Reklama

Reklama

Hrůzostrašné příběhy

Obsahy(1)

První povídka je o pramenu "Věčného mládí", který se objeví jen jednou za čas a to se stane i naší dvojici kamarádů. Ta po bouřce vejde do poničené hrobky a tam zjistí, že voda, co teče ze stropu, zanechala tělo nevěsty v zachovalém stavu.
Druhý příběh nás zavede do "Vězení", kdy otec chrání svoji dceru před špatným vlivem okolního světa tím, že jí místo krve aplikuje smrtící jed rostliny, kterou pěstuje na zahradě. Nechce za žádnou cenu, aby se jeho dcera zamilovala a odešla od něj.
Třetí povídka vrhá "Kletbu" na rodinný klan mužského pokolení, ale ani to neodradí posledního ze šlechticů, aby odhalil tajemství a konečně našel ukrytý poklad v domě. (Rodriguez)

(více)

Recenze (12)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Vincent Price je tím, kdo snímek „Hrůzostrašné příběhy“ táhne, což se ale dalo čekat. Jeho postavy jsou si docela podobné, ale to je i jejich krása. Víte, co od nich čekat, a jste rádi, když to dostanete. Tohle by měl být film, který by rozhodně měl patřit ke klasice s Pricem, a to i proto, že to není podle Poa. První příběh mě pak skutečně nadchnul a já jsem si tak užil i zbytek filmu. ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

Tri krátke príbehy spojené s tajomnou knihou a kostnatou rukou, ktorá prevracia stránky z knihy a postupne vyberá tie najlepšie príbehy. Prvý príbeh Heidegger's Experiment ma zaujal svojou atmosférou zabalenou do pekne zvrhlej pointy, ktorú aj keď som vypátral niekde v strede, nenudil som sa ani náhodou. Na príbehu vidieť dobre odvedenú prácu od Vincenta Pricea, ktorý si rolu mladého jednoducho užíval a rovnako aj jeho náprotivok Brett Halsey 80 percent. Druhý príbeh Rappaccini's Daughter pôsobí sci-fi dojmom, ale to neuberá na jeho kvalite. Rovnako ako prvý príbeh, aj tento si drží starodávne hradby, Vincenta Pricea čo by neúnavného otca a zároveň prefíkaného zloducha, ktorému nezáleží na šťastí svojej dcéry 60 percent. A dostávame sa k tretiemu príbehu a zároveň poslednému, ktorý už není takým rýchlym spestrením predošlých dvoch dielou. Celý čas sledujeme odohrávajúci príbeh v zapadnutom meste, kde žije osamotená žena v dome, ktorý skrýva prekliatie 60 percent. ()

Reklama

erl 

všechny recenze uživatele

První dvě povídky průměr a šeď které zachraňuje pouze charismatický bůh Vincent Price. Poslední příběh je však povedenou duchařinou která se stylem celkem úspěšně veze na Cormanovo fantastických filmech. Jejich geniality ani zdaleka nedosahuje ale oproti předchozí bídě je to jako balzám na duši. Škoda že se celý film nenese v tomto rytmu. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Hrubě průměrná (nejspíš jen pro zaryté fanoušky starých hororů určená) antologie. Tou nás provází kostnatý pařát, který listuje v knize a hlasem Vincenta Price vypráví tři příběhy, v kterých dokonce hraje. Myslím samozřejmě Vincenta, ne ten pařát. Celé je to však ostudně natahované, rozvleklé, bez výraznějšího napětí, za to s nepříliš povedenými modely exteriérů. Zajímavých momentů moc není, v podstatě by se daly spočítat na jedné ohlodané ruce. No, ještěže jednotlivé povídky nechají valnou většinu postav zemřít a ta prostřední má tak lákavý námět. S odřenýma ušima za 5/10. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Elixír mládí, zvrácený experiment a kletba. Pulpové rozkošné povídky v krásných barvách Technicoloru spojuje ikona britského horroru - Vincent Price. Zatímco první dvě povídky jsou z příhrádky sci-fi o šílených vědcích, třetí je čistá duchařina s dechem gothiky, jejíž závěr připomene klasiku podle E.A.Poa Zánik domu Usherů. Krásné ženy, kašírované kulisy v ateliéru, hrobka, kostlivec a jeho pařát. Úvodní bouře navodí správnou atmosféru, kterou pak udržuje skvělá hudba. Příběhy se točí okolo života a smrti, kdy Smrt má nakonec hlavní slovo. Uznávám, že R.Corman by tomu dal větší šťávu, více mlhy a tajemna, ale i tak jsem byl spokojen. Přesto film pobaví spíše milovníky starých horrorů, dnešního diváka bude možná nudit. Já se ovšem bavil až do destruktivního konce. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama