Metal Heart

Režie:

Agnes Dimun

Kamera:

Agnes Dimun

Prvý slovenský dokument o metale, zaoberajúci sa jeho hlavnými subžánrami so subjektívnymi názormi priaznivcov tejto hudby. (oficiální text distributora)

Cappuccino

Najviac očarí hláška starého pána - "Metal, to je len rytmus a žiadna melódia". Že by trocha protirečenia? Pre mňa, ako človeka zainteresovaného, tento dokument neponúka nič nové. Na druhej strane neznalcom ukáže väčšinu hlavných druhov metalu. Bohužiaľ chýba najdokonalejšia, no nie príliš populárna odroda - progressive. ()

Tomas_PO

Dokument to nie je ani zďaleka, skôr je to niečo ako seminárna práca, alebo ročníkový výstup (v záverečných titulkách to je uvedené aj presne), ktorý sa snaží encyklopedicky definovať jednotlivé metalové žánre. No aj Wikipedia je menej suchopárna ako toto. Navyše to musí byť každému jasné už aj zo 14 minútovej stopáže. Predsa len, metal je pomerne komplexný hudobný žáner. Strih aj titulky sú urobené pekne, zainteresovaných zaujme aj zopár raritných a v rámci možností kvalitných záberov zo skúšobní a klubov (žiadne roztrasené mobilovky). Link na film: http://www.agnes-dimun.com/films/metal_heart.html ()