Proti proudu

• USA Against the Current

Paul Thompson (Joseph Fiennes – Zamilovaný Shakespeare) se usilovně snaží vypořádat se svou tragickou minulostí, proto se rozhodl uskutečnit svůj celoživotní sen – přeplavat řeku Hudson po celé její délce. V doprovodu svých přátel Jeffa (Justin Kirk – TV seriál “Tráva”) a Liz (Elizabeth Reaser – Twilight sága) se Paul vydává na emotivní cestu, která otestuje hranice přátelství a právo každého zvolit si vlastní osud. Ve vedlejších rolích provokativního příběhu o ztrátách a touhách se představují Michelle Trachtenberg a Mary Tyler Moore. (oficiální text distributora)

Petulka88

Tvůrci zřejmě chtěli natočit sugestivní, slzopudné drama. Výsledkem jejich snažení je ovšem jen absurdní a hlavně nudný blábol. Trumfem tady asi měl být Joseph Fiennes, ale jediné, co tady stojí za zmínku jsou Justin Kirk, pár hezkých záběrů a snad ještě hudba. To vše ovšem s přehledem přebíjí neuvěřitelná nuda. Místy jsem u filmu usínal, jednu chvíli jsem raději pozoroval pavouka, který si za oknem pochutnával na mouše. Kdyby to mělo tak 30 minut, dal bych možná i 2 hvězdičky, takhle se ale jedná o téměř 100 minutový nesmysl. ()

mira.l

Ježkovy voči, to byla kravina. Proč mě to nebavilo od samého začátku? Měl to být nějaký doják na city, který se u mě nekonal anebo mi něco zásadního uniklo a nepobral jsem to?? ()

MUNRO

Vůbec ne špatné drama.Námět je hodně netypický,protože natočit téměř stominutový film o někom,kdo se ani po 5 letech nevyrovnal s tragickou smrtí své těhotné manželky a proto se rozhodne po vykonání něčeho významného spáchat sebevraždu,je velice odvážný počin.Když se ale do děje přimíchají zajímavé záběry na okolí řeky Hudson,včetně změn počasí,přidá se spousta vynikajícího sarkastického humoru a díla se chopí schopný režisér,může se i z podobně na první pohled přihlouplého námětu stát zajímavý a zamysleníhodný film.Joseph Fiennes točí standartně zajímavá dramata,Justin Kirk roli životního přítele,který má téměř na všechno štiplavé sarkasmem opředené odpovědi zvládl bez problémů a Elizabeth Reaser?Ta mně osobně svou studentkou,která na cestě měla původně jen vyplnit svůj volný studentský čas naprosto šokovala.Hraje skvěle,film zdobí a všechno,co vypustí z úst jí člověk do puntíku věří.Jediné minus je dost zvláštní,pokažený závěr. ()

fafejt001

Takové nijaké , v Shakespearovi výborný a tady takový slabý průměr a ti dva mírně podprůměr . Dosti slabé , bez nosné linky a dramatického napětí . Solidní nudné dílko . Snad příště Josehpe . ()

cernymotyl

Tohle mi vůbec nesedlo. Tři skoroherci a jeden člun na studené řece se v divákovi pokouší navodit jakousi myšlenku o životě a smrti. Působí to ale těžkopádně a nevěrohodně. Nevidět to, ušetřím hodinu a půl svého života. ()

skodovak

Chtělo by se mi říct "typické road movie", ale protože se to z 90% odehrává na řece Hudson, tak asi spíš "boat movie". Místo akčního rytmu se to spíš točí kolem filozofování třech hlavních postav o životě a smrti. A jestli nakonec opravdu doplave Paul do cíle? Takhle otázka nezní. Otázka zní: Je to ten správný cíl? ()

Svadbos

Depresívny film s voľným tempom postupom času naberá na intenzite, dáva provokujúcu otázku: je možné nájsť zmysel života, keď sa osud s vami kruto zahráva? Moore je vo svojej krátkej role vynikajúca. Peter Callahan je taktiež autorom scenára. V USA film išiel rovno na DVD. ()

Dr.dogous

Paul (Joseph Fiennes) chce spáchat sebevraždu. Předtím však hodlá ještě vykonat velký čin- přeplavat řeku Hudson po délce. Na cestě po řece, plné krásných přírodních scenérii, zajimavých příhod, ho doprovází v lodičce 2 přátelé.(Justin Kirk a Elizabeth Reaser) Povede se jim změnit jeho názor a napravit mu hlavu.? Nechte se překvapit. 68% ()

aysxdcfvgbhn

Mají se sliby plnit za všech okolností? Co člověka poutá k životu? Do jaké míry má člověk právo rozhodovat sám za sebe? Pro co stojí žít? Existuje nebe, a pokud ano, mají v něm koblihy? Tento film nabízí divákovi spoustu námětů k přemýšlení a záleží jen na něm, zda bude ochotný prozkoumat sám sebe. Ať tak či onak máte možnost Paula pochopit (ne souhlasit, jen pochopit) nebo ne... ()

andy60

Nenápadný film s originálním námětem. Sice je děj poněkud monotonní, ale vynahrazují to scenérie řeky Hudson a příjemná hudba. ()