Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nultá hodina, známý detektivní román Agathy Christie, převedli francouzští tvůrci do současnosti. Jedny prázdniny, jeden dům na břehu moře a mnoho hostů paní Tréssilian, kteří jsou spolu svázáni minulostí, současností i budoucností. Gauillaume přijížní s Caroline, svou budoucí ženou, je tu i jeho bývalá žena Aude, tajemnice paní domu, Fred, který miluje Caroline a Thomas, který miluje Aude. Jako první je zavražděn rodinný lékař, jako druhý... Ještě, že je nablízku inspektor Bataille. Jedinečná románová předloha, známí herci a dobrá režie dali vzniknout výborné filmové detektivce. Neboť, jak se v ní říká: "To, co je zajímavé na zločinu, není jeho vyřešení, ale příprava. Vražda je logické vyústění celé řady nejrůznějších dějů, které nezbytně přivedly dané osoby v danou dobu na dané místo. A v danou chvíli, poklice odletí a nadejde hodina zločinu - Nultá hodina. Všichni zúčastnění se dostanou do nulté hodiny." (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Velice pěknou knihu Agathy Christie Nultá hodina francouzští filmaři bez větších změn přenesli do současné Bretaně a já mám - na rozdíl od většiny kolegů hodnotících - dojem, že výsledek je více než příjemný, dokonce i napodruhé (neboť poprvé jsem film shodou okolností viděl ve Francii). ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Velmi solidní adaptace mojí oblíbené detektivky. Nejzajímavější pro mě byla postava neúspěšného sebevraha, který se nakonec ocitne ve správnou dobu na správném místě. Teď jsem náhle viděl, že mohu pro druhé něco znamenat už jenom tím, že tu jsem. Štvala mě hysterická Laura Smet (dcera Johnnyho Hallydaye, btw), jejíž přehrávání vedle uměřeného herectví ostatních působilo nepatřičně, postava gigola Latimera taky nebyla dvakrát pravděpodobná, ale sílu mrazivé teorie nulté hodiny navíc přikrášlenou případem dětského vraha, to naštěstí nenarušilo. ()

Reklama

SFalconJ 

všechny recenze uživatele

Mno, taková tuctová detektivka, myslím, že zbytečně roztažená, mohla být trochu kratší. Neobvykle se vyšetřující detektivové objevují po velmi dlouhé době, kdy film běží a především herecky narozdíl od dalších detektivů Agathy Christie, jako Hercule Poirot (David Suchet) nebo slečna Marplová (Geraldine McEwan) naprosto zanikají. Podotýkám film Slečna Marplová: Nultá hodina (2007). Jak už to u Agathy bývá, rozuzlení je velmi překvapivé. Co se provedení filmu týče, nevýrazné herecké výkony, slušný dabing, dobrá kamera, škoda, že film tak málo pracoval s hudebním podkresem i přesto, že by to bylo určitě ku prospěchu navození atmosféry. Velmi se mi líbil nápad s hudebníky na kolotoči. Dávám slabé tři hvězdičky (55%). iMDB: 5.6 / 10 ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama