Extreme Job

(festivalový název)
  • Jižní Korea Geukhanjikeob (více)

Drogová jednotka složená z 5 detektivů: Velitel Go (Seung-ryong Ryoo), detektiv Jang (Lee Honey), detektiv Ma (Sun-kyu Jin), detektiv Young Ho (Dong-hwi Lee) a detektiv Jae Hoon (Myeong Gong). Tým se pokouší zlikvidovat zločineckou organizaci, a proto musí jít do utajení. Začínají pracovat jako zaměstnanci v kuřecí restauraci, která se proslavila svým lahodným kuřetem. Vzhledem k nečekané popularitě restaurace se detektivové nacházejí v situaci, kterou nikdy nečekali. (Miike)

pushover

Výborně natočeno a gagy jsou taky povedené, lehce tomu ubírá závěrečná řežba, která je trochu úmorná. Přesto jde o jednu z nejpovedenějších korejských komedií, které jsem viděl. ()

johnsnow

Prvé stretnutie s kórejským filmom tipu mixovania žánrov komédie, krimi a akčniaku. A zatiaľ čo tá komediálna zložka je prekvapivo super a často som mal pocit, že kukám na Policajná akadémia  po kórejsku, tak tá krimi linka bola slabšia a po akčnej stránke to bolo fakt fiasko (ani krv a ani poriadne smrte) 3* ale potenciál som cítil väčší, ale zasek je možné, že to len ja som na zlej vlne. ()

Aquila

Ze začátku jsem byl docel zvědavý, jihokorejský film mám rád, pak jsem se stále, přes hluchá místa, snažil tomu ještě dát šanci, ale v polovině jsem to už vzdal. Takový smutný pokus o komedii. ()

coulismoulis

Hodne naprumerny kousek o tom, jak vlastne nejlip vydelat penize na duchod - a u policie to neni ;) Jinak klasicka underdogs win akcni komedie, ktera ale zazitek dost vylepsuje sympaticky nablblymi postavami na obou stranach barikady a privalem casto fakt vtipneho humoru. Lepsi 4*. ()