Včera, dnes a zítra

• Itálie Ieri, oggi, domani (více)

Živočišná Neapolitánka, která se věčnými těhotenstvími brání vězení, bohatá panička z Milána, nahrazující lásku pouhým bezcitným flirtem, či lepší římská prostitutka, do níž se zamiluje mladý seminarista, každá úplně jiná a přesto všechny stejně ženské a okouzlující. Nezapomenutelná Sophie Lorenová v rolích tří naprosto odlišných žen doslova zaplňuje filmové plátno svým neodolatelným ženstvím, jemuž v roli jejích mužských partnerů se stejnou chutí přihrává neodolatelný Marcello Mastroianni. (Česká televize)

StaryMech

Co si asi velikáni De Sica a Zavattini slibovali od téhle trojlacinosti, která je víc než čím jiným vzorkovnicí producentovy choti ? Přes usilovné komediantství obou hvězd jsem tu mnoho podnětů k zasmání nahlas nenašel, k zamyšlení či dojetí takřka žádné ; zbyla zvenčí i zevnitř příjemně snímaná Itálie včerejška (ADELINA / jih : trapně "láskyplná" karikatura neapolské chudiny, slunce a "srandy" habaděj, seno a jahody ovšem chybí), dneška (ANNA / sever : papírová satira na milánskou smetánku) a zítřka (MARA / střed : možnost v závěru nějak povznést frašku o římské prostitutce se srdcem ze zlata tvůrci směnili za striptýz). O rok mladší De Sicovo dílo, natočené už bez účasti Zavattiniho pod neskrývaně kšeftovním názvem "Manželství po italsku", je lepší o vážný až tragický rozměr, nepřesvědčuje však v žádné ze svých rovin - jako satira, veselohra, melodrama.... Další důkaz toho, že Mistrova snaha včlenit nadživotní Sofii do skromného světa jeho majstrštyků prostě neměla naději. ()

PORTER44

Tři povídky,první perfektní S.Loren jako žena která aby se vyhla vězení rodí jedno dítě za druhým,druhá povídka nejslabší a trochu nudí výlet autem dvou milenců a třetí opět povedená S.Loren jako lehká žená která střídá partnery a do toho bláznivý M.Mastroianni jako jeden z nich a stará sousedka a je o zábavu postaráno,výborná S.Loren. ()

anicca

Film je rozdelený na trie časti a prvá je najlepšia. Obydlie hlavnej hrdinky pripomína Lunik 9, všade kopa deti, hluku, nedostatku peňazí. Hlavná hrdinka aby sa vyhla väzeniu rodi deti ako na bežiacom páse. Pokiaľ je tehotná alebo koji nemôže ísť sedieť. Od tohto sa odvija celá zápletka a o vtipné situácie nebude núdza ()

mischa

To je tak senzační film, že jsem ho už viděl několikrát. Kdysi černobíle v tv. pak v kině a teď si ho pouštím na pc a chechtám se a kochám se a obdivuji krásné italské lidi, jejich temperament, jejich solidaritu, jejich křik i pláč, a miluji víc a víc slunnou Itálii. Itálie včera, dnes a zítra....nádherný film. ()

horskejvlk

Skvělé herecké výkony, Lorenová i Mastroianni lehce zahráli všechny polohy, prostou ženu i povrchní paničku, muže z lidu i chudého intelektuála tak i svůdce i prostitutku. Přidáme kvalitní dabing a klenot je na světě. První povídka je geniální tak dlouho se chtěli vyhýbat vězení až nakonec zjistila že to tak hrozné nebylo a občanská soudržnost je to nejkrásnější, druhá peníze ti štěstí nepřinesou a marně se snaží intelektuál změnit povrchní paničku kterou ovládají peníze a ona jimi pohrdá a přesto je miluje a nemůže bez nich žít jasně nám říkají Ševče drž se svého kopyta nebo-li svůj k svému “ Jmenuji se Georgo Ferrarri”. Tak Čaoo… tak to dopadá když dáte volant Rolse někomu kdo řídil Fiat 600,  A teď si jde milostpán odpočinout…Třetí povídka je půvabná viz. Nikdy nesuď knihu podle obalu, i světec se může zamilovat do hříšné krásy a neudělá s tím nic krásná Loren a prstopášný Marcello a nádherné náměstí Piaza Navona. ()

Generi

První povídka uřvaná a poslední povídka láká jen na tělo Sophie Loren. Jedině prostřední povídka se mi opravdu líbila- na rozdíl od ostatních komentářů tady. Ale celkově jsem přidala hvězdičku za atmosféru a za výborného Marcella. Sophie je slabá herečka, o tom žádná.. ()