poster

Generálové Wehrmachtu (TV seriál)

 • český

  Wehrmacht

 • český

  Hitlerův wehrmacht

 • Německo

  Wehrmacht - Eine Bilanz, Die

 • anglický

  Wehrmacht, The

Dokumentární / Válečný / Drama

Německo, 2007, 5x53 min

 • Karlos80
  ***

  Zatím slabší odvárek tohoto: http://www.csfd.cz/film/253480-hitlerovi-valecnici-hitlers-krieger/ . Jinak dabing byl jak již bylo zmíněno stinou stránkou tohoto dokumentu, opravdu hlas, který denně slýchávám z komerčních televizí a z různých hemerických seriálu, ten se sem moc nehodil..Hitler nebyl vojevůdce, Hitler byl fanatik, měl poslechnout své nejlepší velitelé, kteří mu dobře radili a ne si hrát na pána všeho tvorstva a možná by jednou skutečně ovládl celou Evropu, potažmo pak i celý svět..A stal by se tak největším vojevůdcem všech dob větším než Alexander Veliký nebo Napoleon !(9.6.2009)

 • Bioscop
  ****

  První díl seriálu přináší stokrát ohraný pohled na nástup Hitlera k moci a jeho bleskovou válku v Polsku. Ale... je zde několik zajímavých poznatků a informací, ta pro mně nejzajímavější byla ta proč vlastně Hitler zastavil postup tankových jednotek k přístavu Dunkerk, ve kterém se tísnilo více než 300 000 spojeneckých vojáku a které mohli vojáci wehrmachtu naprosto rozprášit zatlačením do moře. Až doposud jsem si myslel, že toto gesto učinil Hitler proto, aby si Anglii naklonil na svou stranu a to tím, že by požádala o mír nebo dokonce o spojenectví. Ani jedna z variant se však nikdy neuskutečnila a díky tomu se z Dunkerku podařilo evakuovat 338 226 mužů během operace Dynamo, kterou zorganizoval Winston Churchil. Opravdový důvod je takový, že Hitler vedl osobní válku se svými generály od kterých si nikdy nenechával moc radit a i díky tomu prohrál svou válku. Rozkazem zastavení útoku na přístav jen demonstroval svou moc i to, že jenom on velí celému wehrmachtu. Druhý díl se celkově zaměřuje na další bleskovou válku a to s Francii, od rychlého a nečekaného postupu Němců až po úplnou porážku Francie. Ještě zajímavější je pak pohled na následné rozdělení země, na takzvanou Vicistickou (kolaborantskou) vládu ve Francii se sídlem ve Vichy. Také pohled na to jak Francouzi bojovali sami mezi sebou, nebo při bojích proti spojencům kteří ničili Francouzské bojové námořnictvo aby se nedostalo do rukou nepřítele je opravdu zajímavý. Až do této části bych neměl větších výčitku ale od třetího dílu ve kterém už si pouze němečtí generálové v Anglickém zajetí sypou popel na hlavu nad tím jací byli zmrdi a jaká zvěrstva museli za války páchat jde kvalita seriálu pomalu dolů. V dalších dvou dílech je to podobné, konec války se nezadržitelně blíží a seriál se mění spíše na hraný dokument ve kterém chybí více dobových záběrů. I přesto za dva první skvělé díly a celkově nadprůměrný zážitek hodnotím ****.(25.5.2013)

 • Kosmik 1
  ****

  Druhá světová válka mě nikdy nepřestane udivovat. Co všechno se dělo za zvěrstva a jak bezmocní lidé museli trpět. Stále se objevují nové a nové záběry a další nové skutečnosti, co všechno a jaké hrůzy se tenkrát děly. Novinkou pro mě byly odposlouchávací místnosti zajatých německých generálů britskou armádou. O těch jsem se doposud nikde nedočetl ani jsem o nich netušil. Takže pro mě tenhle dokument přinesl spoustu nových poznatků. 75%(19.6.2013)

 • Luk Skywalker
  ****

  1.díl: Útok na Evropu - aneb jak to všechno začalo, 2.díl: Zvrat - Válka v Rusku, 3.díl: Válečné zločiny - zlo páchané nejen na Židech (dle názvu dokumentu je jasné, že se zapojily i klasické armádní složky, což se dlouho popíralo), 4.díl: Odboj v armádě - ne všichni Němci byli s Hitlerem, 5.díl: Do hořkého konce - od roku 1944 do konce války v Evropě, v tomto díle už je málo rozhovorů od zajatých velitelů. Existuje mnoho dokumentů o druhé světové válce, v tomto jsou obsaženy tajné odposlechy rozhovorů německých generálů v britském zajetí, kterým nosily noviny, aby dostaly informace a prozradili tak více o tom, co si myslí. Jinak jsou vždy vypíchnuty osudy několika německých vojáků a jejich činnost po válce.(14.9.2015)

 • Drom
  ****

  Kombinací dobových záběrů, hraných scén a výpovědí německých pamětníků přináší tento pětidílný cyklus dokumentů pohled na armádu Třetí říše, wehrmacht, a špičky jeho velení. Dobové záběry nejsou nikterak nové a komentář nepříjemně otravný až bulvární, v českém znění vážně nepříjemný. Síla výpovědní hodnoty seriálu však tkví především v informacích z přepisů odposlechů zajatých německých důstojníků hovořících otevřeně, ne příliš dobře interpretovaných v hraných vložkách. Tajně zaznamenané rozhovory zobrazují charaktery těch, kteří ovládali a rozkazovali z nejvyšších armádních postů, výpovědi pamětníků z řad bežných vojáků pak tvoří protiklad z druhé strany. Jednotlivé díly se věnují postupně budování nové armády ve 30. letech, prvním úspěchům, útoku na Sovětský svaz, obratu ve válce, podílu pravidelné armády na zvěrstvech války, konspiraci proti Hitlerovi a hořkému fanatickému pádu. Rozhodně i přes líbivou formu a dílčí chyby či nepřesnosti to lepší z dokumentární tvorby, především díky zmiňovaným přepisům a výpovědím.(16.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace