poster

Todo modo (festivalový název)

 • italský

  Todo modo

 • anglický

  Todo Modo

  (festivalový název)

Drama

Itálie, 1976, 120 min

 • hirnlego
  ****

  Klaustrofobická lahůdka s působivými kulisami a hereckým koncertem (strašná floskule, ale tady to dokonale sedí) nejvyšší třídy v podání Mastroianniho a Volontého (kterýho si asi budu muset vylepit nad postel, protože jeho herectví začínám žrát jako málokterý jiný - je naprosto neskutečnej).(10.7.2014)

 • LiVentura
  ****

  Mastroianni nikdy nezklame, v čem jej uvidíte, kupte to, ty filmy mají co říct a říkají a Vy poslouchejte a odpovídejte..! Herecká elita italského filmu, režisér umělec-intelektuál a jeho vždy věrný ústřední hudební skladatel, to byl kompilát všech Petriho filmů, znamenitá spolupráce, to již dnes prakticky nevidíte...(19.11.2009)

 • CiTrus007
  ****

  Mysteriózní bunkrová psychodetektivka s prvky extrémního křesťanského moralismu se snaží o socialistickou kritiku zkorumpovaných společenských vazeb mezi mocnými a jejich deformovaného nahlížení na obyčejný svět. Kvůli přílišnému soustředění na konkrétní vraždy však snímek vyznívá trochu jinak a dopadá spíše jako nábožensky ujetý mix Fantomase a Čtyři vraždy stačí, drahoušku. I přesto se však jedná o originální a napínavý film, který mě u plátna udržel až do poslední minuty. 7/10 [KVIFF 2014](11.7.2014)

 • nichts
  ****

  Petrimu se podařilo v naivním divákovi(já) vyvolat hnus a mimořádné zmatení. NIkde není řečeno, proč se tam všichni sešli, o co jim jde, kdo je odrovnává, co chce církev - jezuité. Při tom všem převládá neksonalá fascinace prohnilými charaktery ztvárněnými Piccolim a Mastroiannim. - Piccoliho postava je ztvárněna do podoby tehdejšího ministerského předsedy (Aldo Moro), který je dva roky po premiéře "odstraněn" Rudou brigádou. Jakkoliv absurdně tak byl film přiléhavým opisem tehdejší situace.(13.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace