Tenure

Beth Mickle

Kostýmy:

Teresa Binder

• Pilda17

Komedie? Spíš slabší drama, ale hodně dobré herecké výkony a díky tomu jedna hvězda. Druhá za pár scén, u kterých jsem se zasmál. Tenure je jen pro určitou vrstvu diváků, což se projevuje i v mém hodnocení. Zítra nebudu vědět název a téměř nic o ději, a proto hodnocení vyšší dát nemohu.. 4/10 = 40%(4.6.2012)

V sobotu večer popíjajúc pivko doma som si toto dal s tým, že zabijem čas, kedže som nešiel nikde chlastať von, ale po desiatich minútach som si v ospalom mozgu uvedomil, že nepoberám akýkoľvek text a hlášku, a tak som to vypol a nechal na dnešné nedeľné, jesenné ráno a kurevsky dobre som urobil, pretože nie je nič lepšie na moju dušu, ako odštartovať deň filmom, v ktorom každá z postáv je sympatická a nechová sa ako kreténsky idiot, ovplývajúca distinguovaným humorom a charizmou. Dokonalo vytríbený humor je balzámom na moju dušu a ja som sa s týmto filmíkom stotožnil na plné gule!!!(23.10.2011)

Příjemně natočený film o nepříjemných životních zkušenostech. Jeho devizou jsou uvěřitelné postavy, které se skutečně konečně nechovají jako idioti v mnoha dalších současných paskvilech, celé to má chytrý a inteligentní scénář, jemný humor, ale i nostalgii, jakýsi smutek. A klade to otázku, zda je důležitější definitiva, nebo vlastní já, byť pro zkostnatělé akademiky poněkud svérázné. V poslední době Luke Wilson hraje e vážně dobrých filmech a má větší charisma, než všichni aktuálně áčkoví herci dohromady.(6.5.2012)

Mám rád menší filmy, které nejsou moc prezentovány před svým uvedením, často totiž překvapí a hrozně potěší. Tenure je jeden z nich a jednoduchým příběhem dokáže skvěle zabavit. Nedá se určit přímo jako komedie, spíše vyvolává úsměv, ale dostatečně jsem se i zasmál (I wanna be a teacher's pet, the thought of it makes me..:)(24.2.2010)

• Caminzind

Není mi líto, že jsem poslal Tenure do modrého pásma. Tam totiž patří. Žánrově asi mělo jít o nezávislácky nenucené komediodrama. Bohužel nám proděravělý scénář moc dramatického nenabízí a ten občasný humor je místy až příliš prcičkovský. Hlavně ale nechápu, co jsem si měl z tohoto příběhu odnést. Dvě hvězdy jsou za režii a herce.(31.10.2011)

Žádný zázrak, přesto milý odpočinkový snímek.(4.2.2012)

• Lenulinka

Nuda, nuda, nuda. Už teď si z toho skoro nic nepamatuju. Hvězdičku za sympaťáka Luka a druhou za pár úsměvných scén.(22.4.2011)

Překvapivě příjemné a vlastně i docela dost vtipné. Není to žádná díra do světa, ale po všech těch komediích, ve kterých tak maximálně všude lítají hovna (doslovně i obrazně) pak tak obyčejně vtipný a sympatický film působí jako odměna za všechny ty hrůzy co sem už viděl.(31.10.2011)

• lepik

Haha. Ehm. Kde začít... Ano, už vím...! O čem že to bylo?(22.4.2012)

Taka mila zalezitost. Mam rad, ked sa reziseri nesnazia vyvolat usmev na divakovej tvari silene. V tomto pripade to skutocne vyslo. Sice to pozadie s "Big Foot" mi prislo akesi zbytocne, ale inac som mal stale uskrn na tvari. :) "That can't be! I brought this one from home?! ...Just, buy your own coke from now on.(26.3.2010)

Keď hľadáte film, ktorý si ide akýmsi vlastným pomalším tempom a máte náladu, že by ste potrebovali pohladiť trocha po duši, tak skúste toto. Strašne fajn sa na to pozerá a to hlavne kvôli trom veciam. Ľahkost s akou to je natočené. To, že každý, kto tám hrá vie, aký film ide točiť, takže sú všetci na jednej vlne a Lukovi Wilsonovi, ktorý hraje presne toho správneho sympaťáka, s ktorým by ste sa vedeli stotožniť. Feel good film ako sa patrí. Indie scéna zase raz potešila.(15.10.2010)

Příjemný film, který se neřítí střemhlav kupředu a přesto nenudí. Příběh nikterak nevyčnívá z řady filmů, ale postavy jsou napsány s lehkostí a snadno přirostou k srdci. I když si po skončení budete pamatovat asi jen příjemný pocit z hodinky a půl strávené v dobré společnosti, film za to stojí. Mně film sednul po všech stránkách.(2.8.2010)

Film byl moc fajn. Sympatické obsazení a pomalé tempo mu slušelo. Dalo by se to kategorizovat jako lehce zábavný film, který si na nic nehraje.(2.3.2010)