Polární bouře (TV film)

Začiatok konca: Zrážka s kométou

Akční / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 92 min

• Igwar

Suhlasim s Quasimodom, skutocne, nezmyslov a hluposti sa da najst v tomto filme viac ako dost. Ked aj akceptujem zaklady akt na ktorom film stoji o elektromagnetickych burkach a zmene magnetickch polov (o tejto hypoteze som uz nieco cital), dalsie nasledky tohto javu su vo filme viac ako zarazajuce. Uz len samotny fakt, ze ak niekto vypol motor, nerstalo sa mu nic, ak bol motor pri burke zapnuty, usmazilo ho to ako fasirku v mcdonalde aj napriek tomu, ze vodic sa v aute pri jeho obsluhe dotyka iba ovladacich prvkov (volantu), ktore su z plastu ! Naviac karoseria auta posobi ako Faradayova klietka, co znamena ze aj keby na strechu auta padol zivy kabel 110kV vedenia, tym vnutri sa nic nestane.(21.10.2009)

• MM_Ramone

Kto je Paul Ziller? Napíšte mu prosím niekto biografiu, aby som si mohol prečítať, čo je to za čuráka. V poslednom čase som mal tú smolu, že som natrafil na päť filmov, ktoré režíroval. Videl som jeho snímky: "Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky" a teraz som si pozrel aj "Začiatok konca: Zrážka s kométou". Všetko sú to príšerné nízkorozpočtové katastrofálne filmy s debilným scénarom, otrasnými hercami a primitívnymi filmovými trikmi. Pán Ziller je odborník na shitové filmy. Čo je to za bláznivého magora, keď stále točí takéto sračky? Kto je Paul Ziller? *(6.10.2017)

• KASUGI

Zábavný film. Baví mě, když se ambiciózní, na první pohled vysokorozpočtová témata točí jako nízkorozpočtové tv béčka. Třeba ve scéně, kde světová rada řeší globální nebezpečí, zasedají 3 lidi, slovy TŘI!!! Pan jůesej prezident, vojenský papaláš a poradce přes katastrofy, kteří navíc veškeré dění řeší mezi sebou přes web kameru. To nevymyslíte =D))) Tradičně nechybí karikatury zelených mozků: armáda obsadí město a nažene obyvatele do kostela. Geometeoroložka naléhá na generála s argumenty pro blbečky, aby okamžitě opustili město, protože jsou ve středu magnetické polární bouře, načež jí generál nevěří, přestože je kolem kostela po celém městě hromada nepojízdných aut, zničené el. vedení a kupa mrtvol, zasažená bleskem. Korunu tomu nasazuje projev prezidenta, který, ač je celá zeměkoule prošpikována desítkami magnetických pólu, chce řešit celosvětovou katastrofu, protože: "...životy všech američanů jsou v ohrožení." Čtou po sobě ty scénáře občas?(3.1.2015)

• arcticsky

Dokoukal jsem to, ale bylo to fakt nějaké divné.....Vojáci vezou ničivou zbraň a nevědí, že mají včas vypnout motor a hlavní hrdina na ně mává jak na prvního mája až do definitivního usmažení. A další a další podivnosti se rojí jedna za druhou a já bych za to usmažil celou autorskou partu tohoto skvostu světové katastroficko-akční kinematografie.(19.3.2012)

• Bigfuckman

Myslím, že by se měl poupravit popisek k filmu respektive žánr. Protože akční/scififi to nejni ani omylem. Spíše bych zvažoval o novém žánru katastrofiká komedie, protože u tohohle snímku opravdu popustíte bránici uzdu a ne jednou. Pocta mladýmu teenagerovi Tyleru Johnstonovi. Jeho myšlení MacGyvera (na co baterie) a síla Ramba (Jednou rukou vytáhnout z propasti dospělou ženu). Člověk by to do takového kyslíka neřekl :-). A grandiozní finále s ponorkou ala všichni tady chcípnem nebo ne?! mě odzbrojilo úplně.(9.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Ve scéně, kdy se Cinthia Mayfield (Holly Elissa) se synem vrací do domu, jedou v autě Ford Explorer, ale o pár minut později již mají Jeep Cherokee se stejnou poznávací značkou. (Terva)