Sportovní / Drama

Scénografie:

Beth Mickle

Kostýmy:

Erin Benach

Jak je v Sugar zmíněno, baseball je pomalý sport. A to samé můžu napsat o samotném filmu. Navíc jde jen a pouze o nadhazovače a později o jeho "toulky" amerikou. Zdá se, že by děj snesl delší stopáž, aby nedocházelo k několika náhlým zvratům, ale opak je pravdou. Zkrácení o půl hodinky by "cukroušovi" jenom prospělo... :-) Toto sportovní drama ve mně nezanechalo, až na úplný závěr, žádné pocity lítosti nebo nadšení a jemu podobným sahá maximálně do pasu... :-( 45%(23.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,082,124Tržby Celosvetovo $1,144,438(25.3.2010)

Velmi prijemny film o priemerene nadanom chlapcovi Miguel 'Sugar' Santosovi z Dominikanskej republiky, ktory od malinka zije iba jednym snom, a to hrat profesionalne baseball v USA. Sen sa mu nakoniec splni, ale to, co dokazuje doma, nestaci na tvrdu konkurenciu v Amerike. Pribeh rozprava o jeho adaptacii, respektive skor neschopnosti sa adaptovat na americkej pode, kde mu chyba rodina, kamarati, spanielcina, ale najma radost z baseballu. Postupne budeme svedkami jeho vrcholov a padov a jedneho radikalneho riesenia, ktore sa rozhodne urobit potom, ako pochopi, ze v baseballe nie je asi taky dobry, ako si myslel. Film ma velmi pomale tempo, ktore mne osobne vobec nevadilo, pretoze som dokazala precitit kazducky jeden myslienkovy pochod mladeho Miguela. Musim povedat, ze som si tie dve hodinky naozaj uzila...(21.8.2009)

• Icefist

Takhle prosím ne, pánové. Právě jsem totiž dokoukal jedno z nejslabších sportovních dílek, co jsem v životě viděl. A že jich už bylo nemálo. Celé mě to uspávalo, hry se téměř nedočkáme a ani příběh a jednotlivé osudy za moc nestojí. Tak mě napadá, že se to hodnocení dá krásně shrnout do jediné věty- průměrná podívaná o průměrném baseballistovi podkreslená průměrnou hudbou. 40 % Oblíbená část- Osvaldova historka o jeho oblíbeném hráči(21.8.2011)

• Olík

Stovky mladíků se každým rokem vydává na pouť z Latinské Ameriky do Spojených Států, aby se vzepřeli svému osudu a našli uplatnění jako sportovní hvězdy. Sportovní drama z produkce HBO vypráví příběh jednoho z nich, devatenáctiletého talentovaného baseballového nadhazovače s přezdívkou „Sugar“. Film je možná velmi příjemný jak píše Larelay, ale na můj vkus až příliš strohý. „Cukřík“ hraje baseball – rupne mu v bedně – nehraje baseball. Nic víc, nic míň – na 109 minut dost málo. Autoři si mohli víc pohrát jak se samotným hlavním hrdinou, tak s celým příběhem.(25.1.2011)

Tento film ma krasne farby, krasnu hudbu a citim tu vela lasky k dielu..Algenis Perez Soto zahral hlavnu ulohu tak zivo a presvedcivo ze som si na moment pomyslel ze pozeram snad skrytu kameru zivotneho pribehu tohto mladeho nadejneho dominikanskeho sportovca.Tak ako sa vam moze zdat ze baseball postrada tempo, aj tento film ho postrada na prvy dojem, avsak ak pozrieme do hlbky , zistime ze je ine hrat tuto hru, a ine je sa na nu pozerat a prave tym si vas Sugar ziska. Svojou uprimnostou a srdcom. Velmi mile prekvapenie. 8.5/10(6.1.2010)

• hanzikk

Tak trochu zklamání no. Zdálo se mi to vcelku natahované a dost mi tam chyběl ten samotný baseball. Jako drama mne to tak nechytlo, tak jsem čekal trochu toho "sportovní" a to se mi tak nějak taky nedostalo. Nevím co si myslet.(26.12.2012)