Gérard Depardieu v posledním celovečerním filmu jedinečného francouzského režiséra Claudea Chabrola. Komisař Bellamy tráví jako obvykle dovolenou s manželkou v jejím rodném domě na jihu Francie v Nimes. Prázdninový poklid však naruší příjezd dvou osob – záhadného cizince Gentila, který se Bellamymu svěří s tím, že se zřejmě dopustil vraždy, ale odmítá přiznat, o koho se jedná, a komisařova nevlastního bratra Jacquese. Ten má problémy s pitím a navíc žárlí na Bellamyho rodinné štěstí. Komisař se tedy musí zhostit dvou těžkých úkolů, z nichž první bude možná snazší než ten druhý. Jednak se pustí na vlastní pěst do vyšetřování vraždy a současně se snaží zlepšit vztahy se svým nevypočitatelným bratrem.
Bellamy je posledním celovečerním snímkem francouzského režiséra, jednoho z tvůrců Francouzské nové vlny, Claudea Chabrola. V té době ještě Chabrol natočil několik epizod do televizního cyklu podle povídek Guy de Maupassanta. (Česká televize)

Hollister

Stylem by se spíš hodilo jako televizní film na pokračování. I přes kvalitní herecké výkony se jedná o příliš zdlouhavé dílo, které v některých fázích vyhlíží poněkud fádně a naivně, i když tomu tak ve skutečnosti není. ()

Gortyna

Já taky usnul, stejně jako simply. Škoda, že se Chabrol rozloučil zrovna takovýmhle opusem. Zajímalo by mě, jestli Depardieua vycpali, nafoukli nebo už je takový ve skutečnosti. Tloustne se po pivu, on je ale vyhlášený vinař! ()

gizi

Zajímavý film, který je sice na první pohled zcela tuctová skoro nudná krimi, ale je zde prostě rukopis režiséra, který se, tentokrát sice méně, ale přece, dostává pod kůži. Není to ani náročné, ale přesto zaujme, také díky vhodnému hudebnímu doprovodu převážně vážné hudby. 21.4.12 asi mezi 65-70% a 3*. ()