Hrůzostrašné příběhy

Robert E. Kent

Ellis W. Carter

Robert E. Kent

Scénografie:

Franz Bachelin, Charles S. Thompson (set dekoratér)

A máme tu další antologii hororových příběhů, která má tentokrát trochu přemrštěnou stopáž. Kromě famózního Price v každém příběhu máme ještě jedno spojující téma - věčnou, nehynoucí lásku a působivou studiovou výpravu. Jednotlivé povídky: Experiment Dr. Heideggera - Jak to dopadne, když dvojice zestárlých přátel dostane novou šanci vrátit své mládí a zároveň oživit lásku jednoho z nich pomocí zázračné vody? Nostalgický příběh se mění na krvavou historku se skvělými zvraty a perfektním finále - 4/5. Rappacciniho dcera - Bývalý vědec zešílí ze ztráty ženy a svoji dceři dá místo krve smrtící jed, který zabije všechno, čeho se dotkne. Jenže dcera se zamiluje. Úžasný námět, pohádkově-romantické zpracování a perfektní konec. Nechci prozradit více, ale happyend nečekejte - 5/5. Dům u sedmi štítů - Na domu leží prokletí, které zabije každého muže z rodu Pyncheonů, prokletí které sahá až k čarodějnickým procesům a sporům mezi dvěmi rody. Přesto si Gerald Pyncheon přiváží mladou ženu a chce najít skrytý poklad. Nejslabší povídka, v podstatě tradiční duchařina s prokletým domem a vcelku přehnaným finále - 3/5.(9.12.2013)

Vincent Price je tím, kdo snímek „Hrůzostrašné příběhy“ táhne, což se ale dalo čekat. Jeho postavy jsou si docela podobné, ale to je i jejich krása. Víte, co od nich čekat, a jste rádi, když to dostanete. Tohle by měl být film, který by rozhodně měl patřit ke klasice s Pricem, a to i proto, že to není podle Poa. První příběh mě pak skutečně nadchnul a já jsem si tak užil i zbytek filmu.(28.1.2017)

Hrubě průměrná (nejspíš jen pro zaryté fanoušky starých hororů určená) antologie. Tou nás provází kostnatý pařát, který listuje v knize a hlasem Vincenta Price vypráví tři příběhy, v kterých dokonce hraje. Myslím samozřejmě Vincenta, ne ten pařát. Celé je to však ostudně natahované, rozvleklé, bez výraznějšího napětí, za to s nepříliš povedenými modely exteriérů. Zajímavých momentů moc není, v podstatě by se daly spočítat na jedné ohlodané ruce. No, ještěže jednotlivé povídky nechají valnou většinu postav zemřít a ta prostřední má tak lákavý námět. S odřenýma ušima za 5/10.(8.5.2014)

První dvě povídky průměr a šeď které zachraňuje pouze charismatický bůh Vincent Price. Poslední příběh je však povedenou duchařinou která se stylem celkem úspěšně veze na Cormanovo fantastických filmech. Jejich geniality ani zdaleka nedosahuje ale oproti předchozí bídě je to jako balzám na duši. Škoda že se celý film nenese v tomto rytmu.(4.1.2020)

Elixír mládí, zvrácený experiment a kletba. Pulpové rozkošné povídky v krásných barvách Technicoloru spojuje ikona britského horroru - Vincent Price. Zatímco první dvě povídky jsou z příhrádky sci-fi o šílených vědcích, třetí je čistá duchařina s dechem gothiky, jejíž závěr připomene klasiku podle E.A.Poa Zánik domu Usherů. Krásné ženy, kašírované kulisy v ateliéru, hrobka, kostlivec a jeho pařát. Úvodní bouře navodí správnou atmosféru, kterou pak udržuje skvělá hudba. Příběhy se točí okolo života a smrti, kdy Smrt má nakonec hlavní slovo. Uznávám, že R.Corman by tomu dal větší šťávu, více mlhy a tajemna, ale i tak jsem byl spokojen. Přesto film pobaví spíše milovníky starých horrorů, dnešního diváka bude možná nudit. Já se ovšem bavil až do destruktivního konce.(25.9.2014)