Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

Revanx

Jednoducho nádhera, alebo inak - ako sa permanentne zabávať počas šiestich minút. Jeden z najlepších Pixar kraťasov. ()

Jillen

Geniální kraťásek, člověk by nevěřil, že se do 6ti minut dá narvat tolik krásy a zábavy bez jediného slova =) ()

Freemind

Geniální věci mnohdy přicházejí v mini balení :) Tyhle bezchybně konstruované krátké hříčky bych mohl sledovat donekonečna. ()

blackrain

Pixar mě nepřestává překvapovat. Už vím, odkud se berou všechna ta roztomila štěňátka, koťátka a děťátka. Jestli to náhodou nevíte, tak to mají na svědomí mraky. Škoda, že ten šedivý byl takový ňouma, ale snahu měl, i když na jeho mláďátka bylo zapotřebí ochranných pomůcek. ()

SarumanKo

Moja úplne najobľúbenejšia krátkometrážna pixarovka. Fenomenálny nápad krížený s perfektným príbehom, ktorý je rovnako vtipný ako smutný a dojímavý zároveň. A má v sebe niečo hlbšie, určitým spôsobom moralizuje, je to však nevtieravé a krásne, nielen po stránke animácie. Long live the Pixar! (100%) ()

Bat55

Úžasný animovaný kraťas, ktorý ako vždy exceluje v animácii a v pointe. Aj z takto otrepanej témy dokáže Pixar vyťažiť maximum a vytvoriť tak 6-minútový humorný animák. Pri tomto sa jednoducho nedá nesmiať a nebyť ku koncu dojatý. /90%/ ()

ABLABLABLA

Poslední dobou zjišťuju, že tyto krátkometrážní filmy mají kolikrát větší kouzlo a chcete-li ponaučení než celovečeráky. A tento není výjimkou. Někde jsem četla označení filmíku jako "jak se vyrábí děti", takže ano..přesně tohle je základem snímku. Ale to o čem je to dále, nechápu, jak do 6 minut dokáže někdo vložit tolik pravdy, humoru, beznaděje, smutku, přátelství a krásy. Možná to zní moc filosoficky, ale co už a k tomu všemu ještě ta nádherná jemná nadýchaná animace. Jo a btw. mé 1700. hodnocení...whoopiii:) Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg ()

kaylin

Jeden z mých nejoblíbenějších, pokud ne vůbec nejoblíbenější krátký snímek od Pixaru. Má to silné emoce, je to zábavné, je to dojemné, jsou zde skvělé nápady, groteskní pojetí beze slov, má to happy end, který je ale přece jen ne až tak šťastný, tak sladkobolný. A má cenu vůbec mluvit o tom, jak moc kvalitní je grafické zpracování? Výborné postavy. Animace beze slov jen ukazuje, jak moc jsou Pixaři schopní. ()

Easykk

Úžasné!! Není co víc dodat, ten našedlej mráček byl milejší než všechny ostatní bílé dohromady. A čáp, který mu udělá tu největší radost jakou mu může udělat je prostě k sežrání...viz ten malej krokodýlek (pro mě nejhezčí mrně z minifilmku). Bez váhání dávám padesát hvězd z pěti..takhle jsem se řehtal naposled u Kouzelníka Presta :)) ()