TABU (TV seriál)

Taboo

Tabu

Dokumentární

USA, 2002, 60 min

Fakt návykové zverstvo. Rozklad našej planéty pod mikroskopom.** Beauty 5*, Prison Love 4*, Mating 3*, Strange Love 4*... **(19.9.2016)

To se opět na NatGeo něco povedlo. Při sledování tohoto nevšedního dokumentu nabyde člověk dojmu, že ten náš svět není tak uniformní, jak se zprvu zdá a že je mezi námi opravdu velmi mnoho podivínů a tím myslím opravdové podivíny, takové, jaké jste nikdy nepotkali a možná si i pak řeknete, že ani potkat nechtěli.(5.2.2013)

Nie som dáky maniak na dokumenty, ale tento ma zaujal. Mapuje podivínov po celom svete, zbytočne nemoralizuje (a že to chce fakt nadhľad, zvlášť ak v niektorých epizódach vystupujú deti, hm), len popisuje... Postupne prehodnotíte všetko, čo ste doteraz pokladali za nenormálne či bizarné. Obsahovo výdatný, formálne vynikajúco spracovaný dokument.(20.2.2013)

Ty jo! To bylo něco! Vždy když se jdu dívat na něco podobného, tak čekám dost a vždy mě to stejně dostane! Toto není vyjímkou a některé věci mě přímo zdvihali ze sedačky! Zkrátka na těchto věcech se nádherně ukazuje, že odlišnost není nenormální, ale pouze jin᧠Je to dáno typem smýšlení a nikoli přirozeností nebo "normalitou"! Ale upozornění!!! Kdo má slabý žaludek nebo přehnanou empatickou schopnost, nechť se na toto raději nedívá:)(29.7.2009)

Nesporně zajímavý dokument z dílen NG. Mnoho dílů s šokujícím odhalením. Jako například díl s názvem: Hluboko do kůže, kde v Papua-Nová Guinea muži procházejí jedním z nejbolestivějších rituálů. Bizarním prořezáváním kůže mladých domorodců, kteří si nechávají vyřezávat kůži žiletkou do podoby krokodýlích šupin po celé délce těla, aby tak symbolizovali svojí dospělost a to jsou jen okrajové věci, neboť další epizody jsou mnohem více drastičtější. Doporučuji opravdu pro silné nátury a pro ty, kteří berou civilizace tak jak jsou, a nepohoršují se nad tím jak se chovají, ačkoliv v mnoha ohledech nad tím zůstává rozum stát.(28.1.2011)