poster

Hrůzostrašné příběhy

 • USA

  Twice-Told Tales

 • USA

  Nights of Terror

Horor / Povídkový

USA, 1963, 120 min

Režie:

Sidney Salkow

Předloha:

Nathaniel Hawthorne (povídka)

Scénář:

Robert E. Kent

Kamera:

Ellis W. Carter

Producenti:

Robert E. Kent

Scénografie:

Franz Bachelin, Charles S. Thompson (set dekoratér)
(další profese)
 • erl
  ***

  První dvě povídky průměr a šeď které zachraňuje pouze charismatický bůh Vincent Price. Poslední příběh je však povedenou duchařinou která se stylem celkem úspěšně veze na Cormanovo fantastických filmech. Jejich geniality ani zdaleka nedosahuje ale oproti předchozí bídě je to jako balzám na duši. Škoda že se celý film nenese v tomto rytmu.(4.1.2020)

 • fcreading
  ***

  Tri krátke príbehy spojené s tajomnou knihou a kostnatou rukou, ktorá prevracia stránky z knihy a postupne vyberá tie najlepšie príbehy. Prvý príbeh Heidegger's Experiment ma zaujal svojou atmosférou zabalenou do pekne zvrhlej pointy, ktorú aj keď som vypátral niekde v strede, nenudil som sa ani náhodou. Na príbehu vidieť dobre odvedenú prácu od Vincenta Pricea, ktorý si rolu mladého jednoducho užíval a rovnako aj jeho náprotivok Brett Halsey 80 percent. Druhý príbeh Rappaccini's Daughter pôsobí sci-fi dojmom, ale to neuberá na jeho kvalite. Rovnako ako prvý príbeh, aj tento si drží starodávne hradby, Vincenta Pricea čo by neúnavného otca a zároveň prefíkaného zloducha, ktorému nezáleží na šťastí svojej dcéry 60 percent. A dostávame sa k tretiemu príbehu a zároveň poslednému, ktorý už není takým rýchlym spestrením predošlých dvoch dielou. Celý čas sledujeme odohrávajúci príbeh v zapadnutom meste, kde žije osamotená žena v dome, ktorý skrýva prekliatie 60 percent.(6.12.2009)

 • Han22
  ****

  A máme tu další antologii hororových příběhů, která má tentokrát trochu přemrštěnou stopáž. Kromě famózního Price v každém příběhu máme ještě jedno spojující téma - věčnou, nehynoucí lásku a působivou studiovou výpravu. Jednotlivé povídky: Experiment Dr. Heideggera - Jak to dopadne, když dvojice zestárlých přátel dostane novou šanci vrátit své mládí a zároveň oživit lásku jednoho z nich pomocí zázračné vody? Nostalgický příběh se mění na krvavou historku se skvělými zvraty a perfektním finále - 4/5. Rappacciniho dcera - Bývalý vědec zešílí ze ztráty ženy a svoji dceři dá místo krve smrtící jed, který zabije všechno, čeho se dotkne. Jenže dcera se zamiluje. Úžasný námět, pohádkově-romantické zpracování a perfektní konec. Nechci prozradit více, ale happyend nečekejte - 5/5. Dům u sedmi štítů - Na domu leží prokletí, které zabije každého muže z rodu Pyncheonů, prokletí které sahá až k čarodějnickým procesům a sporům mezi dvěmi rody. Přesto si Gerald Pyncheon přiváží mladou ženu a chce najít skrytý poklad. Nejslabší povídka, v podstatě tradiční duchařina s prokletým domem a vcelku přehnaným finále - 3/5.(9.12.2013)

 • filmmovier
  ***

  Ničím nezajímavý, příšerně dlouhý film - zatímco povídky jsou spíše průměrné, lehce nudící a jejich kvalita je, jak jinak, různorodá, něco zajímavého se na nich přece jen najde - krom opravdu slušné atmosféry hlavně přeexcelentní Vincent Price, který je tady opravdu neuvěřitelně působivý. Kdyby to ale bylo tak o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobil, protože to tempo je vskutku vražedné. Z povídek se mi asi nejvíce líbila ta první, Experiment dr. Heideggera, asi za 60%. Zbytek už mě tolik nebavil a občas jsem i přetáčel, jednou mi to opravdu stačilo. Třetí hvězdička je jen a pouze za Vincenta, nýbrž jeho výkon stojí jako vždy za to. Film samotný by byl asi tak za 40%. takhle je to o něco výše a bohatě to stačí na průměr.(10.9.2014)

 • kaylin
  ****

  Vincent Price je tím, kdo snímek „Hrůzostrašné příběhy“ táhne, což se ale dalo čekat. Jeho postavy jsou si docela podobné, ale to je i jejich krása. Víte, co od nich čekat, a jste rádi, když to dostanete. Tohle by měl být film, který by rozhodně měl patřit ke klasice s Pricem, a to i proto, že to není podle Poa. První příběh mě pak skutečně nadchnul a já jsem si tak užil i zbytek filmu.(28.1.2017)