What a Carve Up!

Komedie / Horor

Velká Británie, 1961, 87 min

U nás neznáma ľahká komédia s osviežujúcim horrorovým nádychom. Všetko sa to točí okolo dedičstva zosnulého majiteľa starého domu, kde sa zišli nedočkaví príbuzní... Filmu dominujú vtipné okamihy okolo komediálnej dvojice Kennetha Connora a Sidneyho Jamesa. Tretí komentár a siedme hodnotenie.(13.5.2017)

Výborná krimi parody komedie, rozhodně jedna z nejlepších v celé GB 1960´s. Kenneth Connor je výborný komik, ve dvojce se Sidem Jamesem jsou však něco víc než jen "ti dva z Carry on... série". Film vám možná trochu připomene Deset malých černoušků George Pollocka z roku 1965, u nás díky námětu Agathy Christie rozhodně známější, "Carve up" je ale veselejší, šílenější a rozhodně nemá patřit do hororového žánru. Atmosférou je však blízký i šedesátkové sérii Miss Murple, tedy tomu nejlepšímu z britské dobové krimi. Vřele doporučuji.(8.9.2011)

K tomuto filmu jsou dostupné celkem slušné titulky (pochopitelně v angličtině), přesto bylo pro mě místy těžší některým větám rozumět. Proto bych tento film doporučovalpouze lidem, kteří jsou na tom s angličtinou lépe. Nejtěžší momenty nastanou, když náš hlavní hrdina hovoří o případech z detektivek. Co se samotného filmu týče, je to místy velmi vtipná komedie s lehce hororovým nádechem a celkem originální záplatkou. Sidney James a Kennet Connor mají komiku v krvi, stejně jako ostatní účastníci té pozoruhodné sešlosti. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií// 70%(25.4.2015)