Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V cyklu Příběhů slavných dnes máte možnost zhlédnout dokument režiséra Petra Lokaje o jednom z nejosobitějších komiků českého divadla a filmu - Františku Filipovském. Do povědomí české kulturní obce se dostal nejen díky vynikajícím způsobem ztvárněným divadelním a filmovým rolím, ale také jako rozhlasový interpret próz Karla Čapka a Karla Poláčka, i jako vypravěč pohádek, moderátor a konferenciér. Ne příliš známá je také řada jeho vystoupení v pořadech uměleckého přednesu, kdy měli diváci neopakovatelnou možnost spatřit jeho cit pro českou řeč a umění, s jakým spojoval recitaci s pohybem, mimikou a účelným gestem. Nezapomenutelné je i jeho působení v dabingu, kde si automaticky Filipovského hlas spojujeme s filmovými postavami francouzského komika Louise de Funese. Na velkého mistra malých rolí vzpomínají příbuzní, kolegové a přátelé Pavlína Filipovská, Dušan Klein, Jiří Suchý, Miloš Nesvadba, Lubomír Lipský, Ljuba Skořepová, Jiří Tvrzník a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mistr mě motivoval být každý den nově oholený a nažehlený. Řekl bych, že to byl jeden z nejvytěžovanějších filmových a divadelních herců. Plácnutí po zadku měli  ženy dřív před importy americké kultury Mee too , radikálního feminismu , rasistického Black lives matter a úpadkem porodnosti rády. ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tradiční kaleidoskop historek, vzpomínek, glos a postřehů v tradičně nemožném sledu a podání. Luba Skořepová a její perličky z pomatené hlavičky jsou smrtící zbraní veškerých dokumentárních medailonů. František Filipovský promine, ale vážně existují věci, které jsem se o něm dozvědět nepotřeboval. Opravdu ne. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokument v rámci cyklu Příběhy slavných je plný radosti ze života velkého umělce. S láskou na něj vzpomínají jak jeho dcera a dvě vnučky, tak také kolegové. Velice láskyplný dokument. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama