Polární bouře

(TV film)
  • Česko Začátek konce: Srážka s kometou (více)

Když kometa ”Copernicus” ohrožuje Zemi, musí astrofyzik ze státu Washington James Mayfield společně se svou ženou – středoškolskou učitelkou a synem udělat vše, aby zachránili svět, svou komunitu a sami sebe. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Kto je Paul Ziller? Napíšte mu prosím niekto biografiu, aby som si mohol prečítať, čo je to za čuráka. V poslednom čase som mal tú smolu, že som natrafil na päť filmov, ktoré režíroval. Videl som jeho snímky: "Smrtiaci roj", "Boh mora", "Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky" a teraz som si pozrel aj "Začiatok konca: Zrážka s kométou". Všetko sú to príšerné nízkorozpočtové katastrofálne filmy s debilným scénarom, otrasnými hercami a primitívnymi filmovými trikmi. Pán Ziller je odborník na shitové filmy. Čo je to za bláznivého magora, keď stále točí takéto sračky? Kto je Paul Ziller? * ()

nash.

Stále stejná zápletka i dějová kostra, stále stejné typy postav, stále stejné situace, stále stejné komplikace a stále stejná řešení. Zkrátka stále stejná podívaná složená z notně ošoupaných prefabrikátů. Mění se jen příčiny hrozící katastrofy a její projevy. Nápad tentokrát není z nejhorších s ubíhajícími minutami však přibývá nejen nedůsledností kdy jsou předem nastavené podmínky ingnorovány, ale také nesmyslů, které vrcholí komickým ponorkovým finále, kdy už si člověk říká, že to přece musí být vtip. Takže půlhvězdičky za úvodní čtvrthodinku a půl za Jacka Colemana v hlavní roli, víc nic. ()

Smok

Nebudem rozoberať nelogičnosti, to už urobili iní užívatelia vo svojich komentároch, a ja s nimi môžem len súhlasiť. Mne sa navyše ešte páčilo, ako idú tvorcovia s dobou, a do úlohy prezidenta USA obsadili černocha :) Istá dávka mrazivého napätia sa však filmu nedá uprieť a keďže sa jedná o tv počin, budem zhovievavý a dám dve. ()

Gilmour93

Narazit v TV na katastrofický film, který není katastrofální? To spíš člověk potká v lese chřestýše, co žongluje s kužely a píská si Marseillaisu.. Živel, Ohnivé nebe, Mrazivé peklo, Ledová smrt, Ghost Storm. Letmý pohled do zčernalé filmografie Paula Zillera naznačuje, že ho buď v dětství zasáhl do hlavy meteorit (což se evidentně neobešlo bez následků) a nebo je ten král klimaticko-filmových anomálií jen zkrachovalá televizní rosnička, kterou v Punxsutawney kousl svišť.. ()

SOLOM.

Tyhle filmy snad ani nikdo nemůže brát vážně. Další céčkový brak se stupidním scénářem, který byl jen pračkou peněz a ještě k tomu hromada otřesných triků. Paul Ziller snad v životě nenatočí nic opravdu pořádného a jelikož jsem od něj taky viděl už několik filmů, ani jsem si žádné velké iluze nedělal – takže vlastně nejsem ani zklamaný (snad jen nad ztrátou času, ale ta byla v mém případě z nudy dobrovolná). Některé herecké výkony ale nebyli zrovna katastrofální, což je snad jedno z mála pozitiv, které se tu dají najít. 30% ()

• Ve scéně, kdy se Cinthia Mayfield (Holly Elissa) se synem vrací do domu, jedou v autě Ford Explorer, ale o pár minut později již mají Jeep Cherokee se stejnou poznávací značkou. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)