Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

LuiCJ

Z toľkokrát omieľanej témy, dokázal Pixar vyťažiť maximum a urobiť z toho neskutočne milý a sympatický kraťas. To, že je to krátky film, ktorý bol hraný v kinách pred filmom Hore (neskôr vyšiel s tým istým filmom na DVD/Blu-ray) vidno. Celý čas mi ho pripomínal (asi to je tými mrakmi). Výtvarne sa mu podobá, ale témou sa skôr približuje k Dumbovi. A od Dumba sa inšpiroval aj režisér filmu Peter Sohn. Film nádherne vyjadruje myšlienku, že by sme mali zostať verný a oddaný to čo robíme aj napriek prekážkam, ktoré sa nám stavajú do cesty. Videl som aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Petera Sohna, kde veľmi pekne rozpráva o vzniku Partly Cloudy a o tom, čo ho inšpirovalo. ()

Alojs

Neskutečně milé, neskutečně hravé a neskutečně vtipné. Přitom... dostatečně dlouhé. Všechna čest borcům z Pixaru. Jak jsem rozpačitý u jejich celovečeráků, u kraťasů neprotestuju ani náznakem. ()

Margerie

Tak tohle vysvětlení životní záhady, kde se berou děti a mláďátka všech zvířat, je mnohem lepší než povídačky na téma "jak to dělají motýlci". :-) A ten vztah nemotorného mraku a opelichaného čápa je vážně dojemný. :-) ()

Elegnor

Moc hezký, vtipný i dojemný, jak už to pixar přece jen umí. Jen ty kočky a psi nemuseli být tak moc roztomile vypadající, tyhle přeslazený animovaný zvířátka zrovna moc nemusim. ()

Lennie

Umění Pixaru vměstant tak moc do šesti minut je neuvěřitelné. Obvzlášť, když to je ještě okořeněné skvělou animací, hezkou hudbou...a přitom všechno beze slov. ()

yaqwsx

Pixar a jeho kraťasy nikdy nezklamou. Pixar má úžasný dar vtlačit silnou myšlenku do překrásné animace o délce 6 minut. Prostě geniální! ()

korect

Ačkoli od Pixaru je spoustu krásných celovečerních filmů, tento kousek v sobě toho má víc než průměrný hollywodský trhák- Nádherné, roztomilé, pixarovské ()