Extreme Job (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

Extreme Job

Komedie / Krimi

Jižní Korea, 2018, 111 min

Na tenhle filmík jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla první ukázky. Vypadalo to zábavně, skvělý obsazení a i mě zaujal neotřelý příběh, kdy se policejní jednotka pustí do provozování kuřecí restaurace, aby dopadli šéfa gangu obchodujícího s drogami. No a ve výsledku velká spokojenost. Na začátku jsem se při některých scénách smála na celý kolo, škoda, že pak z humoru polevili a do popředí se dostalo vyšetřování případu a akce, ale i tak to rozhodně stálo za zkouknutí. Po Midnight Runners první JK komedie, která se mi fakt líbila. Přeloženo.(22.7.2019)

Super krimi komedie, i když je to spíš víc komedie a nějaké to vyšetřovaní stojí v pozadí, ale i tak dobře se na to kouká a nenudí to. Na akci dojde až v posledních třiceti minutách, ale je parádně udělaná, sice neni nijak dramatická (Midnight Runners) a ani bolestivá (Veteran), ale je to kvalitní standart. Nápad okupovat kuřecí restaurací a nemít tam kuře, to bylo geniální. Co mně asi nejvíc mrzí, že hlavní hrdinové postrádají lepší vykreslení jejich osobností, něco málo se o nich dozvíme, ale je to jenom málo, chtělo by to trochu víc rozvést, soustředit se primárně na ně a né tucet dalších postav. Ale to asi tak vše co by se dalo vytknout a je to takové, mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale musím dát tři, u jiných filmů tohohle typu, sem se buď víc bavil a nebo byl víc napnutý.(12.8.2019)

Mnou zbytečně dlouho odkládaná záležitost je ve výsledku velmi zábavným filmem s perfektním nápadem. Policejní jednotka si pronajme kuřecí restauraci kvůli odposlechu drogových dealerů, ale problém nastane, když se z restaurace stane nečekaný hit a jedno z nejnavštěvovanějších míst. Policisté jsou sympaťáci a perfektní je i hlavní záporák a jeho ženská bodyguardka, která v akčních scénách kraluje. Funguje humor, má to spád, skvělé herce a typicky po Korejsku akční finále. Velmi dobré. 80%(15.10.2019)

Vážně originální zápletka a slušné charaktery. V podstatě to má něco z Policejní akademie a je to napůl parodie. Komediální část se skutečně občas řežete smíchy a díky tomu je policejní část zápletky hůř uvěřitelná. Padnouši jsou jako z béčkového krimi. Ale závěrečná bitka velmi dobrá a celkově jsem se fakt bavil.(26.7.2019)

Problém tohoto je v nevyrovnaném zpracování žánrů. Pokud ve filmu vládne komediální složka nemám prakticky co vytknout a opravdu jsem se bavil, včetně hlavní velmi originální zápletky, v momentě kdy ve filmu převládne kriminální složka, začínal mě docela nudit, vyjma akčních scén zejména fight chorea byla skvělá, trošku zamrzel krátký holčíčí fight protože na ten jsem se těšil už někdy od půlky filmu. Na poctivý tři, ale film s přehledem hrábne.(16.6.2019)