Jižní Pacifik

• Velká Británie South Pacific

Epizody(6)

Jeden oceán. 20 000 ostrovů. Čtvrtina světového vodstva. Výjimečná divoká příroda, kultura i historie fascinujícího oceánu a jeho tisíců ostrovů se odhaluje v tomto jedinečném dokumentu. Díky svým korálovým útesům, lagunám a dramatickým atolům představuje Pacifik cosi jako předobraz ráje. Spousta ostrůvků rozmístěných od Havaje k Velikonočním ostrovům skrývá bizarní překvapení. Region nabízí celou řadu úžasných zážitků: podmořské sopky, vyšperkované tropické útesy a nepřeberné množství rozmanitých živočichů. Vedle nich utvářejí podobu této oblasti také lidé, kteří si udrželi staré zvyky a způsob života... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radiq

Co dodat? Prostě je to skvělej a nádhernej dokument o nádherách přírody - takže ten poslední díl bohužel moc nepotěšil. Ale bez něj by to nebylo kompletní a lidi si snad uvědomí, že na Zemi nežijou sami. Sice se tam najdou několikrát opakované záběry v různých dílech, ale vůbec ničemu to nevadí. Dá se na to totiž podívat kdykoliv znovu a znovu a obdivovat tu krásu, vznešenost a sílu přírody a jejích živlů. ()

Autogram

Dokonalá prehliadka miest, kde sa asi málokto z nás niekedy pozrie na vlastné oči. Podvodnému aj ostrovnému svetu v neuveriteľných záberoch a farbách prenesenému do obývačky sa nedá odolať. Každý týždeň som sa tešil na ďalšiu časť, škoda, že ich je len šesť. ()

sellsakul

BBC je záruka kvality, čo sa aj v tomto seriály len potvrdilo. Ale keď by som to porovnal s Planet Earth alebo Life, tak predsa len o trošičku slabšie, ale to sa vykompenzuje HD kvalitou. 4,5* ()

KatRi

Asi nikdy jsem neviděla lepší dokumentární seriál. Spousta unikátních záběrů, spousta informací, a přitom žádná nuda z přílišného vzdělávání nehrozí. ()

Movie Gourmet

Když si komentář tohoto výjimečného dokumentu namísto obligátního sira Davida Attenborougha "střihne" dnes stále populárnější herec Benedict Cumberbatch, tak nelze upřít, že tento dokument i přesto získává na váze. Není to ale komentář, nýbrž úžasná vizuální podívaná a fakta, co nás v tomto dokumentu především zaujmou. Uvidíme zde to, co se doposud nepovedlo nikomu natočit, vše je navíc podbarveno uklidňující "pacifickou" hudbou a vizuální krásou... Verdikt: 5* a 90 %. ()

Chosé85

Velice rád sleduji dokumenty a obzvlášť o přírodě a dost dlouho jsem čekal na nějaký, který mě doslova omráčí. A teď to přišlo. Jižní Pacifik. Každý záběr doslova hltám a na každý díl, který přijde, se neuvěřitelně těším. Ostrovy ztracené uprostřed nekonečného Tichého oceánu s jejich živými obyvateli, jako jsou dravé housenky, palmový krab, obrovské kapradiny, pestrobarevní ptáci, krokodýli, kokosové palmy, úhoři (!) a....člověk! Nezapomenu, jak domorodci na Šalamounových ostrovech skáčí originální Bungeee Jumping:-) Skvost a každý týden pravidelných 50 minut pohlazení po duši.... ()

goniss

Naprosto dokonalý nádherný snímek, který nenuceně a líbivě popisuje jedny z nejkrásnějších míst, zvířat, národů/kmenů, kultur, a nevím čeho všeho na světě, naprosto dokonalé záběry, vydržela ybch u toho sedět i několik dní v kuse, uchvacující dokument :-) ()

Narciska

Takhle má vypadat ekodokument, tzn. že ukazuje krásy přírody, poukazuje na nebezpečí, ohrožené živočišné druhy a ekosystémy, odhaluje příčiny, nabízí řešení. To vše se dokonale snoubí s krásnými obrazy a hudbou. Konstatuje fakta, ukazuje cestu. Bravo. ()

loki5

Další dokument na 1. Skvělé záběry a výtečná hudba. Asi nejvíc mě zaujal 4 díl pojednávající o vývoji vulkánů v pacifiku od jejích vzniku až po jejich návrat zpět do hlubin oceánu. Z dokumentů BBC se u mě stala závislost a tento patří k těm nejpovedenějším. Mimochodem původní dabing je dost lepší než ten český. Filmařská práce je provedena s citem a smyslem pro detail. A to celé doplňuje velmi zajímavý komentář se spoustou nových informací. 98% ()

agassi68

Niet lepšieho filmu ako sám život. A tu ho vidíte skutočne pestrý, z rôznych uhlov a pohľadov. Skutočná pastva pre oči aj uši. BBC posielam moje tisícoraké ďakujem! ()

Evander

Další vynikající dokument z dílny BBC. Jižní Pacifik mi přišel ještě zajímavější než předchozí cykly, protože s sebou nese mnoho, pro mě, nových informací. ()

Gahan

Som blazon do dokumentov, zvlast prirodopisnych a tie z morskeho prostredia su pre mna uplny TOP. Neviem veru, ci som v danom zanri videla nieco uchvatnejsie, ako prave tuto seriu. Sprievodny doprovod Benedicta Cumberbatcha bol stavnatou ceresnickou na torte. Videne v originali aj s dennikmi z natacania ... rozhodne odporucam popatrat po verzii prave aj s danymi dennikmi ("dokrutkami" zo zakulisia natacania). K tejto serii sa budem rozhodne pravidelne vracat. ()

Godhaj

,,Zčista jasna se z hlubiny vynořil obr." Téma Tichého oceánu je velmi atraktivní, což ještě výborně doplňují bezchybné záběry, které jsou v HD kvalitě opravdu dechberoucí. Hodně mě ale zklamala forma vyprávění, kde se až příliš velký důraz klade právě na obraz, ale podávané informace již tak dechberoucí nejsou. Některá témata mohla být více prostudována, většina z nich působí hodně útržkovitě. Co mě ale nejvíce mrzelo, bylo veliké množství opakovaných záběrů a hudebních motivů, z nichž některé byly zrecyklovány i třikrát či čtyřikrát, což je dle mého názoru na desetidílný hodinový dokumentární seriál až příliš. ()