poster

Panika v městečku

 • Belgie

  Panique au village

 • slovenský

  Panika v mestečku

 • anglický

  A Town Called Panic

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tetsuo
  ****

  Unikátní film, jehož koncepce je tak originální, že dovede královsky bavit asi čtvrt hodiny a pak už začíná uondávat. Vezměte staré plastové, případně cíněné hračky, jako jsou kovboj, indián, kůň, traktor a podobně a hrajte si s nimi, jako byste byli malí, přestože už dávno máte pár křížků na krku._________Představuju si ten původní večerníček pro dospělé, ovíněné či zkouřené, a moc bych si přál, aby se někdy vysílal i u nás, třeba na ČT2 v pozdních nočních hodinách, v původním francouzském znění. Krátká stopáž dovede všechny ty surrealistické výstřelky, dané často nikoli neomezenými ale spíše omezenými možnostmi, využít naplno. Jakmile ale legrace trvá přes hodinu, člověku je jasné, že pokračovat se dá v podobném duchu donekonečna a pomalu ztrácí zájem.______________ Každopádně, na téměř žádném filmu jsem nezažil tak hurónské výbuchy smíchu v celém sále, jako u této bezskrupulózní koniny, kde se kůň sprchuje, čte si noviny, surfuje na internetu a chce chodit do hudebky učit se hrát na piáno, ale bohužel mu to nevychází, protože mu pořád někdo krade zdi domu a on se při pátrání po zlodějích propadne přes zemské jádro až do Antarktidy a..a.. to to to není vše přátelé, tádydádydá. _____________ Mírně překvapující je, že se tvůrci vyvarovali zbytečně lascivních vtípků, což bývá první krok, kudy se obvykle vydává naše fantazie. Panika v městečku opravdu je návratem do dětství, kdy zapomeneme na všechny dospělácké problémy a typická dospělácká témata, nicméně dětská hravost je podpořena určitými zkušenostmi a nadhledem, kterého děti ještě nejsou schopny.(13.11.2009)

 • Easykk
  *****

  Nemůžu jinak...nejdříve jsem ohodnotil za čtyři. Jenže teď už je týden po promítání a já to mám pořád v hlavě - tu neskutečnou bláznivinu, ty šílený nápady, to bezchybné a originální provedení a skvělý francouzský dabing (ještě že to nedabovali do češtiny). Eskapády tří kamarádů z baráčku jsou naprosto unikátní a můžu s klidem říct, že mě málo filmů oslovilo a ohlodalo smíchem jako tenhle. Naprostá bomba a doporučuji všem kdo touží se od srdce a s nadsázkou zasmát těm největším, doslova největším, koninám pod sluncem :o)(30.1.2010)

 • MissJ
  *****

  Nebudu troškařit a označím tento animák za geniální. Když Kůň odhodil podkovy, přikryl se, zhasl a takto "uložen" ke spánku zůstal stát, musela jsem film stopnout, protože jinak bych, nemilosrdně odzbrojena, přišla o příští pětiminutovku. A nebylo to poprvé ani naposled. V tom nejlepším smyslu slova vyčerpávající film...S tou dabovanou verzí to nemyslí vážně, že ne?(18.12.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  panika v městečku je opravdu velmi divoký a "panikářský" film, jehož děj je někdy téměř obtížné sledovat.. Jeden šílený nápad střídá druhý a má to všechno tempo jak některé závody formule 1, ale na druhou stranu, tvůrcům postupně pomalu docházejí nové nápady, což se snaží chytře zakamuflovat vyhrocenou akcí a super pointama. A vcelku to vychází. I když jsem viděl rozhodně i vtipnější filmy, a moje přehnaná očekávání nějakého opravdu pro mně úžasného humoru, která vycházela z těch všech nadšených komentářů zde, byla trochu zchlazena, stále je to velmi velmi zajimavý počin, už jen vizuálem, který sám o sobě někdy působil vtipněji než dialogy a příběh jako takový. Ale i když vše nebylo stoprocentně tak, jak mohlo být, budu si tento svěží a zábavný film určitě pamatovat. A ta "exotická" francouzština taky zapůsobí jako plusový faktor. A hlavní postavy, hlavně ten kovboj a indián by měly vyhrát nějakou cenu za nejsympatičtější postavy od Krtečka :))(14.2.2011)

 • depony
  *****

  Pardon, ale k tomuhle lze říct jenom jediné ... megahustá blbost, která má naprosto brutální humor ve všech podobách. Nejlepší kámoši Kovboj, Indián a Kůň - který má neskutečný hygienický návyky ... :)) tohle vám prostě zůstane v hlavě ... a že to vypadá, jako kdyby to vymyslelo vaše 3leté dítě? No a? Jestli má takový smysl pro humor, máte se na co těšit!:)(28.10.2016)

 • - Film je natočen podle stejnojmenného seriálu, kde kovboj, indián a kůň vystupují v každodenních pětiminutových skečích. (Terva)

 • - Snímek vyhrál cenu diváků na Fantastic Festu 2009 v texaském Austinu. (Terva)

 • - Za 260 dnů se dvojici animátorů podařilo oživit na 1500 plastových protagonistů - každou postavičku bylo třeba nejméně dvěstěkrát naklonovat a rozhýbat do souvislého pásma. (Sinecod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace