Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

Deratizer

Duchařský horor kvalitně obrazově, trikově i zvukově zpracovaný. Na to, že film má dlouhých 120 minut, tak se nedostavi nuda. Podobných hororů o duchách je spoustu, tenhle je jeden z těch hodně povedených.....................Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován. ()

Rathalos

Tentoraz Spanielsko neboduje v hororovom zanri,tema zaujimava,no velmi nudne spracovanie,namiesto tych kecov sa mohli tvorcovia zamerat na budovani strachu a hrozy,no nestalo sa...:-) ()

Pekisan

Od uvodu som si myslel, ze by to mohla byt dalsia hororova pecka zo Spanielska. Donutil ma k tomu hlavne zaujmavy sposob akym mi boli predostrene informacie o co vlastne ide, inak povedane historicke udalosti, ktore predchadzali filmu. Druha vec bol sposob akym sa film postavil k "zazrakom" ci uz pozitivnym alebo tym negativnym. Casom sa vsak vytraca ducharska atmosfera a napatie a ostane len..ostane len to dopozerat. ()

Ondr@932

Žádný zázrak se nekonal, což pro mě bylo zklamáním. Neboť poslední dobou Španělé umí točit velice kvalitní filmy. 40% ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Španielsky horor, ktorý je za mňa veľmi dobré spracovaný. Herecké výkony sú nadpriemerne. Nič extra ale zas nič hrozne. Príbeh je zaujímavý. Bohužiaľ je trochu predvídateľný. Film môžem odporučiť. Slušná nadpriemerná ducharina. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Zombiepod

Až také zlé to zasa nebolo, no bohužial to nebola ani žiadna sláva. Atmosféra celkom slušne vybudovaná, ale pripadlo mi to ako strašná vykrádačka všetkých možných hororov čo som doteraz videl, nehovoriac o tom že tej hutnej atmosféry tam bolo žalostne málo. Nudný a nezaujímavý dej ktorý bol na moje prekvapenie obohatený aspoň jedným dobrým maličkým zvratom, bol korunovaný dosť klišovitým a tupým záverom. Musím však uznať, že španielsku produkciu poznáme na prvý pohľad, kvalita sa pozná vždy, len nie vždy sa ju podarí schopne zrealizovať. ()

Najt

Nebylo to nějak špatný, ale viděl jsem lepší. Od půlky se to rozjelo a konec byl dobrej. Celkem se mi líbil i příběh, ale tehlech strašidelnejch baráku už prostě bylo dost. ()

intro

Docela povedená duchařina, hlavně druhá půle filmu.Španělská hororová škola určitě stojí za pozornost. ()

Cortesz odpad!

Nic proti španělskéjm hororům nemám, většinou jsem byl spokojen, ale ne v tomto případě. Film mě naprosto ve všem nehorázně nudil, celej film se skládá je z pár lekaček, které téměř nefungují, takže zbejvá jen taktéž ukrutně nudné bla, bla, bla, Finální scéna a také jediná, která mě dokázala vymanit ze skoro spánku trvala snad 2 minuty, takže nemůžu jinak a dávám odpad. ()

Pitryx

Dobrá kamera, zajímavý střih, skvělý příběh s postupným odhalováním. Také hezká hudba /Alfons Conde/. Velmi dobrý horor, kde je jedinou vadou na kráse jakási "laxnost" herců. Efekty zde nehrají roli, ale pokud se občas objeví, jsou vyrobeny precizně. Takhle jsem si po zhlédnutí říkal, co Vatikán skutečně tají?? protože tento horor vypadal až příliš realisticky. Naprosto klidně může konkurovat velkovýrobě USA. A dokonce mnohé horory z této továrny předčí. CI 89049407. ()

oliveros

Relatívne nudne spracovaná ducharina kmitajúca okolo šedého priemeru. Aj keď mám veľmi rád španielsku horrorovú produkciu, No-Do ma ani napriek zaujímavému cirkevno-dokumentárnemu pozadiu nedokázalo strhnúť. ()

kenny79

Již mnohokrát viděné, přesto koukatelné se zajimavým závěrem. Jen ta stopáž tady ty dvě hodiny se mi zdají přestřelené film má stěží hodinku a půl :D ()

CrazymanM

Tak tento film mi tak úplně nesedl.Jsem sice příznivec tajemných,mysteriózních filmů,ale tady si myslím,že potenciál filmu zůstal nevyužit.Samozřejmě netvrdím,že se na to nedá dívat,pro mě však průměr. ()

tremors

Další průměrná duchařina, kterých vznikají v poslední době mraky. V rámci Španělské tvorby celkem slabý, v rámci celého světa průměr. Film se rozjíždí poměrně pomalu a po třetině filmu jsem byl rozhodnut udělit filmu jenom 2 hvězdičky. Ale v dalším dění mě film přesvědčil, že není moudrý soudit po půl hodince. Když se objevili duchové, zapojila se církev a tajné záznamy, začal mě film zajímat mnohem víc. A konečná pasáž patřila k nadprůměru. Takže suma sumárum 3 hvězdy. ()

bobin

Byl jsem hororově natěšený, ale žádný děs se nekoná. Celé je to mozaikovitě útržkovité, míchá se realita se snovými vidinami, občas se objeví mlhavé postavy a vyruší bouchání do dveří. Atmosféru to nějakou má, ale jinak slabší hororový průměr. ()

brasek

Áno, možno zaujímavá ducharina... ovšem si myslím, že nejako nedomysleli ako spojiť osudy postáv, ktorých spája "Dom biskupa". Pre mňa bolo veľmi rušivé prerušenie deja filmovými dokumentmi No-Do a nejako ani nechápem tie čiernobiele pasáže ako prepínanie deja medzi osudom Francescy, Blancy a kňaza Miguela. Osobne som postrádal vo viacerých momentoch atmosféru duchárskeho filmu.. škoda, film by mohol mať naviac. ()