poster

Gaewa neukdaeeui sigan (TV seriál)

 • Jižní Korea

  개와 늑대의 시간

 • anglický

  Time Between Dog and Wolf

Drama / Romantický / Akční

Jižní Korea, 2007, 16x60 min

 • Pedross800
  ***

  Tak tenhle seriál to byla jízda na horské dráze, od nadpozemských výšin až po strašidelné nížiny. Prvních šest dílů mé prvopočáteční nadšení opadávalo, až jsem si říkal, zda to vůbec dokoukám. Věřit sladkému, štíhloučkému Lee Joon gi jak sráží na zem jednoho namakaného boxera za druhým, to fakt nešlo a vůbec to postrádalo napětí a drive jako byl třeba v Sangeo. Ale, od sedmého dílu mě to přece jen chytlo a dostalo to říz. A tak až do posledního dílu už jsem si to užíval a pokud by ten poslední díl skončil o deset minut dřív, asi bych nakonec hodnotil hodně vysoko. Jenže ten samotný konec byl tak, ale TAK hloupý a nesmyslný, že to celé totálně zabil. Takže suma sumárum průměr a zatím nejhorší korejský seriál co jsem viděl.(28.6.2014)

 • Zíza
  **

  Bohužel se nemohu přidat k hromadě obdivovatelů tohoto seriálu. Proč? V následujících řádcích se pokusím vysvětlit, načrtnout; ale varuji, že se zřejmě nevyhnu spoilerům. Prvních pár dílů (čti šest a půl) mě to moc nenadchlo, ba naopak mi trvalo dost dlouho, než jsem se jimi prokousala a musím se přiznat, že jsem některé scény přeskakovala. Když nám pominulo tragické mládí našeho hrdiny, zjevily se jeho dvacátá léta, kde bok po boku s „bratrem“ nastoupil ke státní bezpečnosti a hned první úkol zjebal samozřejmě kvůli traumatu. Pak taky brečel, vyhodili ho, aby ho následně zase přijali a dali mu tajný úkol, při kterém mu tekly nervy. Nemluvě o otravné hrdince, která otravovala svou bezbřehou láskou a starostí a samolibostí a sobeckostí ovzduší celého seriálu – asi jste právě pochopili, že jsem si hlavní hrdinku nijak neoblíbila. No a pak se to všechno točilo jen kolem traumat z dětství nebo blízké minulosti – jakmile je obvázaná hlava, tak se ztrácí paměť (hlavní hrdina byl zřejmě dost labilní, i když si hrál v Thajsku na strašnýho borce, což mi přišlo děsně vtipný, že se svýma mušíma ručičkama bojoval ve sportu, kde takovýhle špejličky jsou lámaný jedna radost, ale jedem dál, pak mu je naštěstí zakrývalo oblečení, tak se člověk nemusel tolik rozčilovat), zabíjí se postavy, které by seriál mohly zkrátit o polovinu, všichni si v srdcích neseme své chmury, aby je proti nám mohli zneužít a hlavní je, že jsme všichni naprosto propletení, až to vypadá, že se svět skládá jen z několika neřádů a řádů a vůbec strašná náhoda – nazdar, sousede Vidláku. Akčních scén bylo po málu, ale to mi nevadilo, protože většina za moc nestála (i ta honička v autech byla dost laciná a jak při ní stříleli, no...). Hudba mě také nijak neoslovila, ale co se dá dělat, už mě ty korejský cajdáky tolik neberou. Co se týče postav, nejzajímavější byl Mao a šéf – oba dva dobří prevíti. Hlavní hrdina byl uplakánek a po přeměně se z něj stal takový ten užvýkaný mafián drsouň a ze začátku to dost dřelo, pak se zlepšil, ale to moc dlouho nevydrželo a už zase brečel a spílal osudu a odmítal sex. Hrdinka mě spíš svým jednáním štvala, než cokoliv jiného. Ale jo, je pěkná, vidět ji v jiné roli, zřejmě bych byla spokojená. No a ten do trojky… byl prostě do trojky. Byl to ten typ, co si ve trojce nevybírá, ale musí se spokojit s tím, co mu zbylí dva odhodí nebo nastaví. Ve zkratce: bylo to řecké drama, ale navíc s třemi čokoládovými kopečky klišé zalitými podivnou romantikou a posypány nelogickým chováním většiny postav. Přiznávám bez skrupulí, že to mělo i své světlé stránky a byly chvíle, kdy to bylo fajn, bohužel to mělo spoustu hrudek. Z tohohle těsta dobrý dort nebyl. I tak lepší 2*. Přeloženo.(14.8.2012)

 • vett
  *****

  Neuvěřitelný zážitek, který sice místy působí až příliš naivně a jednání postav je občas až příliš nelogické, ale čert to vem. Herecké výkony jsou naprosto neskutečné, Jung - gi Lee je dokonalý ve všech svých "postavách", Sang-mi Nam rozhodně není otravná a díkybohu je ve své lásce sobecká, protože taková je více či méně každá láska. Ale poklonu skláním především Chai Jao- Sungovi, který ztvárnil Maa. Myslím, že je to jedna z nejopravdovějších, nejuvěřitelnějších a nejvíce živoucích postav jakou jsem kdy viděla v jakékoli produkci. A na rozdíl od jiných se mi líbil i závěr, který nekončí přehnaně romantickými gesty, ale pouze příslibem budoucího. P.S. Nakonec si vážně neodpustím jednu kritiku - opravdu by neškodilo, kdyby tvůrci seriálu Jung-gi Leea na tuhle roli donutili nabrat trochu svalové hmoty (aspoň na tu zápasnickou část).(18.12.2012)

 • Vavča
  *****

  Nestává se často, aby mě série zaujala natolik, že jsem spal jeden den dokonce pouze dvě hodiny. I přes různá klišé, kterým je za těžko se vyhnout při krimithrillerovém žánru, vám tento seriál nabídne spoustu napětí, zvratů, propracovaných postav a i jejich vývoje. Flashbacky se dějí minimálně. I přes pomalý rozjezd prvních dvou dílů, to má potom neuvěřitelný spád a hlavně vygradované finále. Joon Ki Lee v roli Lee Soo Hyuna, tu hraje prakticky dvojroli, ne-li přímo trojroli a je výborný. Hlavního "padoucha" Maa hraje Choi Jae Sung a dodáva mu značné charisma. V roli Soo Ji Woo se představí dobře známá Nam Sang Mi(She's on duty, Spygirl, Sweetspy a jiné role), i ostatní obsazení je kvalitní, můžete se těšit na velice povedený soundtrack a hlavní myšlenku, která hned tak nevyprchá a není podána jalově nebo hloupě, není zde žádné prázdné moralizování a jiné nešvary. Postavy jsou zde hodně živé a opravdové a nikoliv schematické. Pro příznivce Jun Ki Leeho povinnost ( zde je veden jako http://www.csfd.cz/herec/27860-lee-jungi/ ), ostatní se mohou seznámit s korejskou seriálovou tvorbou a přesvědčit se o její kvalitě, neboť nejenom romantikou, dramatem a komediemi jest živ člověk.(6.3.2009)

 • aboj
  ****

  Pri sledovaní tohto seriálu som sa sem tam aj trochu nudil, ale ako celok to bolo dobré. A dobré to bolo aj ako príprava na seriál Iris, ktorý je, čo sa týka napätia spádu deja, už na vyššom leveli. Jun-gi Lee zvládol svoju rolu vynikajúco, myslím, že mu to pasovalo viac ako napríklad úloha ohrdnutého a uplakaného bratranca v My girl.(7.7.2010)

 • - Spousta seriálových záběrů byla pořízena přímo na území Thajska, kam se tvůrci společně s hlavními představiteli během natáčení vydali. Ne každá byla ale tak příjemná, aby na ni hlavní mužský představitel Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee) vzpomínal. A jak sám říká, procházka thajskými stokami nebyla zrovna moc příjemná. Těmi musel na úkor natáčení procházet několik hodin. A dokonce si v jednom specifickém okamžiku té místní špíny trochu i lokl. Jinak ale už vzpomíná na akční choreografii, kdy po dobu víc jak deseti hodin natáčel souboje v zápasnickém ringu. Muay Thai pro něj bylo výzvou od samotného začátku. Jak ale sám uvádí, během natáčení ho zcela vyčerpalo. V ringu si během bojové scény dokonce vymknul kotník. I díky jeho úrazu se muselo improvizovat a finální souboj v jedné z úvodních epizod není přesně takový, jaký dle původního záměru jeho tvůrců měl být. A jak sám herec dodává, velkou inspirací mu byl i hongkongský filmový snímek Infernal Affairs (2002), který ještě před samotným natáčením zhlédl několikrát, aby se pokusil vžít do těsné role gangstera. (Conspi)

 • - Filozoficky koncipovaný název seriálu pochází z francouzského jazyka. Seriáloví tvůrci se při jeho výběru nechali inspirovat jedním specifickým rčením, které zní "L'heure entre chien et loup". Ve skutečnosti jeho význam spočívá v relativním okamžiku, v němž zapadající slunce vytváří pro lidské oko zhoršené pozorovací podmínky. A právě v tom okamžiku lze jen stěží určit, jedná-li se o siluetu psa nebo siluetu vlka. Tím chtěl autor naznačit, že je stejně složité rozeznat siluetu přítele od siluety nepřítele. A s podobnými anomáliemi se potýká i hlavní seriálový hrdina Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee), který ke konci už sám vlastně netuší, kým ve skutečnosti opravdu je.     
    (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace