Herec v zahradě (S02E11) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2001, 52 min

Marek Bouda

Komentáře uživatelů k epizodě (8)

Jeden z nejlepších herců..!!!(18.7.2013)

Cyklus "Předčasná úmrtí", či ten předchozí - "Nevyjasněná úmrtí" - tak umožňuje nahlédnout víc na život lidí prostřednictvím jejich nejbližších, a tato forma dokumentu je úspěšná i u lidí, kteří se běžně na dokumenty nedívají. A záleží kdo ve filmu vystupuje, a jak umí prezentovat druhého člověka, což je kumšt, který ovládá málokdo. A právě skrz to se dost různí i kvlita jednotlivých dokumentů******E. Cupak byl velice populární díky Krškovým filmům. Moc hezky i četl a toho využil rozhlas ČR. Jeho osobní život nebyl naplněný, přál si dítě, ale nikdy se k tomu neodvážil skrz svou sexuální orientaci.(10.9.2011)

Vzpomínání bývalých kolegů a známých za mnoho nestojí, ale objevují se tu naštěstí i archivní ukázky z dosud neodvysílaných televizních inscenací Sammy (1966), Rudá v černé (1967) a Spojení přes Kodaň (1968).(17.3.2017)

Eduardu Cupákovi jako člověku bych dal klidně sedm hvězdiček. Dokument o jeho životě se ale moc nepovedl, střih jednotlivých výpovědí je dost chaotický, je znát, že hodně toho muselo kvůli stopáži pryč, a výpovědi sedmdesátiletých sousedek a "kamarádek", které se ještě teď stydí mluvit o tom, že Eda byl na kluky, ale zároveň si matně pamatují, že "takhle nějak to tehdy asi bylo", jsou pro mě málo cenné. Rozhodně míň, než ucelený soupis mistrovy filmové, dabingové, rozhlasové, gramo a divadelní tvorby (v tomhle pořadí). O dabingu ve filmu nepadne ani slovo, při tom právě Cupák bývá mnohými označován jako jeden z nejlepších českých dabérů všech dob a já osobně ho pro jeho hlasovou melodičnost řadím na první místo.(4.10.2013)

Dokument z cyklu Příběhy slavných. Zcela tradiční dokument, ve kterém ale nemluví žádní rodinní příslušníci, ale rodinní přátelé a kolegové herci či herečky. Každý o něm mluví hezky a mile, nikdo ho neskandalizuje a neodsuzuje. Vskutku pietní dokument.(1.12.2014)

Citlivej pan herec,šílený zahradník a šílený kuřák-:) JAMU se ho málem podařilo dohnat k sebevraždě...Marně hledal klid a mír celý život...(17.4.2013)

Jak píše sator...78%.(18.11.2014)

Cyklus Předčasná úmrtí - ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domácí tvorba - Dokument - cyklus", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(31.1.2009)