Polární bouře

(TV film)
  • Česko Začátek konce: Srážka s kometou (více)

James Mayfield je astrofyzik a zkoumá prolétající kometu Kopernikus. Ten se přibližuje Zemi a James zkoumá, jaké to bude mít dopady. Ovšem nepočítá s tím, že se část komety oddělí a spadne na Zemi. Silným dopadem se zcela poruší elektromagnetické pole Země a spustí polární výkyvy. James si spočítá, že dojde k výměně pólů planety. Svědčí o tom i malé mini póly, které vznikají po celé planetě. Je vyhlášeno stanné právo, kdo má během výbojů puštěnou elektřinu, ten zemře. James nejvyšší úředníky seznámí se svou vizí. Nejdříve dojde k přepólování a pak má Země přijít o magnetické pole zcela. Tím ztratí svou přirozenou ochranu a Slunce všechno na povrchu zabije. Je třeba rychle přijít na nějaký plán. James navrhuje svrhnout atomovou hlavici o podobné síle, která by na správném místě vrátila planetu do správné polohy. Ale letadla létat nemohou, elektromagnetické výboje stroje vyřadí ze hry. James má záložní plán nechat bombu vybuchnout v Mariánském příkopě, i tak by se dala planeta opět vrátit do své pozice. Spojené státy ale nemají potřebné ponorky, a tak je potřeba požádat o pomoc Rusko. To dodá ponorku, která umí přenést hlavice až dolů. Nalodí se tedy i s Rusy a míří dolů do hlubin. Tam umístí hlavice a počítají s tím, že zemřou. Žádný stroj na Zemi není schopen těmto náložím uplout do spolehlivé vzdálenosti... (TV Prima)

The_God

V rámci žánru low cost katastrofických filmů je to nadprůměr, ale jinak je to tradiční filmová katastrofa. Celej film jsem se těšil, kdy zas někdo přijde s tím, že je třeba použít atomovku a opravdu jsem se dočkal :) A opět ji na místo dopravila ruská ponorka. A i když nejsem žádný specialista na kterékoliv téma ve filmu probírané, tak jsem si všiml tolika chyb, až to hezký nebylo (viz. dieslová ponorka, která dala pacifik za necelý den a ještě ke všemu se dokázala potopit na dno Mariánského příkopu a za necelých deset minut být na hladině). ()

haffen odpad!

Pri tomto skvoste je aj Seagalov Patriot niečo ako mentálna masturbácia. No že zaujímave zistenie čo dokáže so Zemou urobiť blízky prelet kométy. To by nás musel potom Mesiac svojou výrazne vyššou gravitáciou roztrhať na prach. Tiež zaujímave sledovať ako Zemská kôra praska len v miestach položenia asfaltu. Z investigativneho reportéra mi bolo fakt na smiech. Jemu by som nedal hlásiť ani dopravnú situáciu (prepchata... prazdna... prepchata... prazdna...). Zaujimave sú aj tie pseudovedecké úvahy typu: "póly sa vymenia medzi sebou a tým zanikne magnetizmus Zeme." Alebo: " Prelet kométy zapríčinil solárnu búrku". Len už tam nik nevysvetlil co ma spoločnica Slnecna erupcia s kométou. Ale vecne tam pchajú to slovo "solarny"."Chodte do vedľajšieho mesta, tam uz magneticky pol nie je". "Nepočúvaj walkman, lebo ťa magnetická búrka uškvari." "Naklonenie Zeme zmeníme tak, že zhodíme dve 50Mt hlavice." No čo by nie... Alebo čo tak vyskúšat ísť na dno Mariánskej priekopy dieselovou ponorkou ktorú ako keby zázrakom nespuci ako plechovku ten obrovsky tlak vody. Alebo že na jej dne je také teplo, ze sa roztiahnu kovy. :D Alebo čo tak záchrana nevlastnej matky, ktorá sa prepadla pri zemetrasení do diery a v poslednej chvíli sa zachránila tým že sa zachytila o vodovodné potrubie? Jej vychrtlý (na tento úkon) syn ju zachránil celkom svojským spôsobom. Do jednej ruky si zobral opasok (ktorý si ani neomotal okolo ruky), druhou sa niečoho chytil a chudák matka sa bez akýchkoľvek problémov vyšplhala von ako keby sa nechumelilo. Ak je baba z molitanu, tak som schopný tomu uveriť. Inak sa na chlapca nechytá ani John Rambo. Scenárista bol skratka cisty krupan ktorému sa intelektuálny vývoj zastavil v období batoľaťa. Tento film je cely takýto. Je to vedecke a logické Waterloo... Paskvil a výsmech zdravého rozumu. Tento film nielen ze neodporucam, ale ja vás pred nim vystrihám. 0% Odpad. Viac nedám. Ono totižto aj tie najväčšie sračky aké som videl, mali aspoň štipku, zlomok logickosti. Tu ako švihnutim čarovného prútika nič nie je. Tu sa dá očakávať čokoľvek aj záverečné titulky uprostred filmu. ()

Smok

Nebudem rozoberať nelogičnosti, to už urobili iní užívatelia vo svojich komentároch, a ja s nimi môžem len súhlasiť. Mne sa navyše ešte páčilo, ako idú tvorcovia s dobou, a do úlohy prezidenta USA obsadili černocha :) Istá dávka mrazivého napätia sa však filmu nedá uprieť a keďže sa jedná o tv počin, budem zhovievavý a dám dve. ()

Gilmour93

Narazit v TV na katastrofický film, který není katastrofální? To spíš člověk potká v lese chřestýše, co žongluje s kužely a píská si Marseillaisu.. Živel, Ohnivé nebe, Mrazivé peklo, Ledová smrt, Ghost Storm. Letmý pohled do zčernalé filmografie Paula Zillera naznačuje, že ho buď v dětství zasáhl do hlavy meteorit (což se evidentně neobešlo bez následků) a nebo je ten král klimaticko-filmových anomálií jen zkrachovalá televizní rosnička, kterou v Punxsutawney kousl svišť.. ()

Terva

Námět je dobrý, ale zpracování je katastrofické. Už jsem dlouho neviděl dobrý katastrofický film. Zde jsou triky na dost ubohé úrovni, tedy úroveň se tomu ani nedá říkat. Auta propadávající se do Země, jsou spíš důvod k smíchu než strachu a lítosti k lidem, co v nich umřou. Pohled na polární záři nad lesem je stále ten stejný, ačkoliv se hlavní aktéři pokaždé zjevně dívají z jiné části naší Planety. Také jsem čekal kdy popraská něco jiného než jenom asfalt, ale nedočkal. A POZOR varování, toto je jeden z těch snímků, který ospravedlňuje použití atomové bomby k záchraně lidstva. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)
  • Ve scéně, kdy se Cinthia Mayfield (Holly Elissa) se synem vrací do domu, jedou v autě Ford Explorer, ale o pár minut později již mají Jeep Cherokee se stejnou poznávací značkou. (Terva)