poster

Bellamy

 • francouzský

  Bellamy

 • anglický

  Inspector Bellamy

Krimi / Thriller

Francie, 2009, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Olík
  *

  Vydržet hodinu a tři čtvrtě zírat na detektiva důchodového věku, který vyšetřuje a nevyšetřuje případ, řeší a neřeší vztahy se svým bratrem, ale hlavně celý film oplzle osahává svoji na svůj věk udržovanou manželku – to chce speciální vojenský výcvik. Francouský senilnějící "Krimi / Thriller" s nulovou invencí je unavený, úlisný, nezáživný............zkrátka téměř nekoukatelný!!!!(18.11.2010)

 • Mngwa
  *

  Málokdy se mi stane, že bych u filmu usnula. Ale tohle byla opravdu síla. To poslední, co si z filmu pamatuji, je asi pětiminutový záběr Depardieu, jak si maže chleba s máslem a potom jsem už byla v limbu. Občas jsem se probudila, zjistila jsem, že se nic neděje a znovu jsem usnula. Nesrozumitelné dialogy, táhlý děj, nezajímavé postavy. Doporučují jako terapii pro nespavce - stoprocentní efekt. PS: Jinak fascinuje mě, že Gerard Depardieu nabyl takových rozměrů, všechna čest. Nakynul teda slušně.(15.9.2012)

 • freddy
  ***

  Tenhle film ve své podstatě zase není tak špatný, jak by se mohlo po jeho zhlédnutí zdát. Na to, že se jedná o kriminálku, navíc ještě francouzskou, což je žánr a filmařská provenience, které nemám příliš v lásce, zkombinovanou s rodinným dramatem, tak to zase tak špatně nedopadlo. Jistě, film se občas táhne velmi pomalu, děj je velmi zdlouhavý a kolikrát jsou to neustálé řečnění a dialogy k uzoufání nudné, ale i když jsem se opravdu několikrát u filmu nudil, tak ho nemohu s čistým svědomím odsunout někam do podprůměru, protože tam rozhodně nepatří. Nepopírám tedy, že jsem se nudil, ovšem ta nuda byla vykompenzována příběhem, který byl docela zajímavý, a ač jsem několikrát nechápal jednání některých zúčastněných (což přisuzuji tomu, že nejsem častým divákem kriminálek a detektivek), tak přesto jsem si film chvílemi docela solidně užíval. Gérard Depardieu zde byl, jako už v minulosti mnohokrát ve svých jiných rolích, samozřejmě naprosto dokonalý a bezchybný a stejně tak musím vyzdvihnout i Clovise Cornillaca, který si zahrál Depardieuova zhýralého bratra a tato role mu vyšla naprosto perfektně. Takže toto mé hodnocení uzavírám s tím, že o něco kratší stopáž by filmu určitě neuškodila, ale spíše pomohla, takhle je to jen nadprůměrný příběh v průměrně nabídnuté formě, a proto hodnotím průměrnými třemi hvězdami.(14.5.2010)

 • Snorlax
  **

  Mnozí režiséři zrají jako víno, o Chabrlovi by se to možná dalo též říci, ale pouze pokud připustíme, že to víno bylo zřejmě krabicové a rozhodně celou dobu otevřené. V Bellamym se Chabrol propracoval k dokonalosti v oblasti nudy. Chudák Depardieu se snaží hrát, ale kde nic není, ani smrt nebere. Takže tím nejlepším na tomhle francouzském filmu zůstává český dabing.(17.2.2013)

 • fNdEsIECLE
  **

  Zvláštní. Takhle bych to točil také, říkám si u úvodu...V návaznosti na závěr, kdy se hovoří cos o tom, že lidské oko zachytí jen část skutečnosti. Jako byste viděli z postavy jen půl hlavy někde v dolním rohu obrazovky. Není důležité zaostřené, ale zamlžené. Tam někde v dáli. A tak dále; příběh je víceméně debilní, a asi o něj ani nejde, iritovaly mě flashbacky jako Kriminálka (cokoliv) a podobné (zhovadilosti). A ta hudba, jak tam skvěle rámusí! Cosi zůstává a co oceňuji, je pořádný flusanec do tváře mainstreamového diváka.(3.9.2012)

 • - Claude Chabrol se v jednom rozhovoru svěřil, že při přípravě svého nejnovějšího filmu porušil zásadu, a to že herce obsazuje až po napsání scénáře. Nejdříve se rozhodl, že role komisaře Bellamyho připadne Gérardu Depardieu, a teprve poté napsal scénář (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace