poster

Qie ting feng yun

 • Hong Kong

  竊聽風雲

 • Hong Kong

  Sit yan fung wan

 • USA

  Overheard

Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong / Singapur / Čína, 2009, 101 min

 • jorgus
  *****

  prvnich dvacet minut jsem se v postavach a deji moc neorientoval..vedlejsi linie hlavnich postav byli ze zacatku hodne matouci..pak to do sebe zacalo zapadat a pribeh skvele gradoval..moc pekny konec, vse jak ma byt..jen me tam z pocatku hodne zarazela vznosna hudba a k tomu ty zpomalene zabery, ale nakonec ty byli tou nejdulezitejsi strankou filmu:)(28.3.2010)

 • mrtvej pes
  ****

  Čekala jsem typičtější akčňárnu/krimi, kde se budou jako vždy vyjímat nebelvírská chrabrost a čestnost, a on mě ten trojlístek "hodných hochů" už ze začátku pěkně převezl. Snímek se zvrtne úplně jinam než jeho bratříčci, což ho osvěžuje. Ještě se rozhoduju, jestli se mi to celé líbilo, nebo mě jedno překvapení za druhým postupně zklamávalo (měla bych možná použít slovo "rozčarovávalo", zklamaná nejsem, zdrcená celkem ano). Nakonec beru Overheard spíš pozitivně, i když po něm zůstane pachuť. V tomhle žánru si plot-twistů cením. A Daniel Wu, jeho prostě uctívám.(5.7.2015)

 • ZkuKol
  ****

  Drsná kriminálka z prostředí odposlechů a burzovních machinací. Dobře vymyšlený příběh, tradičně vynikající kamera a správně osudový soundtrack jsou pozitiva jimiž se podepisuje Siu Fai Mak. Hong Kong se prozradí drsností, chlapským přátelstvím a nezbytným patosem v závěru. Herecký tým je dobře sestavěný, ač kromě Daniela Wu v něm není žádné vyloženě známé jméno. Škoda, že rozjezd je takový sterilní a film nabírá sílu až tak po 40 minutách. Tu a tam trochu smrdí konstrukt, ale režisérská dvojce jsou tak dobří vypravěči, že jim to nakonec odpustíte. Byli tři a jeden potřeboval zázrak, odposlouchávání mafie jim ho nabídlo, ale mafie není dobročinný spolek a už vůbec ne vůči policistům... 75%(5.11.2010)

 • JFL
  ****

  Na rozdíl od svého času napjatě očekávaného "Confessions of Pain" s jeho odtažitě vycizelovaným stylem a překombinovaným scénářem je "Overheard" konečně plnohodnotným návratem (větší části) tvůrčího týmu stojícího za zázrakem jménem "Volavka". Forma ani scénář tu neexhibují a naopak nechávají veškerý prostor postavám. V souladu s tím a faktem, že ve filmu nejsou žádné akční a principielně ani dynamické žánrové scény, se role hlavní atrakce přenáší na skvostné herecké obsazení v čele s jedněmi z nejlepších herců působících v současném Hongkongu - Lau Ching Wan, Louis Koo, Daniel Wu a Alex Fong, kterým v menších partech sekundují Waise Lee, Michael Wong. Pozvolné vyprávění pečlivě buduje napětí překvapivě klasickými a nekřiklavými prostředky – důsledné předestření výchozí situace a její decentní stupňování, přičemž v obou fázích se staví na pečlivém rozzáběrování, které přehledně ukáže všechny prvky scény. Overheard překvapí svým stylem, který na jedné straně vychází z postupů současné hongkongské kinematografie orientované na zahraniční trh (hyperrealismus, opuštění osobitého spektakulárního stylu 80. a 90. let), ale současně se vyhýbá povrchní plochosti. Jestliže o jiných high concept filmech z Hongkongu posledních let (včetně zmíněného "Confessions of Pain") lze říci, že jsou jen nablýskané exotická cingrlátka určená k okouzlení zahraničních diváků, "Overheard" ukazuje, že v Hongkongu může vzniknout film globálního (chcete li hollywoodského, ve smyslu univerzální přístupnosti) ražení.(31.1.2010)

 • warrenur
  *****

  Jednoznacne patri do mojej 10ky tohoto zanru. Krute, vypate, dramaticke. Zobrazenie kazdodenneho zivota specialistov na odposluch jednej policajnej zlozky je verny a vyrecny. To ma mimoriadne oslovilo hned v zaciatku. Michael Wong, ktoreho som naposledy videl snad este v Red Force 3 ma tiez potesil, hoci v zapornej role. Ustredny traja kolegovia - priatelia su mi znamy a vedel som ze nesklamu ani tento-krat a toto trio si skutocne sadlo. Soundtrack plny osudovej hudby a citliva kamera umocnuju cely dej. Odporucam. Za povsimnutie stoji tiez kooperacia HongKongu Ciny a Singapuru, vdaka ktorej film vznikol.(18.1.2011)