poster

Jaro 1941

 • Izrael

  Spring 1941

Drama

Izrael / Polsko, 2008, 120 min

Režie:

Uri Barbash

Hudba:

Misha Segal

Producenti:

Piotr Dzieciol

Scénografie:

Wojciech Żogała
(další profese)
 • Rockerman
  ****

  Takové závažné téma by mělo mít lepší zpracování. Zvláště výkony herců nebyly vůbec dobré. Nadprůměrné hodnocení proto dávám za to, že je to jak já říkám "potřebný film". Nemělo by se zapomínat na zvěrstva, vykonávaná nacisty za 2.světové války. Také zápletka je solidní, kdy na pozadí strachu z toho, že každou chvíli si můžou pro ně Němci přijít, rozehrává se zajímavý milostný trojúhelník.(14.10.2014)

 • NinonL
  ***

  Jedna epizoda z druhé světové války kdesi v Polsku, Lotyšsku nebo Litvě. Židovská rodina najde úkryt u osamělé katoličky, která zásadně změní jejich životy. Jako by nestačila sama válka. Joseph Fiennes v roli židovského lékaře, který vlastně vůbec neví, co chce a svým chování ohrozí nejen svou zachránkyni, ale celou rodinu.(3.4.2018)

 • honajz
  *

  Vyžehlené dílko, které se hodí jen na ony slavnostní státní mecheche, kdy si všichni zúčastnění na konci projekce řeknou, jaká to byla hrůza, a vpadnou do vedlejšího salónku se nadlábnout na bohatě zásobené recepci na počest všech, kteří za války krutě a tragicky umřeli. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/jaro-1941.html(3.5.2010)

 • Morholt
  ***

  Tomuhle by se dala vyčíst řada věcí od televizního looku, přes spíše průměrné obsazení (čestná výjimka pro Kelly Harrison), až po lajdácky odvedenou psychologickou stránku věci, o které to mělo být především. Nicméně i přesto má film silný námět, příjemný styl vyprávění o časových rovinách a i určitou vypovídající hodnotu, byť o utrpení obětí II.SV bylo natočeno téměř vše. Sice se nejedná o žádný zázrak, ale takhle nízká čísla si to určitě nezaslouží. 55% P.S. Pokud můžete, vyhněte se českému dabingu. Je příšerný.(3.3.2016)

 • embee
  ***

  Emočně trochu drsnější drama a koukám, že tady i dost drsné hodnocení. Nechtěla bych být manželkou, která musí nečinně přihlížet jak si to manžel rozdává s jejich zachránkyní a držet hubu, abych přežila. Když se nakonec muž rozhodne, co vlastně chce a hodlá to změnit, skončí to pro všechny dost tragicky.(29.4.2011)

 • - Film se natáčel v Sanoku, v Lublinu a v Lodži v Polsku. (rafix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace