Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

Kmotr76

Tady je vidět značný vliv studia Disney. Je to Disneyovsky roztomilé a má to Disenyovský happyend. I tak se jedná o pěkný milý kráťas s krásnou animací o vztahu jednoho čápa a "zlého" mraku. ()

MikyAff

Skvělé! Nevadilo by mi, kdyby to trvalo mnohem dýl. Krásná myšlenka a hlavně krásné grafické zpracování. Jeden z nejlepších kraťasů! :) ()

dANo

Ďalší z krátkych filmov od štúdia Pixar, ktorý má skvelý nápad, obohatený o veľmi vtipnú postavičku (chudáčik bocian:) a čo je samozrejmosťou, tak má aj peknú animáciu. Partly cloudy nám dokonca "vysvetľuje" aj pôvod búrky, bleskov a dažďa, ale hlavne sa sústredí na to, že nie všetky bociany nosia len milé novonarodené tvory, ale niekto musí doniesť aj malého hryzúceho krokodýla, pichľavého ježka, či elektrického úhoríka... :o))) ()

Terzeus

Zábavná delikatesa v podaní mráčikov. Ani by to nebol Pixar ak by nebol schopný na tak krátkom rozsahu predviesť jednoduchú hravosť, vizuálnu pútavosť animácie aj ľahkú pointu s emocionálne bohatou umeleckou paletou. Ako iné filmy od Pixaru, časom dozrieva. 90% ()

VanTom

Úžasná myšlenka, vtip, animace. Určitě jeden z nejrozkošnějších, nejnápaditějších a vůbec nejlepších pixarovských kraťasů. ()

mirec88

Tak teraz všetci vieme, kto nosí aké mláďatká :) A keďže tých škaredších alebo nebezpečnejších je menej, tak na tie stačí jeden smutný mrak. Roztomilé. ()

Krosmen

Krásný příběh o přátelství, ale i o tom, že někdy je to na světě prostě těžké a je potřeba s tím bojovat. Je obdivuhodné kolik se toho dát vměstnat do šesti minut. K tomu krásná animace = zasloužený plný počet. ()

Puyi

Skvělé, příjemné, úsměvné...originální nápad, výborná animace, velmi dobře ztrávených 6minut, ikdyž se to možná dalo natočit i dělší, ale proč..:) ()