foto

Michaela Mišková

  • nar. 12.10.1949 (70 let)
    Praha, Československo

Biografie

Herečka Michaela Mišková má kořeny ve významné divadelnické rodině, jejími rodiči jsou režisér a herec František Miška (*1919) a herečka Ludmila Píchová (1923-2009). Michaela se narodila a vyrůstala v době, kdy oba rodiče byli značně vytíženi prací v divadle a také ve filmu. Tyto podněty ji celkem logicky navedly také k dráze herečky. Začínala jako elévka v Hudebním divadle v Karlíně, následně absolvovala studium herectví na pražské DAMU (1972). Již v této době se také objevila před kamerou, můžeme ji například zaznamenat v legendární komedii SLAMĚNÝ KLOBOUK (1971), především se ale s ostatními kolegy ze studií objevila v televizním zpracování slavného představení ŽEBRÁCKÁ OPERA (1971).

Po absolutoriu na DAMU Mišková ještě krátce působila v Karlíně, v roce 1973 pak přijala angažmá v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně, v pozdějších letech působila v Divadle Na zábradlí. Ani na divadle, ani ve filmu nedosáhla Mišková vyšší popularity v podobě větších příležitostí. Z umělecky hodnotnějších titulů s její účastí můžeme připomenout drama z poválečné doby MILENCI V ROCE JEDNA (1973), při troše pozornosti ji můžeme vidět i v komedii TEN SVETR SI NESVLÍKEJ (1980). Jedinou výraznější hereckou příležitost ve své dosavadní dráze dostala Mišková jako partnerka Miloše Kopeckého ve filmu JAK NAPÁLIT ADVOKÁTA (1980).

V poslední době se Michaela Mišková uplatňovala jako divadelní režisérka po boku své matky Ludmily Píchové, před filmovou kameru se vrátila například s filmem MACH, ŠEBESTOVÁ A KOUZELNÉ SLUCHÁTKO (2001).

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky