Panika v městečku

Panika v mestečku

A Town Called Panic

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Výstižnější název by možná byl CHAOS v městečku. Hlavní hrdinové Kovboj, Indián a Kůň... Co dodat:) Co se prohánělo tvůrci filmu hlavou si neodvažuji odhadoavt. Surrealisticky zavánějící originální kousek, během kterého si vzpomenete na své mládí, kdy jste si ještě hráli s figurkama. Mozek vám bude šrtotovat jako nikdy a v absurditě příběhu se určitě nejednou zasmějete...(4.12.2009)

Je-li tenhle film surrealistický, pak je surrealistická i dětská fantazie. Dejte rozpustilému mládežníkovi odpovídající figurky a vymyslí stejně ujetou hovězinu. Přimíchejte tam dospěláckou zkušenost se syžety braku a máte Paniku v městečku, něco jako Wallace a Grommita na lehkých drogách, střiženého pošahanou kinetikou South Parku. Strašně příjemný regres a očista.(21.11.2009)

Už kraťoučké epizodky ze společného života koně, indiána a kovboje mě velice pobavily a byl jsem opravdu zvědavý jak si povedou v celovečeráku. Onen originální šmrnc a hromada zajímavých nápadů je tu stále a nejednou jsem se zasmál nahlas, ale více než hodinová délka začne filmu kolem jeho druhé půlky škodit a film se stává více a více bláznivým, ale už ne tak zábavným. Pořád je to ale natolik originální a vtipné, že to dokáže skvěle pobavit.(14.8.2011)

Originální, svěží a hlavně naprosto ulítlý animák s cool postavičkama a porcí výborných hlášek. Animace je dokonalá, a celý film má ohromný spád, takže vám to celé uteče dřív, než stačíte říct kůň (ten mimochodem ruluje úplně nejvíc). Nebýt trochu slabšího konce, tak dávám plný počet, protože nápaditý snímek mi udělá vždycky ohromnou radost.80%+(9.9.2011)

Cheval! Cowboy! Indien! Kopa tehál! Jeden z najlepších animákov, aké som kedy videl. Musím si pozrieť aj seriál. Výtvarne úchvatná a scenáristicky bizarná francúzska sranda. "Mali sme mu kúpiť čapicu!" A citujúc blureca, s ktorým sme to spolu s yshish sledovali: "Ten film nemá jediné hluché miesto." Súhlasim. Vážne nemá.(4.12.2011)

• - Za 260 dnů se dvojici animátorů podařilo oživit na 1500 plastových protagonistů - každou postavičku bylo třeba nejméně dvěstěkrát naklonovat a rozhýbat do souvislého pásma. (Sinecod)

• - Snímek vyhrál cenu diváků na Fantastic Festu 2009 v texaském Austinu. (Terva)

• - Film bol premietnutý v oficiálnom nesúťažnom výbere filmového festivalu v Cannes 2009 a ako úvodný film Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy 2009. (maryam)