Panika v městečku

A Town Called Panic

A Town Called Panic

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / Lucembursko, 2009, 74 min

Když oni po Vás hodí mečounem, Vy po nic prasetem či krávou.Koni kupujte jen a pouze čepici, jako narozeninový dárek a vyhýbejte se sněhové rolbě ve tvaru tučňáka, je totiž plná otrokářských vědců.....tahle moudra do života se Vám určitě jednou budou hodit. Mimochodem za shlednutí to stojí už jen proto, že tady uvidíte koně tančit ploužák.(16.1.2011)

Prvních deset minut jsem absolutně nechápala, co se na obrazovce přede mnou děje, po největší šílenosti přišla další a další a... neskutečně jsem se díky fantazii tvůrců bavila :). Pravdou ale je, že ač má na celovečerák poměrně krátkou stopáž, v druhé polovině už "Panika v městečku" nedokáže moc překvapit. Krátkometrážní formát v tomhle případě asi účinkuje lépe. Zábava to je ale přesto veliká ;).(30.3.2017)

Indien, Kauboj a Ševal jsou bezpochyby nejúžasnější plastová trojka v dějinách kinematografie. Skvělá komedie, která nešetří absurdním humorem a oživuje vzpomínky na dětská léta strávená s vojáčky dobývajícími pevnosti z lega. Panika v městečku není nic jiného než čirá radost ze hry, fantazii se zde meze nekladou.(23.8.2010)

Tahle hříčka je bezesporu důkazem, že invence v animácích ještě nevymřela. Jenom se nemůžu ubránit pocitu, že atmosféra půlnočního, přeplněného Velkého sálu Thermalu by Panice v městečku přidala na působivosti měrou více než vrchovatou. V takřka prázdném českobudějovickém kině to taky funguje, jen ta hluchá místa jsou poněkud zřetelnější. K většině gagů ale nepatří jiné přívlastky než šílené a geniální! 80% (FFF 2009)(19.11.2009)

Neuvěřitelně vyhrocený, ale zároveň neuvěřitelně svěží gejzír pošahaných nápadů. Celá první půlhodina pro mě znamenala to nejzábavnější setkání s animákem v rámci všech dob, zbytek je "jen" hodně nadprůměrná taškařice, která se postupně okoukává, ale končí právě včas na to, aby nespadla do nudného stereotypu. Francouzi jedou jako blázen.(12.7.2009)

• - Film je natočen podle stejnojmenného seriálu, kde kovboj, indián a kůň vystupují v každodenních pětiminutových skečích. (Terva)

• - Snímek vyhrál cenu diváků na Fantastic Festu 2009 v texaském Austinu. (Terva)

• - Za 260 dnů se dvojici animátorů podařilo oživit na 1500 plastových protagonistů - každou postavičku bylo třeba nejméně dvěstěkrát naklonovat a rozhýbat do souvislého pásma. (Sinecod)