Tlouštík Rino

• Norsko

Fatso

Komedie

Norsko, 2008, 90 min

HBO HD - Sice dávám 3 hvězdičky, ale jsou to silné 3 hvězdičky. Tohle byl snad první ryze norský film, který jsem viděl a poměrně mě překvapil. Zejména si mě získal tím, že byl jiný, než všechny americké komedie o outsiderech a looserech. V těch amerických verzích i ten největší ňouma si nakonec stejně buď vrzne, nebo alespoň se mu podaří nějakou sbalit. Tohle bylo netradičně podané a zfilmované. Norští herci byli příjemnou změnou a samotná postava Rina by se dala charakterizovat jako ten největší looser, co se na filmovém plátnu kdy objevil :-) Některé scény mě dokonce překvapily svou originalitou a osobitým humorem. Nejvíce mi v paměti utkvěla a zároveň pobavila scéna, jak je Rino na rande s tou tlustou slečnou a jak se totálně vytočí a nemálo jí vyhlásí. To jsem se fakt od srdce smál :) Sečteno podtrženo...film mě pobavil a překvapil. 68%(6.7.2012)

Musím uznať, že tento film sa mi páčil viac, keď som ho videla v pôvodnom znení s pôvodnými titulkami a polovicu som nerozumela. Po pustení s titulkami mne zrozumiteľnými som zistila, že ten film je ešte zvrátenejší a chorejší než sa na prvý pohľad zdalo. Nechápem, ako mohol prísť k tak veľkej medializácii, severania asi majú radi trochu drsnejší ehm humor. Aspoň, že koniec je pomerne netradičný, aj keď stále trochu nechutný.(17.11.2011)

Milý film, který na mě působil více smutným a melancholickým tónem než komediálním. Pravda, řízná slova padají ve Fatso jako na běžícím páse, ovšem vyskytují se spíš jen tak bokem, jako součást mluvy postav, ne jako hlavní prostředek "humoru". Hodně se mi líbila "snovost" filmu, různé představy hlavního hrdiny Rina, několikrát během děje vložené i jako kreslená vsuvka. No a ke švédské blonďaté čičině Malin (v podání Josefin Ljungman) není co dodat, ta je přesná... Tři a půl, zaokrouhlím ale nahoru, abych filmu vylepšil procenta;)(27.9.2009)

Nejdřív mě na film nalákala země původu, tedy Norsko. Následně mě zaujal antilůzr v hlavní roli a tak jsem neváhal a film okamžitě naklikal na televizi. Film sám o sobě mi přijde, jako kdyby šel proti proudu Americe. Obsahuje takový ten typický příběh o lůzerovy, ale všechno, co se ve filmu děje, mně osobně přišlo dost nečekané a chvílemi až šílené. To je ale pro film velkým plusem, protože i když ho hodnotím třemi hvězdičkami, nejspíš na něj nikdy nezapomenu.(5.3.2012)

Vcelku dobrá komedie, i když na můj vkus až moc nenáročná a trochu moc se vzhlížející v amerických klišé komediích pro mladé. Skvělý severský cit pro drsnější humor je nahrazen spíše fekálnějším pojetím. Chvílema to funguje a jindy zase vidíte jen další klon Prciček a bůhvíčehoještě. Průměrná komedie, která leckoho dokáže potěšit, ale já čekal něco více zajímavého a originálnějšího. Komiks hlavního hrdiny nicméně vypadal zajímavě...(15.9.2009)

• - Rinova (Nils Jørgen Kaalstad) otce si zahrál jeho skutečný otec Petter Kaalstad. (Cheeker)