Reklama

Reklama

Běž o život

  • Německo Lauf um Dein Leben - Vom Junkie zum Ironman (více)
Trailer

Obsahy(1)

Z feťáka ironmanem. Německý film o pohnutém životě triatlonového přeborníka. Příběh snímku vychází z života Andrease Niedriga, německého přeborníka v triatlonu. Než se ve věku dvaceti let coby naprostý nováček stal senzací závodu Ironman Hawaii a následně se zařadil mezi světovou špičku ve své kategorii, potýkal se dlouhá léta se závislostí na heroinu. Již v roce 1980 coby třináctiletý mladík se poprvé dostal do kontaktu s návykovými látkami. Během následujících devíti let přešel na heroin, který se stal osudným pro několik jeho přátel. Během té doby založil rodinu se svou životní láskou Sabinou, ale postupem času vedla jeho závislost k dočasnému rozpadu manželství. Na začátku devadesátých let se díky léčení zbavil závislosti a začal se věnovat výkonnostnímu sportu. Po několika regionálních běžeckých závodech se v roce 1997 přihlásil na náročný triatlonový závod Ironman Hawaii, kde se umístil na sedmnáctém místě. Film vychází z Niedrigovy autobiografické a motivační knihy nazvané Z feťáka ironmanem. S ohledem na podstatu knihy má i film podobu motivačního dramatu o síle lidské vůle překonat závislost i nástrahy okolí. Niedrig, jenž se ve filmu osobně objeví v samotném závěru, byl výsledkem uchvácen a přiznal, že tvůrci přesně vystihli sekvence z doby dospívání s jeho drogově závislými kamarády. Hlavní roli ztvárnil nadějný německý herec Max Riemelt. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Blutarg 

všechny recenze uživatele

Příběh podle skutečné události je o mladíkovi z Německa, který s dalšími třemi kamarády patří ke grázlíkům města. Paradoxní je to, že jeho otec je policista (a sportovec), ale jak už to tak bývá, pod svícnem je největší tma. Nechci vypisovat všechny spoilery ve filmu, ale od drobných krádeží kluci sklouznou až k drogám... a to rovnou těm nejhorším, začnou si píchat heroin. Vše vede k rozpadu celé party (jeden se trochu zblázní, další je přinucen se odstěhovat a třetí zemře) a hlavní hrdina jako feťák taky po*ere, co může... Z toho nejhlubšího dna mu nakonec pomůže trenér, který ho dovede až k nejslavnějšímu triatlonu, kterým je Ironman na Hawaii. Sám toužím se jednou stát Ironmanem a na film jsem se těšil, ale přišlo lehké zklamání, protože je z 85 % o tom, jak se mladík dostane do nejhlubšího bahna lidského života, a až samotný závěr je o sportu. Objektivně 3/5. Subjektivně 4/5 - je to popis života Andrease Niedriga, který se na začátku 90. let 20. stol. díky léčení zbavil závislosti a začal se věnovat výkonnostnímu sportu. Po několika regionálních běžeckých závodech se v roce 1997 přihlásil na náročný triatlonový závod Ironman Hawaii, kde se umístil na sedmnáctém místě. ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

U mne spokojenost, jelikož jsem předem věděl do čeho jdu. Životopisné filmy, jsou většinou o životě, ne jen o určité jeho části, navíc život úspěšné sportovce. Když už je totiž důvod ke zfilmování, tak ten život nebyl ledajaký. A ten Andreasův určitě nebyl, protože zakusil drogy, alkohol, krádeže a dlouho balancoval na hraně šikmé plochy. Kdyby neukradl kolo, úplnou náhodou svému trenérovi z dětství, tak by tam třeba i zůstal a selhal, takhle měl druhou šanci a on se ji chopil. Opět moje gusto i žánr :-) Viděno jako 29 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Reklama

eLeR 

všechny recenze uživatele

Nad tým, že Andreas prepadol drogám môžeme len flochnúť a povedať si, sám si za to môže. To, že sa dokázal z toho všetkého vyhrabať, tak to chce odvahu, silu a výdrž. A to, že mu ku tomu dopomohol šport, tak to je naozaj inšpirujúce. V niektorých chvíľkach z filmu naozaj dýchla jeho zúfala situácia, ale inokedy to všetko išlo len po povrchu. Chcelo to ísť viac do hĺbky. Maxovi a parádnemu karaoke vystúpeniu dávam 5*. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Velmi motivační, leč poněkud nudné, protože předvídatelné. Lidé, kteří se dostanou ze závislosti, si zaslouží obdiv, ale ten příběh je s malými obměnami vždy stejný. Vezení se po šikmé ploše a potom drápání se zpátky s pomocí něčeho, zde sportu. SHRNUTÍ: Ironmanem se stal už tím, že s tím seknul. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama