Nultá hodina

L'Heure zéro

Towards Zero

Krimi / Drama

Francie, 2007, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,202,099(4.7.2010)

Velmi solidní adaptace mojí oblíbené detektivky. Nejzajímavější pro mě byla postava neúspěšného sebevraha, který se nakonec ocitne ve správnou dobu na správném místě. Teď jsem náhle viděl, že mohu pro druhé něco znamenat už jenom tím, že tu jsem. Štvala mě hysterická Laura Smet (dcera Johnnyho Hallydaye, btw), jejíž přehrávání vedle uměřeného herectví ostatních působilo nepatřičně, postava gigola Latimera taky nebyla dvakrát pravděpodobná, ale sílu mrazivé teorie nulté hodiny navíc přikrášlenou případem dětského vraha, to naštěstí nenarušilo.(5.4.2018)

Není to Poirot, ale i tak dobrá detektivka se zajímavým detektivem. Hodnocení okolo 50% mi přijde dost nízké. Pro mě 75%(5.4.2010)

Mno, taková tuctová detektivka, myslím, že zbytečně roztažená, mohla být trochu kratší. Neobvykle se vyšetřující detektivové objevují po velmi dlouhé době, kdy film běží a především herecky narozdíl od dalších detektivů Agathy Christie, jako Hercule Poirot (David Suchet) nebo slečna Marplová (Geraldine McEwan) naprosto zanikají. Podotýkám film Slečna Marplová: Nultá hodina (2007). Jak už to u Agathy bývá, rozuzlení je velmi překvapivé. Co se provedení filmu týče, nevýrazné herecké výkony, slušný dabing, dobrá kamera, škoda, že film tak málo pracoval s hudebním podkresem i přesto, že by to bylo určitě ku prospěchu navození atmosféry. Velmi se mi líbil nápad s hudebníky na kolotoči. Dávám slabé tři hvězdičky (55%). iMDB: 5.6 / 10(4.4.2010)

Velice pěknou knihu Agathy Christie Nultá hodina francouzští filmaři bez větších změn přenesli do současné Bretaně a já mám - na rozdíl od většiny kolegů hodnotících - dojem, že výsledek je více než příjemný, dokonce i napodruhé (neboť poprvé jsem film shodou okolností viděl ve Francii).(5.4.2010)