Chybička se vloudí (studentský film)

Whoops, Mistake!

(festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2009, 7 min

Michal Reich

párek tlupočápů prohodí miminka... Nápad jednoduchý, provedení skvělé, vtipně využité... Animace je zdařilá a stejně jako u dalších filmů autorky je vidět, že vtip je nejvíc vtipný tehdy, když je na něj upírána co nejmenší pozornost. Konec je takřka geniální(1.3.2013)

Mrazivě pravdivý, přímo dokumentární snímek, takovéto záměny se totiž běžně stávají. Zejména se čenžují mláďata američanů a verlyb. Což je také důvodem, proč verlyb neustále ubývá, neboť batolata sice chvíli plavat dokážou, ale dlouho nevydrží. Velrybčata to maj jednodušší, neboť jak známo, tihle tvorové patří také k savcům a před milióny let pouze přešli z pevniny do moře. Takže se vrátí ke kořenům, životu na souši rychle přivyknou a vesele se v americe procházejí po ulicích.(8.9.2013)

Parádní nápad a profesionální vypořádání se s vybraným tématem, bohužel mám s tímto filmem osobní problém, přes který se nemůžu zcela přenést - tenhle styl animace se mi totiž absolutně nelíbí. Jinak ale rozhodně chválím. (4.10.2010 Lumírova tříska)(8.10.2010)

MIlionový nápad jako od Pixaru, ale obohacený o velice (ne)příjemnou satirickou příměs a v animačním hávu ve stylu mého milovaného Pavla Koutského.(1.5.2013)

Jsem člověk, ale kdybych musel být medvědem, tak proti tomu nic nemám. Mne se tedy naštěstí netýká omyl v čapí novorozenecké logistice, takže pravděpodobně mám doma děti lidského původu, i když čím si člověk může být jistý. Tahle záměna medvíděte s mimiňákem mi přišla zábavná a řešení problému je naprosto vynikající, takže pokud se vám to stane, tak nezoufejte a přestaňte egoisticky trvat na svém původu.(7.4.2016)

• - Vítězný animovaný film přehlídky Famufest 2008. (zdeny99)