Extreme Job (festivalový název)

• Jižní Korea

(festivalový název)

Extreme Job

Komedie / Krimi

Jižní Korea, 2019, 111 min

To, že Číňané a jím podobní zbožňují smažené, jsem věděl, ale že pro smaženou kuřecí nožičku obětují levou ruku, o jsem ale vážně netušil. A právě proto si policisté v utajení otevřou bistro zaměřené na smažení kuřecích nožiček, aby současně s provozováním bistra mohli pozorovat organizovaný zločin kvetoucí před bistrem na zašpiněné ulici. Křidýlko nebo stehýnko? 73 %(21.11.2019)

I když dávám jen 3 *, tak to byl fakt v pohodě film. Jen s až moc příliš pure-asia humorem. Bylo to veselý, akční, vtipný, ale někdy až moc a ty vtipy mi někdy přišly až dětinský a trapný trošku ... Myslím, že u toho, kdo nemá příliš rád asijský filmy, tak tento film neuspěje. Já je mám rád moc a stejně ... někdy už to bylo trochu ...eehmm... jak už jsem psal. Ale ok, herci hrají jako o život, jsou tam docela i wtf scény, slušně to odsýpá, tradičně hezkej korejskej vizual a hlavně ta martial arts mlata na konci, která je fakt parádní a vůbec jsem ji nečekal. Jednotlivý "představování" skutečné historie pěti hrdinů a jejich bojových dovedností je vtipný a parádní. Možná to mohlo být i trochu kratší. No ... ale je to fajn, bavil sem se parádně, pohodová oddechovka.(19.10.2019)

Mnou zbytečně dlouho odkládaná záležitost je ve výsledku velmi zábavným filmem s perfektním nápadem. Policejní jednotka si pronajme kuřecí restauraci kvůli odposlechu drogových dealerů, ale problém nastane, když se z restaurace stane nečekaný hit a jedno z nejnavštěvovanějších míst. Policisté jsou sympaťáci a perfektní je i hlavní záporák a jeho ženská bodyguardka, která v akčních scénách kraluje. Funguje humor, má to spád, skvělé herce a typicky po Korejsku akční finále. Velmi dobré. 80%(15.10.2019)

Na tenhle filmík jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla první ukázky. Vypadalo to zábavně, skvělý obsazení a i mě zaujal neotřelý příběh, kdy se policejní jednotka pustí do provozování kuřecí restaurace, aby dopadli šéfa gangu obchodujícího s drogami. No a ve výsledku velká spokojenost. Na začátku jsem se při některých scénách smála na celý kolo, škoda, že pak z humoru polevili a do popředí se dostalo vyšetřování případu a akce, ale i tak to rozhodně stálo za zkouknutí. Po Midnight Runners první JK komedie, která se mi fakt líbila. Přeloženo.(22.7.2019)

Super krimi komedie, i když je to spíš víc komedie a nějaké to vyšetřovaní stojí v pozadí, ale i tak dobře se na to kouká a nenudí to. Na akci dojde až v posledních třiceti minutách, ale je parádně udělaná, sice neni nijak dramatická (Midnight Runners) a ani bolestivá (Veteran), ale je to kvalitní standart. Nápad okupovat kuřecí restaurací a nemít tam kuře, to bylo geniální. Co mně asi nejvíc mrzí, že hlavní hrdinové postrádají lepší vykreslení jejich osobností, něco málo se o nich dozvíme, ale je to jenom málo, chtělo by to trochu víc rozvést, soustředit se primárně na ně a né tucet dalších postav. Ale to asi tak vše co by se dalo vytknout a je to takové, mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale musím dát tři, u jiných filmů tohohle typu, sem se buď víc bavil a nebo byl víc napnutý.(12.8.2019)