi došlo až na samém konci, možná pro závěrečnou„ironii osudu"... ()

Iamthewalrus

Geniální animovaný film, který mě okouzlil především svým černým humorem v podobě morbidních situací a ještě lepších hlášek, jež jsou plné sarkasmu a ironie. Dalším plusem je rozhodně působivý příběh, který je zároveň melancholický a humorný. Výborná je také atmosféra, která je ještě více umocněna zajímavých výtvarným zpracováním. ()

Scraffy

Neskutočne premakaný film, ku ktorému sa bojím aj napísať nejaký komentár, lebo mám k nemu až taký veľký rešpekt. Jeden z mojích naj filmov. Adam Elliot je veľký kráľ v tomto umení. Zachytáva vaše vlastné pocity vo filme. Jeho postavičky a celkový svet je neskutočne nádherný a urobený do posledného detailu. Na tomto filme nevidím ani len jednú, jedinú chybičku na kráse! ()

Romanstekl

Silný příběh inspirován skutečnými událostmi.Propracovan do nejmenšího detailu vskutku originálním a dosti náročným způsobem. ()

IvonaK

Vcelku mě zaujalo to korespondenční pouto mezi mladou slečnou a starším mužem. Škoda jen že se ve výsledku nakonec nemohli seznámit naživo. ()

Pai-Mei

Trochu zmeny po záplave filmov od Pixaru a Disney. Elliot dokazuje, že aj s plastelínou sa dá urobiť velká sranda a keď sa k tomu pridá hlas Seymour Hoffmana, treba to vidieť. ()

Soubi

Drsné, smutné a s prosakujícím černým (hodně černým) humorem. Těžko slovy vyjádřit pocity z tohoto animáku, snad jen, život je těžký a kdo z nás je ten normální...přál jsem si, aby to skončilo dobře, humorné pasáže se mi líbily nejvíc. Hm... ()

SirZelda

Nádherný animovaný příběh, spíše pro dospělé než - li pro menší, o přátelství dvou zcela rozdílných lidí - 44 letého žida Maxe z New Yorku a 8 leté holčičky Mary z Austrálie. Někdy úžasně vtipné a někdy šíleně dojemné, prokládané hořkostí situací ze života a vůní přátelství. Navíc nesmím zapomenout na hezky vybranou hudbu, která celý film doprovází...pro mě prostě zásah do černého a tím pádem za plný počet! :) ()

ona.takova

Příběh o přátelství osamělého dítěte a dospělého, který má svou samotu jako jistotu a svůj hrad.Velmi citlivý a empatický přístup pana Elliota, který si mě tímto získal.Jasných 5 ()

Kaszos

Zaujímavé. Len čo som videl plagát som si vzal do hlavy, že si to pozriem. A mal som to šťastie, že som to videl v pôvodnom znení, takže som si naplno užil fantastické hlasy hlavných postáv. Príbeh je fantastický a veľmi silne emotívny, depresívny, humorný, krásny. A keď sa k tomuto pridá príjemná hudba vznikne niečo tak skvelé. (95%) ()

HarlanWade

Hrozně fajn film. Kombinace slzopudného příběhu, depresivní atmosféry a několika perfektních hlášek, jakožto humorných odlehčení, zapůsobila skvěle a zrodilo se po dlouhé době něco nevídaného - a je jedině dobře, že se tomu tak stalo ve světě animovaného filmu. Osobně si myslím, že takovéto projekty mají ještě velice barvitou budoucnost - a já jim moc fandím. ()

pekas

Tak se to povedlo! Najít ve smutných tématech a věcech krásu, to rozhodně není snadný úkol. A zde - úkol splněn! Veselé, smutné a hodně ze života. A navíc výborná hudba. Jasná pětka. ()

Mr.Roman

Ou, tak ten film veľmi milo prekvapil, ba priam nadchol. Netreba však čakať žiadne "pohladenie na duši", ale tvrdú realitu (v medziach animovaného filmu) vykreslenú prostredníctvom animácie a väčšinou len kombináciou dvoch farieb (poprípade niečo málo červenej, no často len čiernobielo, či s odtieňom sépiovej kosti, ostatne kliknúť si na zopár obrázkov v galérii by nemal byť problém). No použitá špecifická výtvarná stránka len podtrhla ponurú atmosféru a rozdiel dvoch vnútorných svetov Mary a Maxa. Hlavne prvá polovica filmu (a úplný koniec) je priam geniálna a hoci príbeh potom troška stratí na údernosti, zaujímavosti a toľko už vás nedokáže prekvapiť ako v prvých momentoch, vysoký štandard si film udržal až do konca. Podobný animák som ešte nevidel. ()