Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

cogi

Moje budoucnost je jasná, až budu mít jednou dítě (děti), určitě jim pustím Polojasno a nebudu muset se ztrácet ve vysvětlování, kde se berou děti a mláďata. Při sledování jsem se vrátila do mých "mladých" let a užívala si pohádku a hltala jsem každou vteřinu. ()

Dimo

Příjemné překvapení, jakožto předfilm Vzhůru do oblak! Vážně pobavilo a líbí se mi, že se to celé obejde beze slov. ()

horovska

Roztomilý a poučný film o tom, jak se dělají děti. Doporučuju všem rodičům, kteří ještě nepoučili své potomky... ()

P. J. D.

Kraťasy od pixara mám mnohdy víc rád, než jejich filmy. Ona jednoduchost mi zkrátka vyhovuje, protože z ní každý dokáže pochopit hlavní záměr. Ani tady jsem nebyl zklamán a kromě výborné animace, co se od tohoto obra očekává, jsem si přišel i na dobrý scénář a skvělou hudbu. Dávám proto pět hvězdiček z pěti. ()

closed.eye

Pro svěže nápaditý krat'ásky od Pixaru mám slabost odjakživa, ale toto byla láska na první pohled, Partly cloudy miluju! Dílko MOC milý, roztomilý, přitom nikoliv blbý :-). Chudáček mráček se tak urputně snaží a čáp je tak dojemně obětavej :-D... Btw, pixarovský pojetí vtělení "Stvořitele" je mi fakt milejší než představa čehosi děsivě mocnýho kdesi nade mnou :-D. ()