Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

HAUY

Vôbec som sa nebál, dej bol divný "nepochopený". Mohli to urobiť omnoho lepšie. Pointa mohla byt dobra keby to lepšie spracovali. ()

bulawaio

Byl jsem mile překvapen. Hodnocení nenasvědčovalo, že by mělo jít o něco vyjímečného, ale mě to docela bavilo. Při sledování je nutné se zcela odprostit od faktu, že je to vykrádačka všech možných duchařin (povětšinou španělské produkce) za poslední roky. Atmosférku to vcelku mělo. Děj byl výborný a moc hezky do sebe zapadal. Horší to bylo s herci, až na kněze se mi zdáli neuvěřitelně nezajímavý. Pokud budete chtít nenáročný oddechový horor bez nějakého velkého očekávání, tak s chutí do toho. ()

Tomasson93

Tenhle film bych považoval spíše snad za nějaké hororové drama. Nebyl to film s nijak oslnivou atmosférou, ale měl poměrně zajímavou tématiku. Ze začátku to vypadalo na nudnou záležitost, ale postupem času šla úroveň nahoru a film mě dokázal vtáhnout do svého děje a pomýšlel jsem i na nějaké vyšší hodnocení...pak ovšem přišel závěr, ze kterého jsem nebyl vůbec moudrý a proto průměrné 3*... ()

Sakikura

Ach bože, strašidelnější horor si ani nelze představit. Strašidelnější než tohle už je snad jen Boku no Pico. Ne vážně, dějová linie se příliš vlekla a ve skutečnosti na celém příběhu není nic zajímavého. Tak už to tak ale u hororů bývá. Druhá věc je ale děsivost. V tom Nářek duší naprosto selhal. Nic děsivého na něm neshledávám, ba naopak, některé efekty mi přišly směšné, příběh nepropracovaný a hororovost naprosto nulová. Pokud se rádi bojíte tak moc nedoporučuju. Jediné, co celkem ušlo byli herci, za to dávám jednu *. ()

Ace.A.T.L.

Tak ze Španělska jsem viděl lepší počiny, než tohle. Bylo to takový utahaný, nudný, nic neříkající. Našlo se pár chvilek, kdy to mělo příslib změny k lepšímu, ale okamžitě se to zase zvrhlo v fádní věc. Horory mám rád, ale tohle byla slabota. Nebylo to úplně marný, ale tak nějak nevím, jestli bych si to pustil znova. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

numan

Velmi sugestivní "křesťanský" mystery-film s vypiplanou atmosférou, krásně dekadentními obrazy a výbornou hudbou. Někomu možná připomene Vymítače ďábla, někomu Šestý smysl. Navíc působí dost autenticky, takže by klidně snesl i poslední dobou evidentně módní cedulku "podle skutečné události" nebo tak něco. Vzhledem k tomu, že tu podobná berlička chybí, jsem utvrzený v pocitu, že se mnou autoři hráli čistou hru. A hráli jí dobře. ()

Ajfist

Španělé opět potvrzují,že horory jim opravdu jdou. Navodit atmosféru strachu už jen pomocí hudby je mnohdy těžké. Bolestivé vzpomínky na smrt dcery navozují podezření,že jeFrancesca spíše duševně občas mimo,takže jí divák taky moc nevěří,stejně jako její manžel.Je to vcelku dobře odvedený mysteriózní počin.Tvůrci filmu si na nic nehrají a předkládají divákovi příběh,který by se skutečně mohl stát,tedy až na tu podivnou demolici domu,který hoří jak kdyby byl z papíru. ()

Zeth4beatz

Tak tenhle filmek se mi opravdu líbil i přes to, že podle mě postrádal onu hrůzostrašnou atmosféru, kterou jsem od něj očekávala. Ale tak asi nejsem strašpytel. Každopádně oceňuju současnou španělskou hororovou scénu, která nezklame :) ()

Memfiska

Atmosféra filmu ujde. Ze začátku mi dost vadilo provedení chaotických scén, kdy se něco dělo, a než se dalo zjistit o co šlo, už byla další scéna úplně o něčem jiném. Ale provedení 'flashbacků', které se jakoby prolínají do současnosti (a i zpětně) je pěkné a dodává filmu na zajímavosti. První polovina filmu, co se týče zápletky a lekacích scén, je slabší skoro až nudná, druhá půlka filmu už újde. ()

Baroque

no ja som sa fakt nudil. pozrel som to len preto, že je to na YT. ale prehrýzol som sa tým na x-tý krát. nuda ako bič. dvojka len za kvalitné spracovanie. inak tam nenájdete nič, čo by ste už nevideli, alebo varíme z vody. ()

Igwar

Nie že by som sa pri filme nebavil, ale horory od španielských tvorcov ma už dokázali prekvapiť viac. Príbeh ušiel, aj keď mi pripadal trošku moc pritiahnutý za vlasy, čo pre horor nie je dobre. Ten by mal mať aspoň nádych reálnosti, aby sa doň divák vcítil. Týmto reálnostným prvkom tu mali byť dokumenty "agentúry" No-do, ale akosi to nefunguje Ďalej som mal pocit, ža autori až príliš plytvali duchárskymi efektami, takže po čase už divákovi nepripadajú tak strašidelné. ()

awerto

No, nebyt slabych hereckych vykonov, tak by som pridal este jednu hviezdicku. Je to slusne spracovane. Kamera fajn, trochu zbytocne efekty (jak z Krotitelov duchov) na zaver. Samozrejme to bolo viac smiesne ako trefne. Velmi slusne spracovanie dcery hlavnej predstavitelky, od zaciatku vam na nej nieco nesedi a neskor uz tusite o co ide. Za kladne hodnotim to, ze filmari vyuzili autenticitu Spanielskeho televizneho tyzdennika. ()

Aceboris

Tento film sa nedá inak nazvať ako jedna veľká nuda, nemohol som sa dočkať konca a keď prišiel bolo to vykúpenie. Dejovo to celkom dobre začínalo, no postupne film prestal ponúkať niečo nové a celý dej sa točil stále dokola. Som zvyknutý, že zo Španielska chodia kvalitnejšie filmy, tento ma dosť sklamal. Cirkev, starý dom, duchovia - nič nové pod slnkom, keby sa to dobre skombinovalo, možno áno, no v tomto prípade slabota. U mňa 4/10... ()