Mai geol (TV seriál)

마이걸

My Girl

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2005, 16x60 min

Hodnocení z mé strany zavání trochu ztrátou subjektivity,ale nemohu si pomoct. Obsazení (Lee Da Hae, Joon Ki Lee, Lee Dong Wook, Park Si Yeon) je výborné , scénář se také povedl. Naprosto vkusně a bez patosu je zde podáná romanticko dramatická složka. Hlavně mě však dostal humor, který je inteligentní, vtipný, hřejivý a nikdy neklesne na nějakou lacinou úroveň. hlavním protagonistům držíte palce. Můj první korejský seriál. Ani jsem od toho nic nečekal, navzdory oslavné recenzi na blogu Gladness. První dva díly mě navíc tak úplně nechytly a hlavní hrdinka mě štvala(nejen svým účesem i chováním). Ale to se naštěstí brzy změní a nechal jsem se příjmeně unášet. Zejména od té část pomerančového podnikání Yoo Rin, kdy jsem málem smíchy spadl z křesla. Dobře prásknu jeden nedostatek, hudba se mi moc nelíbila, ale ani ta nemůže ovlivnit moje celkové hodnocení, protože povedených momentů, které vám zůstanou v paměti je tu spousta.(26.2.2009)

Další citové vydírání, zejmén během posledních dílů. Jong Woo mi lezl ze začátku hrozně na nervy, jak postava, tak i herec, přece jenom nejsem na zženštilý Korejce... Ale postupem času mi ho bylo tak moc líto a byl prostě rozkošnej :-). Další hvězda za Yoo Rin, která si mě získala hned od začátku a za Gong Chana, protože do toho by se snad zbláznil každej. Musím se přiznat, že to byl první seriál, kde mi hlavní "mrcha" byla i celkem sympatická, i když byla od začátku hrozně sobecká. Pátou hvězdičku nedám kvůli tomu, že mi to prostě přišlo až přehnaně absurdní...(19.8.2012)

Prostě nemůžu dát jiné hodnocení. I když tento seriál obsahuje obrovskou škálu všemožných klišé a scén, nad kterými musí trochu protáčet oči každý, kdo viděl pár korejských dramat. I přes to to pro mě bylo naprosto kouzelné drama skládající se z malých a milých drobností. A když si na ně vzpomenu, vyčarují mi úsměv na tváři. A právě tyto drobnosti tvoří tak pevné pouto mezi hlavními hrdiny a dělají z tohoto seriálu něco výjmečného.(29.6.2009)

Primitivní seriál, u kterého se pobavíte a občas se uhodíte do čela, co je to za stupiditu. Hlavní hrdinka je přesně ten typ, co lidem leze na nervy, ale zároveň občas pobaví. Její veřejné spektákly, zvlášť ten na letišti, mě dost bavily, zatímco její stále častější brečící epizody mi spíš lezly na nervy a měla jsem chuť ji už proplesknout. A brečící chlapi na tom nebyli o moc lépe. Další věc, co mi trochu lezla na nervy, bylo postavení dědečka, ze kterýho se všichni mohli, s prominutím, po.... Já chápu, že tam má starší pokolení o dost jiné postavení a děda je hlava rodiny, přirozená autorita a zaslouží si respekt. Ale že dospělí, nezávislí lidi bez svolení dědy si nemůžou ani zavázat tkaničku, prostě nechápu. A děda si zřejmě taky vážil mnohem víc sebe než svojí rodiny. Ale jinak taková vtipná nenáročná oddechovka.(30.1.2013)

Tak před chvíli jsem to dokoukal a celkově se mi to moc líbilo. Celé hlavní obsazení mi bylo sympatické, hlavně pak Lee Da Hae, která hrála Joo Yoo Rin se mi moc líbila- byla tzv. správně ujetá :) ale i ostatní byli perfektní. Narozdíl od Vavči se mi hudba líbila- sedla přesně ke stylu tohoto seriálu. Takže u mě za plný počet :))(17.11.2009)