Bengálský tygr

• USA Burning Bright
všechny plakáty

Napínavý film o mladé ženě a jejím autistickém bratříčkovi, kteří jsou během hurikánu uvězněni v domě společně s hladovým tygrem. (Filmbox)

Ronaldo79

Horor s tygrem v hlavní roli a povedenej, kdo by to byl řek? Sympatická hrdinka a její bratr autista, kterému jsem tak trochu škodolibě přál, aby ho tygr rozpáral, režisér byl jiného názoru. Velici napínavá podívaná, která ovšem směřuje do jasného závěru, přiznávám, že jsem opravdu nečekal, že by někdo z dvou hlavních postav zemřel, logicky by pak nebylo na co koukat. ()

Silviaxx

Potenciál filmu spočíva najmä v inovatívnosti v oblasti deja, toto vidím ako hlavné plus. Ďalším nepopierateľným plusom je samotná atmosféra, ktorá by sa v mnohých momentoch dala krájať. Po dlhej dobe opäť kúsok, ktorý diváka nenechá len tak ľahko vydýchnuť a umožňuje sa mu reálne vžiť do popisovanej situácie, a tá rozhodne nie je dvakrát príjemná. Aj samotný príbeh ušiel, hoci mi celá zápletka bola jasná pomerne dosť skoro. Ďalšia vec, čo stojí za zmienku sú samotné zábery "zoči-voči", ktorých som sa nebola schopná nabažiť. Film určite stojí za povšimnutie. ()

Hernycztek

K tomuhle jsem se dostal vlastně náhodou. Vždy když dokoukám nějaký horor, projedu si herce, abych věděl kde dál hrají. Po shlédnutí ,,Mother's Day" jsem narazil na Brianu Evigan a chtěl jsem jí vidět i někde jinde, protože tam moc prostoru neměla a intuice se vyplnila, prokázala svůj talent a přesvědčivě zahrála sestru autistického bratra, o kterého se musí starat po smrti matky a neschopnosti nevlastního otce. Vymyšlené to měl ten ,,zmetek" dobře. Blíží se hurikán, tak zabarikáduje dům a ,,čistou náhodou" vypustí tygra, na nic netušící nevlastní děti. Originální a neokoukané, co si přát víc. Scéna v šachtě na prádlo je pro mě ,,highlight filmu" a ukázka toho, že i tygr je kočka, a kočky jsou co, přeci chytré. Po shlédnutí musím vzdát čest všem, kteří se starají o člověka s autismem, já ho tu měl plné zuby po prvních 15 minutách a chtěl jsem aby ho tygr sežral. Samotná šelma byla ,,živá", né digitální jak je v dnešní době moderní, jen mě zarazilo, co všechno vydrží. Že sežere plata prášků na spaní a nic to s ní neudělá bych pochopil, ale střelnou ránu do hlavy, kdy se ani neráčí zařvat, tu už ne. Celkově je to parádní natural survival, který stojí za shlédnutí. ()

KOZEL84

Vraždících krokoušů a žraloků sou tři prdele a sem tam se objeví i nějaký ten pán zvířat,ale kolik je dobrých filmů o nenažraných tygrech-?Vůbec žádný.Základní problém tohodle filmu je,že se v něm děje absolutní hovno.Briana mi příjde jako celkem pěkná tuctovka a její pobíhání v trenclích z pokoje do pokoje je na hodinu a půl filmu,který není pornografický dost málo.Aby si někdo nestěžoval,že se postavy chovají jako debilové,tak polovina postav (jedna) pro jistotu debilní je.Doufám,že aspon' v tomhle se film stane průkopnickým.V hororech (a všech těch odnožích) budou jen retardi a s hnidopišstvím bude utrum.Tygr zabere dohromady sotva 5 minut před kamerou (digitální mi nijak moc nepřišel,ale kdo to z těch sekundových záběrů má poznat) a nutno říct,že žít ve volné přírodě,nejspíš by chcípnul hlady,protože je pěkná lopata.Atmosféra nic,napětí nic,protože je jasné co bude a zlo v pohádkách vždycky dostane na prdel.Tohodle tygra by poslal do hajzlu i Saroyan. ()

Mallyyy

Žadné očekávání jsem neměl, ale velile překvapilo. Evigan začiná dobře hrát a k tomu ještě pěkně vypadá. Konečně žadné americké chování(nemyslet). Hlavní hrdinka to má velice obtížné. Musí utíkat před tygrem s malým autistickým bratrem a k tomu ještě není kam. protože nevlastní otec se rozhodl, že jim to neusnadní a zadělá všechny vchody. Velice jsem si tenhle snímek užil. Krásnej tygřík. ()

Game90

Autistický chlapec a jeho setra zabarikádovaní v dome kvôli hurikánu s Tigrom Bengálskym....nezvyčajné ale zaujímavé.. ()

Hapretor

Mám doma tři kocoury a jednu kočku. Ti mají přede mnou bezmezný respekt. Před kočičkou v tomto filmu bych měl bezmezný respekt já. Mám na mysli tu čtyřnohou. Velká škoda ne zrovna povedené animace. Děj je předem dost jasný a konec mě vůbec nepřekvapil. Přes všechnu předvídatelnost, nepovedenost animace, nedůvěryhodnost a občasnou trapnost je toto, pro mě, dostatečně zábavné a místy i napínavé. ()

animario

Připravil jsem se na horrorovou béčkovou pitomost a on se z toho vyklubal celkem sympatickej a koukatelnej,chce se říct až rodinnej, thriller (s horrorem to nemá ani z bla společnýho,vy srabi). Je to taková napínavá naháněčka 2 koček po jednom domě (z nichž jedna má sexy prádelko a prozradím,že tygr to není..). Námět je jednoduchej,ale v rámci zvířátkovýho žánru úplně dostačující + naprosto optimální stopáž. 3,5*. ()

foundation

ZABIT. Nie tigra ale toho maleho parchanta. Podpriemerna somarina s chvilkovymi naznakmi atmosfery ale zato vrcholne dementnym dejom a postavami. Ani sa mi k tomu nechce nic pisat. ()

Dymatize

Burning bright celkem ušlo, ani odvaz ani průser. Pokud to mel být nízkorozpočtovej horůrek, tak slušný a za ty prachy se to jednou zkouknout dalo. Oceňuju rovněž, že prestože se to celé odehrává na jednom místě (uvnitř domu), nenastala chvile, kdy bych se extra nudil. ()

bakeero

S kočkovitou šelmou v hlavní roli asi neznám žádný lepší horůrek. Béčkovitost námětu je možná skoro až do nebe volající, ale film samotný je hodně povedená napínavá jízda. Více na Filmfanatic.cz. ()

Nix

Jako převratný monster horor no spíš ten thriller, to určitě nebyl, ale nic špatného taky ne. Navzdory jednoduchému scénáři a omezeným prostorám, tak se Kelly chovala inteligentně ( to že se nemohla dostat ven to prostě tak je) a celkově délka nevadila a film měl potřebná napětí a utíkal. Tygr byl občas moc chytrý, ale opravdu to nijak neotravovalo. Jsem překvapen, čekal jsem to daleko horší. ()

BrianStorker

Pokud tomuto někdo říká horror... a ještě k tomu strašidelný... Pokud nemůžete usnout, pusťte si to. Po několika minutách na tuty zaberete. No comment. ()

DavidWebb

Chceli by ste doma maznáčika, domáce zvieratko? Burning Bright napriek jednoduchému deju vôbec nie je zlý film, naopak. Je to dobre napísané aj natočené, možno iba priemerne zahrané ale to nevadí. Hlavný záporák to mal celé naozaj dobre premyslené, ako hovoria američania "two birds - one stone", pričom perfektne využil prírodnú katastrofu (hurikán) aby mu to všetko pekne zaklaplo. Isteže sa hlavná ženská postava nechovala vždy logicky, na druhej strane urobila veci, ktoré by ma v podobne vypätej situácii nenapadli (digestor, parfém, tabletky). No a samozrejme rejža ju nechal behať po dome v tielečku, kraťáskoch, spotenú - jej šak bola sexy. Celú dobu som rozmýšľal odkiaľ do prdele ja tú babenku poznám. Až hodinu po skončení filmu mi bing(l)o! Hrala vo videoclipe Linkin Parku pesnička Numb. OK, snímok nie je žiadna veľká pecka ale mne sa to páčilo a za seba dávam 3½ ester. PS: Čo majú tí gringovia stále s tými autistami? PS2: Koxo, ten tiger bol živý! ()

Knor

Nervydrásající naháněčka, kde sexy holčina svádí boj s hladovým tygrem v uzavřeným baráku a při tom musí ještě chránit svýho autistickýho bráchu. Možná neuvěřitelný, ale zatraceně dobrý. Od chvíle kdy hrdinka zjistí, že jsou zavřený v baráku s tygrem, by se ta napjatá atmosféra dala krájet a ke všemu Briana Evigan je naprosto skvělá, týhle holce se prostě musí fandit. Překvapivý a výborný. ()