Auto*Mat

Dokumentární

Česko, 2009, 90 min

Martin Mareček

Martin Mareček

Kvalitní moorovinka, která jistou míru vlastní demagogie krotí nadhledem a sebeironií. Její tvrdohlavost a radikalismus není vůbec škodu, obzvlášť, když člověk zváží ukrutnou pokřivenost státního aparátu – populismus Pavla Béma a technokratické blábolení Mirka Topolánka atd. Pražská dopravní situace si podobnou konstruktivní provokaci zaslouží a pokud je vám bližší kolo než auto, bude se vám Auto*mat líbit.(17.9.2009)

Dokument jako svědectví o činu. Nejedná se po filmařské práci o nějaký zázrak, ale tato angažovanost propojená s filmem mi dokázala, že film samotný sice změní velké houby, a to i s octem, ale jako záznam změny, ve které je navíc režisér jedním z hybatelů, je úžasný. Škoda, že to připomíná boj s větrnými mlýny. Za odvahu, za nadšení a výdrž patří všem zúčastněným velký obdiv.(29.10.2009)

• Pluhy

Mladí a rebelující! Martin Mareček a Vít Klusák testují, kam je jejich vtíravé otázky a jejich nevšední dokumentární styl může přivést. No , přivedlo je to za Pavlem Bémem a navzájem si příliš nerozumí, jak tu dopravní situaci v Praze vyřešit. Jedni v tom vidí lobbing, druzí to mají jako politickou kampaň a třetí se prostě chtějí projet po praze na kole. Dnes už Automat tolik neřekne, jako v době svého vzniku ale určitě se vyplatí vidět kvůli mladému a rebelujícímu Klusákovi, kterej "prostě jen držel klacek a nelez do silnice."(7.8.2014)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Český horizont (Auto*Mat / AUTO*MAT / Auto*Mat)(4.8.2010)

• Politik

Odpad. Auto*Mat kam se jen podíváš. http://nedanim.cz/proc-mi-vadi-automat/(30.7.2014)

• - Cena: 13. MFDF Jihlava 2009: Cena diváků. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Natáčení dokumentu trvalo 6 let. (Kamkon)