Mai geol (TV seriál)

마이걸

My Girl

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2005, 16x60 min

Prostě nemůžu dát jiné hodnocení. I když tento seriál obsahuje obrovskou škálu všemožných klišé a scén, nad kterými musí trochu protáčet oči každý, kdo viděl pár korejských dramat. I přes to to pro mě bylo naprosto kouzelné drama skládající se z malých a milých drobností. A když si na ně vzpomenu, vyčarují mi úsměv na tváři. A právě tyto drobnosti tvoří tak pevné pouto mezi hlavními hrdiny a dělají z tohoto seriálu něco výjmečného.(29.6.2009)

Povedený seriál, jen škoda posledních dílů. Prvních 12 epizod jsem si opravdu užívala, i přestože děj samotný mi nepřipadá nijak zvlášť originální a v mnohém mi připomíná seriál Nae ireumeun Kim Sam-sun. Zpracování však nemělo chybu, neustále se tam něco dělo a ani v nejmenším nešetřili vtipem, dokonce jsem se jednou rozbrečela smíchy, což se mi u seriálu nebo filmu snad ještě nikdy nestalo. Největší zásluhu na tom má představitelka hlavní role, Lee Da-hae, která byla přirozeně vtipná a nebála se ze sebe dělat blázna. Připomněla, jak mi korejský humor chyběl. Celkové herecké obsazení bylo celkově velmi příjemné, zejména Lee Jun-gi potěšil. Ke konci se však celý seriál otočil, vtipu ubylo a zůstaly jen utrápené tváře, řešící vše, co během minulých epizod natropili – ne že bych pro dramatickou složku neměla pochopení, ale tento náhlý zvrat mi připadal příliš, vždyť na celém seriálu jsem oceňovala právě humor, a navíc jsem občas měla pocit, že se postavy trápí zbytečně. Podle mě je seriál také až moc dlouhý a uměle natahovaný, obzvláště na konci obsahuje spoustu míst, kde se vůbec nic neděje a nakonec jen nudí. Přesto mi tento seriál přinesl moc hezké a nezapomenutelné chvíle a jsem mu za to vděčná.(15.9.2010)

Tak před chvíli jsem to dokoukal a celkově se mi to moc líbilo. Celé hlavní obsazení mi bylo sympatické, hlavně pak Lee Da Hae, která hrála Joo Yoo Rin se mi moc líbila- byla tzv. správně ujetá :) ale i ostatní byli perfektní. Narozdíl od Vavči se mi hudba líbila- sedla přesně ke stylu tohoto seriálu. Takže u mě za plný počet :))(17.11.2009)

Myslím, že by se mělo scénáristům zakázat citové týrání (tělesné zas až tak nevadí :-D) zženštilých asijských mužů. Jako když Woovi začly rudnout oči a vhánět do nich slzy, byl tak trochu k sežrání a politováníhodný. No, u konce už jsem mu to tak trochu "přála", nebo spíše si za to mohl sám a navíc to začalo být otravné. Hezky to všechno plyne, krásně se seriálem utíká, občas to utíkání unaví, ale přesto po chvíli je celkem snadné chytit druhý dech. Možná teď trochu zaspoileruju, ale opravdu jen maličko a zanedbatelně, myslím však, že to dítě tam bylo šoupnuté scénáristy, aby tomu v tu chvíli, kdy o něm divák uslyší, dostal trochu šok. Ono vůbec "o 2 roky později" je takové trochu ujeté. Ono vůbec, jak jsem si mohla všimnout, je snad trendem, že v asijských seriálech se zamilovaní nevidí delší dobu. To se jakože testuje jejich láska či co?! A poslední díl... byl trochu krutý k mým citům, naštěstí city přežily a doběhly do cílové rovinky, za níž se krásně vydýchaly. Ale poslední scéna je prostě... teď nevím, jestli mě štve nebo se jí mám smát. O čem mluvím? Podívej se - od začátku do konce :-) Takové lepší 4*, protože jsem se dost nasmála a dokázala soucítit s hrdiny. (Ale ta Seo Hyun byla pěkně sobecká na začátku, což? Pěkně mě štvala!!) Přeloženo.(11.11.2009)

Primitivní seriál, u kterého se pobavíte a občas se uhodíte do čela, co je to za stupiditu. Hlavní hrdinka je přesně ten typ, co lidem leze na nervy, ale zároveň občas pobaví. Její veřejné spektákly, zvlášť ten na letišti, mě dost bavily, zatímco její stále častější brečící epizody mi spíš lezly na nervy a měla jsem chuť ji už proplesknout. A brečící chlapi na tom nebyli o moc lépe. Další věc, co mi trochu lezla na nervy, bylo postavení dědečka, ze kterýho se všichni mohli, s prominutím, po.... Já chápu, že tam má starší pokolení o dost jiné postavení a děda je hlava rodiny, přirozená autorita a zaslouží si respekt. Ale že dospělí, nezávislí lidi bez svolení dědy si nemůžou ani zavázat tkaničku, prostě nechápu. A děda si zřejmě taky vážil mnohem víc sebe než svojí rodiny. Ale jinak taková vtipná nenáročná oddechovka.(30.1.2013)