Perzekuce

Prenasledovanie

(festivalový název)

Drama / Psychologický

Francie / Německo, 2009, 100 min

Pěkný psychologický snímek o schopnosti milovat a žít ve vztahu. 1) 35letý charismatický Romain Duris (hlavní role) je pro mě lákadlo číslo jedna. Jeho dělník Daniel není žádný primitiv, naopak, má vysokou přirozenou inteligenci a zdravý selský rozum. 2) Zaujalo mě, že za celý film ani jednou nikdo bláznivého pomatence neoznačil za gaye, homosexuála či nějakým vulgarismem, ačkoli si o to onen maník přímo říkal. Snad je to proto, aby bylo zdůrazněno, že jde o lásku a ne o to, kdo je jejím nositelem.(19.4.2014)

• Enšpígl

No tak to sou vztahy, že by se z toho jeden posral fakt. Jak se do toho namotal ten buzerant, to mě hlava nebrala, to bylo fakt přepálený. Na film jsem se díval hlavně kvůli Charlotte, ale ona zase ve filmu tolik není a že ukáže svoje bradavky ? Nechci vypadat neskromně, ale kdyby místo toho dostala větší herecký prostor ocenil bych to víc. Bradevk v dnešní době vidí člověk denně tuny. Jinak magořina na třetí co si budeme povídat.(1.6.2011)

I na krátkou stopáž mi Persécution přišlo moc dlouhý. Klade se velký důraz na rozvíjení postav, ale velmi pomalým tempem. Nicméně hodně na tomto snímku oceňuji to, že oba měli na danou věc svůj pohled a svoji pravdu, přikrášlovaly si věci podle sebe, tak jak se jim to hodilo, což já dělám hodně často. Průměrný film s trochu deprimující atmosférou, přesto tomu trošku přidám (i když si to asi moc nezaslouží). „V minulých vztazích jsem neměla pocit, že jsem sama sebou. Pořád jsem se jmenovala Sonia, ale jinak jsem mluvila, jinak jsem se chovala. Jako bych hrála záskok. Za skutečnou Soniu.“(21.5.2014)

• sklennenka

S první scénou z metra se mi zdálo, že by se děj mohl docela slušně vyvíjet, ale nestalo se tak. Ztratila jsem se jak v příběhu, tak i v jeho postavách. Přišlo mi to vše příliš nerealistické a povrchní. Na rozdíl od uživatele F-reda, já musím vyzdvihnout nahé pozadí herců Romaina Durise a Jeana Huguese Angladeho.(3.6.2011)

Milostný příběh mírně vyšinutého Daniela a rozpolcené, nevyrovnané a nerozhodné Sonii. Viděl jsem film v původním znění bez titulků a místy jsem měl značné problémy porozumět, zvláště, když Romain Duris spustil jeden ze svých záchvatů. Je to patrně snímek ke dvěma či více zhlédnutím, neboť je na dialozích vysloveně postaven, pak bych možná hodnocení zvednul. Ve vedlejší roli se mi líbil Gilles Cohen a naopak nechápu, co měla znamenat postava v podání Anglada.(21.4.2010)