Reklama

Reklama

Epizody(16)

Obsahy(1)

Lee Soo Hyun je adoptován do rodiny Kang Min Kiho, protože jeho rodiče byli zavražděni členy gangu. Lee Soo i Kang Min spolu vyrůstají a stanou se agenty bezpečnostních služeb NIS (National Intelligence Service). Jsou nejen bratři, ale i nejlepší přátelé. Suh Ji Woo je kamarádka z dětství Lee Soo v dobách, kdy žil s rodiči v Bangoku. Náhodně se s ním potká v Soulu a chce s ním být za každou cenu. Ovšem Lee Soo pokazí jednu operaci, při které poznal vraha své matky. Je vyloučen z agentury a jeho cesta za pomstou může začít. (Vavča)

(více)

Recenze (16)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Nestává se často, aby mě série zaujala natolik, že jsem spal jeden den dokonce pouze dvě hodiny. I přes různá klišé, kterým je za těžko se vyhnout při krimithrillerovém žánru, vám tento seriál nabídne spoustu napětí, zvratů, propracovaných postav a i jejich vývoje. Flashbacky se dějí minimálně. I přes pomalý rozjezd prvních dvou dílů, to má potom neuvěřitelný spád a hlavně vygradované finále. Joon Ki Lee v roli Lee Soo Hyuna, tu hraje prakticky dvojroli, ne-li přímo trojroli a je výborný. Hlavního "padoucha" Maa hraje Choi Jae Sung a dodáva mu značné charisma. V roli Soo Ji Woo se představí dobře známá Nam Sang Mi(She's on duty, Spygirl, Sweetspy a jiné role), i ostatní obsazení je kvalitní, můžete se těšit na velice povedený soundtrack a hlavní myšlenku, která hned tak nevyprchá a není podána jalově nebo hloupě, není zde žádné prázdné moralizování a jiné nešvary. Postavy jsou zde hodně živé a opravdové a nikoliv schematické. Pro příznivce Jun Ki Leeho povinnost ( zde je veden jako http://www.csfd.cz/herec/27860-lee-jungi/ ), ostatní se mohou seznámit s korejskou seriálovou tvorbou a přesvědčit se o její kvalitě, neboť nejenom romantikou, dramatem a komediemi jest živ člověk. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Rozporuplný seriál kde mi trvalo hodně dlouho, než mne dokázal trochu víc upoutat, což nastalo až téměř v polovině. Dlouho jsem neodkázal odbourat pocit prázdnosti při sledování, celé dění bylo nezajímavé a pokud jde o humorné scénky, ty se naprosto míjely účinkem prakticky až do úplného konce. Krom toho hlavní herečka mne vůbec neoslovila, průměrná holka i výkon, chemii mezi ústřední dvojkou jsem rovněž nějak nepociťoval. A pak v 7. díle přijde naprosto absurdní zápletka v přístavu, a nelogických událostí, činů a chování by se našlo o mnoho více – režie prostě potřebuje vývoj postrčit určitým směrem, nedokáže to však vymyslet moc uvěřitelně a v těchto momentech není radno používat mozek. Závěrečná přestřelka působí též lehce ujetě - klasický problém, kdy se střílí jako na honu a najednou z ničeho nic nikdo nic netrefí :-) Ale abych tu nekydal jen hnůj, zhruba od té půlky se na dívat celkem dá (když se moc nepřemýšlí), postavy se začínají hezky vybarvovat, dění i atmosféra houstne, nějaké napětí by tu též bylo a jak to celé skončí není naštěstí jasné od samého začátku. ()

Reklama

Moiraine 

všechny recenze uživatele

V mnoha bodech souhlasím se Zízou: do šesté epizody to mělo spoustu much - žádný velký spád, postavy ví informace, které jim nikdo neřekl (nebo se tak alespoň chovají), hlavní hrdinka neuvěřitelně leze na nervy a pak přijde snad nejotřepanější klišé všech kdramat. No ale pak mě to chytlo. A nepustilo až do poslední epizody, resp před poslední přestřelku. Nad tím závěrečným odhalením jsem zůstala jen v němém úžasu zírat. Přišlo bez předchozího varování a nevím ani proč, protože to bylo něco tak zbytečného... A ten úplný závěr na uvěřitelnosti taky moc nepřidal. Velkou část seriálu mě to ale opravdu hodně bavilo, tak přimhouřím oči a tu slabou čtvrtou tomu ještě dám. Holt mám slabost pro příběhy o pomstě. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Perfektní a smyslný seriál, který mi svým příběhem vyrazil dech. Nesdílím názor, že první díly byly slabší. Já se zakoukala už při prvním díle v Thajsku. Akční scény byly výborné a ta romantická stránka hodně, hodně silná. Není totiž nad lásku v akci. Soudtrack přesně vystihuje atmosféru. Na diváka tu čeká spousta zlomových okamžiků, u kterých člověk sotva dýchá, fantastické herecké obsazení (včetně toho dětského) a skvěle propracované charaktery postav. Jun-gi Lee se mi obvzlášť líbil. Role mu sedla více než ve všech ostatních filmech a seriálech dohromady. Největší hrdina je ale stejně záporák Mao. Jsem nadšená... 5* ()

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle seriál to byla jízda na horské dráze, od nadpozemských výšin až po strašidelné nížiny. Prvních šest dílů mé prvopočáteční nadšení opadávalo, až jsem si říkal, zda to vůbec dokoukám. Věřit sladkému, štíhloučkému Lee Joon gi jak sráží na zem jednoho namakaného boxera za druhým, to fakt nešlo a vůbec to postrádalo napětí a drive jako byl třeba v Sangeo. Ale, od sedmého dílu mě to přece jen chytlo a dostalo to říz. A tak až do posledního dílu už jsem si to užíval a pokud by ten poslední díl skončil o deset minut dřív, asi bych nakonec hodnotil hodně vysoko. Jenže ten samotný konec byl tak, ale TAK hloupý a nesmyslný, že to celé totálně zabil. Takže suma sumárum průměr a zatím nejhorší korejský seriál co jsem viděl. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Filozoficky koncipovaný název seriálu pochází z francouzského jazyka. Seriáloví tvůrci se při jeho výběru nechali inspirovat jedním specifickým rčením, které zní "L'heure entre chien et loup". Ve skutečnosti jeho význam spočívá v relativním okamžiku, v němž zapadající slunce vytváří pro lidské oko zhoršené pozorovací podmínky. A právě v tom okamžiku lze jen stěží určit, jedná-li se o siluetu psa nebo siluetu vlka. Tím chtěl autor naznačit, že je stejně složité rozeznat siluetu přítele od siluety nepřítele. A s podobnými anomáliemi se potýká i hlavní seriálový hrdina Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee), který ke konci už sám vlastně netuší, kým ve skutečnosti opravdu je. (Conspi)
  • Spousta seriálových záběrů byla pořízena přímo na území Thajska, kam se tvůrci společně s hlavními představiteli během natáčení vydali. Ne každá byla ale tak příjemná, aby na ni hlavní mužský představitel Soo-hyeon Lee (Joon-ki Lee) vzpomínal. A jak sám říká, procházka thajskými stokami nebyla zrovna moc příjemná. Těmi musel na úkor natáčení procházet několik hodin. A dokonce si v jednom specifickém okamžiku té místní špíny trochu i lokl. Jinak ale už vzpomíná na akční choreografii, kdy po dobu víc jak deseti hodin natáčel souboje v zápasnickém ringu. Muay Thai pro něj bylo výzvou od samotného začátku. Jak ale sám uvádí, během natáčení ho zcela vyčerpalo. V ringu si během bojové scény dokonce vymknul kotník. I díky jeho úrazu se muselo improvizovat a finální souboj v jedné z úvodních epizod není přesně takový, jaký dle původního záměru jeho tvůrců měl být. A jak sám herec dodává, velkou inspirací mu byl i hongkongský filmový snímek Infernal Affairs (2002), který ještě před samotným natáčením zhlédl několikrát, aby se pokusil vžít do těsné role gangstera. (Conspi)

Reklama

Reklama