poster

Gaewa neukdaeeui sigan (TV seriál)

 • Jižní Korea

  개와 늑대의 시간

 • anglický

  Time Between Dog and Wolf

Drama / Romantický / Akční

Jižní Korea, 2007, 16x60 min

 • Vavča
  *****

  Nestává se často, aby mě série zaujala natolik, že jsem spal jeden den dokonce pouze dvě hodiny. I přes různá klišé, kterým je za těžko se vyhnout při krimithrillerovém žánru, vám tento seriál nabídne spoustu napětí, zvratů, propracovaných postav a i jejich vývoje. Flashbacky se dějí minimálně. I přes pomalý rozjezd prvních dvou dílů, to má potom neuvěřitelný spád a hlavně vygradované finále. Joon Ki Lee v roli Lee Soo Hyuna, tu hraje prakticky dvojroli, ne-li přímo trojroli a je výborný. Hlavního "padoucha" Maa hraje Choi Jae Sung a dodáva mu značné charisma. V roli Soo Ji Woo se představí dobře známá Nam Sang Mi(She's on duty, Spygirl, Sweetspy a jiné role), i ostatní obsazení je kvalitní, můžete se těšit na velice povedený soundtrack a hlavní myšlenku, která hned tak nevyprchá a není podána jalově nebo hloupě, není zde žádné prázdné moralizování a jiné nešvary. Postavy jsou zde hodně živé a opravdové a nikoliv schematické. Pro příznivce Jun Ki Leeho povinnost ( zde je veden jako http://www.csfd.cz/herec/27860-lee-jungi/ ), ostatní se mohou seznámit s korejskou seriálovou tvorbou a přesvědčit se o její kvalitě, neboť nejenom romantikou, dramatem a komediemi jest živ člověk.(6.3.2009)

 • ainny
  *****

  Ty kráso! S plnou zodpovědností prohlašuju, že nic takhle strhujícího jsem ještě neviděla! Neskutečný příběh, neskutečný děj, neskutečné herecké obsazení a já nevím co ještě! Důkazem budiž fakt, že jsem poprvé v životě shlédla devět dílů v jednom zátahu. Já chtěla přestat koukat a jít spát. Čestný pionýrský, ale to nešlo. Původně jsem si to pustila kvůli hlavnímu hrdinovi (Lee Joon-gi), ale tenhle seriál nedělá svým fantastickým výkonem jenom on. Úžasní tam byli naprosto všichni. Musím vyzdvihnout, stejně jako ostatní přede mnou, Maa, to byl ten nejuvěřitelnější mafián jakýho jsem kdy viděla. On byl "normální" člověk, který měl rád svoji rodinu i přátele, jenže ho život postavil na opačnou stranu barikády. Divím se (a děkuju Bohu), že tohle ještě Amíci neznásilnili. Trochu to rozdejchám a pak vnutím reprízu manželovi. Ať si taky užije. P.S. O dvanáct hodin později: Moc jsem toho nenaspala, ale tlak mám pořád v nebezpečných výškách... ;^)(31.3.2012)

 • lioncel
  *****

  Dorama se kdysi moc líbilo mé zdejší průvodkyni a rádkyni v oblasti korejské televizní tvorby .. považoval jsem tedy tak nějak za svou povinnost ho zhlédnout také .. přestože jsem se nenechal dopředu preventivně zas tak moc nějak ovlivnit, musel jsem ji dát postupně za pravdu .. ano, i mně se to nakonec líbilo .. zaujala mě především herečka Nam Sang-Mi, kterou jsem s velkým zalíbením a zájmem po celou dobu sledoval, k ni se poté přidala i Cha Soo-Yeon .. takže spokojenost, ale abych nevypadal jako nějaký ženský stalker, opravdu výborný byl i ten mafián Mao .. jo, dalším bonusem jsou ty hodně zajímavé zahraniční lokace ...(13.4.2016)

 • Zelilu007
  *****

  Každým dílem se to posunovalo dál a dál a já pořád nevěděla co se ještě stane. Moc dobře promyšlený seriál. I když krimi většinou nesleduji tohle bylo skvěle zahrané a Lee Joon Gi mno ten mne zas jako vždy nezklamal, a podává výborný výkon to samé zbylé postavy. OST na 1 s * :) Po úplném dokoukání ohodnotím..(23.8.2014)

 • Pethushka
  *****

  Perfektní a smyslný seriál, který mi svým příběhem vyrazil dech. Nesdílím názor, že první díly byly slabší. Já se zakoukala už při prvním díle v Thajsku. Akční scény byly výborné a ta romantická stránka hodně, hodně silná. Není totiž nad lásku v akci. Soudtrack přesně vystihuje atmosféru. Na diváka tu čeká spousta zlomových okamžiků, u kterých člověk sotva dýchá, fantastické herecké obsazení (včetně toho dětského) a skvěle propracované charaktery postav. Jun-gi Lee se mi obvzlášť líbil. Role mu sedla více než ve všech ostatních filmech a seriálech dohromady. Největší hrdina je ale stejně záporák Mao. Jsem nadšená... 5*(17.3.2012)

 • - Spousta seriálových záběrů byla pořízena přímo na území Thajska, kam se tvůrci společně s hlavními představiteli během natáčení vydali. Ne každá byla ale tak příjemná, aby na ni hlavní mužský představitel Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee) vzpomínal. A jak sám říká, procházka thajskými stokami nebyla zrovna moc příjemná. Těmi musel na úkor natáčení procházet několik hodin. A dokonce si v jednom specifickém okamžiku té místní špíny trochu i lokl. Jinak ale už vzpomíná na akční choreografii, kdy po dobu víc jak deseti hodin natáčel souboje v zápasnickém ringu. Muay Thai pro něj bylo výzvou od samotného začátku. Jak ale sám uvádí, během natáčení ho zcela vyčerpalo. V ringu si během bojové scény dokonce vymknul kotník. I díky jeho úrazu se muselo improvizovat a finální souboj v jedné z úvodních epizod není přesně takový, jaký dle původního záměru jeho tvůrců měl být. A jak sám herec dodává, velkou inspirací mu byl i hongkongský filmový snímek Infernal Affairs (2002), který ještě před samotným natáčením zhlédl několikrát, aby se pokusil vžít do těsné role gangstera. (Conspi)

 • - Filozoficky koncipovaný název seriálu pochází z francouzského jazyka. Seriáloví tvůrci se při jeho výběru nechali inspirovat jedním specifickým rčením, které zní "L'heure entre chien et loup". Ve skutečnosti jeho význam spočívá v relativním okamžiku, v němž zapadající slunce vytváří pro lidské oko zhoršené pozorovací podmínky. A právě v tom okamžiku lze jen stěží určit, jedná-li se o siluetu psa nebo siluetu vlka. Tím chtěl autor naznačit, že je stejně složité rozeznat siluetu přítele od siluety nepřítele. A s podobnými anomáliemi se potýká i hlavní seriálový hrdina Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee), který ke konci už sám vlastně netuší, kým ve skutečnosti opravdu je.     
    (Conspi)