Jižní Pacifik

• Velká Británie South Pacific

Epizody(6)

Jeden oceán. 20 000 ostrovů. Čtvrtina světového vodstva. Výjimečná divoká příroda, kultura i historie fascinujícího oceánu a jeho tisíců ostrovů se odhaluje v tomto jedinečném dokumentu. Díky svým korálovým útesům, lagunám a dramatickým atolům představuje Pacifik cosi jako předobraz ráje. Spousta ostrůvků rozmístěných od Havaje k Velikonočním ostrovům skrývá bizarní překvapení. Region nabízí celou řadu úžasných zážitků: podmořské sopky, vyšperkované tropické útesy a nepřeberné množství rozmanitých živočichů. Vedle nich utvářejí podobu této oblasti také lidé, kteří si udrželi staré zvyky a způsob života... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

FortKnox

Nevím jak to ti filmaři v BBC dělají, ale přinesli opět skvostný dokument. Člověk se nenásilně dozví mnoho zajímavostí a uvidí mnohdy nikdy neviděné záběry. ()

Demonn

Dokumentární pořady od BBC jsem vždy hltal ale Jižní Pacifik mi vyrazil dech. Tato série je asi to nejlepší, co vůbec můžete v této kategorii dokumentů vidět. Hudba, kamera, český komentář...vše je téměř dokonalé. Celou sérii jsem viděl již dvakrát a brzy jí asi zhlédnu potřetí. 99% ()

subic

BBC aneb jak je to v Pacifiku pod hladinou i na souši. A navíc hooodně modré a sem tam nějaká sopka. Bez Davida, ale i tak velmi slušné. Akorát ty díly o živočiších na souši nejsou tak zajímavé, jako ty o životě v moři. Víte o tom, že dobrovolníci znovu sázejí stromy na Velikonočním ostrově a že ty původní pravděpodobně vymizely, když tam byly zavlečeny krysy, které sežraly úplně všechno vč. semen stromů? Já už to vím. ()

atms

Toto je první série dokumentů, kterou jsem shlédl dobrovolně a rád. Perfektní záběry, kterým se dalo občas těžko uvěřit, nádherná příroda a život domorodců a zvířat. Místy mě ale mrzelo, že se některé informace tak často opakovaly a přišlo mi, že se ani nejedná o klasický dokument, nýbrž o takový sestřih zajímavostí. Každopádně pro nenáročného diváka to byla poučná zábava jak se patří a taky mi pomohla u maturity z ČJ při psaní slohu :) ()

Nyanka

Do čtyř let nebude žádnej tuňák a do čtyřiceti nebude spousta jinejch mořskejch ryb? No, jsem na to zvědavá, doufám, že se teda mýlej. Miluju BBC dokumenty a tenhle u mě vede na plný čáře. Člověk z Evropy si ani neuvědomí, čím je ta mořská tichá placka vším nabitá a už vůbec si neuvědomí, jaktože tam v těch ostrůvcích nějakej život je? Dokument poodhalí všechny záhady, vysvětlí téměř všechny otazníky. A co nejvíc - ty dechberoucí záběry vás prostě musej přilepit k obrazovce a nepustit! Doporučuji i zhlédnout Deníky z natáčení. ()

mouzi

Fantasticky dokument dokazujici, ze kdyz tuto filmarskou praci dela clovek srdcem, nese to ovoce. Plny pocet nedavam proto, ze se zabery i informace dil od dilu opakuji, takze neni kazdy dil unikatni. ()

qwazaokki

Mám velice rád kvalitní dokumenty o přírodě a BBC je zárukou velmi vysoké kvality. Precizně natočené záběry, zajímavé komentáře a příjemná hudba … … A i když se tam asi (zcela jistě) nikdy nepodívám, tak přesto doufám, že příroda zůstane co nejdéle tak krásná a nezničí ji chamtiví konzumenti hamburgerů a podobných sraček . ()

Bogrant

Nielen že je South Pacific majestátny dokument po obrazovej stránke, ktorá dokonale poteší zrak a aj všetky ostatné divákové zmysly, ale je doplnený ľahodne znejúcou orientálnou hudbou, ktorá ten podmanivý zážitok ešte viac umocňuje. Jednoducho tá (doslova) najrozsiahlejšia krása. ()

woody.birch

Tichý oceán je moje láska. Snad právě proto jsem těžce nesl těch několik chybiček ve skoro dokonalém dokumentu. Asi si budu muset pořídit originální verzi, abych se utvrdil v tom, že šlo jen o překladatelskou neobratnost a ne faktické nedostatky. Navíc zamrzí, když některé záběry uvidíte celkem zbytečně ve víc dílech. ()