Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken

• Japonsko 吸血少女対少女フランケン (více)

Japonská kinematografie má mnohá bizarní zákoutí. Jedním z nich je oblast laciných, na digitální kamery točených snímků, v nichž se mísí komiksová stylizace s postupy gore, splatteru, braku, popu i burlesky. O režii tohoto příspěvku se podělili Naoyuki Tomomatsu a trikový specialista Yoshihiro Nishimura. Zatímco první jmenovaný díky legendární zombie komedii Stacy náleží mezi průkopníky dané kategorie, druhý je současná nejzářivější tvůrčí hvězda oboru – jeho Tokyo Gore Police si vychutnali diváci posledního Festivalu otrlého diváka. Upírka vs. Frankensteinka na půdorysu teenagerských soapoper a romantických komedií rozvádí fantasmagorickou podívanou plnou teatrálně přepjatých hereckých výkonů, třeskutě umělých speciálních efektů a především komiksově nadsazené brutality. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Nadupaný trailer ma poriadne nadchol, zvlášť keď je to nový film od režiséra Tokyo Gore Police. Treba povedať, že tá najlepšia, najzábavnejšia a najkrvavejšia scéna je hneď na začiatku a potom to už nič neprekoná, ale ja som sa skvelo bavil až do konca. Humor je podarený a rovnako aj soundtrack ( ktorý som si musel zohnať ). Hrdinka-upírka tancuje v prívaloch krvi za doprovodu rozjuchaného cajdáku a frankensteinka lieta pomocou odrezanej ruky ktorú si prišroubuje k hlave ako vrtuľu. Je to farebné, je to bláznivé, je to zábavné, je to Gore! Režiséri sú tu síce dvaja, ale celé to bez debaty ťahá Nishimura so svojim typickým vizuálom a grotesknosťou. Po tom čo som videl zopár kúskov od Tomomatsua, je mi jasné že tento netalentovaný honibrk slúžil počas natáčania len ako brzda aby z toho Nishimura podľa svojho zvyku nespravil jeden veľký masaker. ()

tenebrae86

Velice osvěžující béčková podívaná. Hororová komedie podle populárního komiksu se spoustou typicky přehnaných gore efektů a mladými japonkami v sukýnkách. Japonci mají skvělý styl a šílenou fantazii, která se jen tak nevidí, navíc tu silně cítím inspiraci Troma filmy a klasikou Briana Yuzny, Bride of Re-animator. Takže, pokud máte rádi třeba (podle mě o dost slabší) Tokyo Gore Police, určitě si tuto taškařici nenechte ujít. ()

Five By Five

Keď som sa to prvý krát pokúsil pozerať - vypol som to už asi po prvej minúte a bol som rozhodnutý túto šialenosť zahodiť... Keď som ale videl aké to tu má dobré hodnotenie (čakal som samý odpad) - dal som tomu ešte jednu šancu a som rád... Zo začiatku mi dosť vadila zdanlivo nadbytočná skupina "černošiek" a dievčat, čo si prerezávajú žili - obidve sem však neskôr veľmi dobre zapadli (a to doslovne)... Za podobné príbehy (samozrejme v inom prevedení) sa vo veľkom rozdávajú filmové ceny, takže ak to beriem ako pre mňa naozaj ojedinelý filmový žáner, pridám bonus za peknú hudbu a zdôrazním fakt, že na dve hlavné predstaviteľky je naozaj príjemný pohľad... - tie 4* sú zaslúžené... ()

inutihar

V podstatě strašně smutný milostný trojúhelník. Jinak nechybělo nic, co jsem čekal: bizarní japonský humor, neumělé triky, jpop a větší než obvyklé množství krve. Ale nemůžu se ubránit dojmu, že by více než hraná podoba sedla filmu anime verze. ()

Denila

Takového bláznovství bych po pár minutách ukončila, ale nekoukala jsem sama a tak jsem se hromadně zasmála nad absurditou některých situací. Něco podobného bych si ovšem už nepustila. Jednou a dost .. ()

Alisha666

Japonský gore mám fakt rád. Ne, že bych se na něj musel dívat znova, ale mám ho rád. A ti co to hází do odpadu nerozumí goru. Tak. ()

p.a.n.d.a

Zábavná, zvrátená, komiksová komédia preplnená nápadmi toho najhrubšieho zrna. Perfektný vizuál v HD som si vychutnával a musím povedať, že moje hodnotenie je aj kvoli tomu 3 hviezdičky :D ()