poster

Špičák

 • Řecko

  Kynodontas

 • Řecko

  Κυνόδοντας

Drama / Psychologický / Thriller

Řecko, 2009, 94 min

 • ambron
  *****

  Štúdia správania sa jedinca v obmedzenom priestore a bez akéhokoľvek kontaktu s okolitým svetom. Z môjho pohľadu ide o zásadný film, pretože ak si miesto detí dosadíme do rovnice napríklad občanov štátu, dostaneme rovnaký výsledok. Ako veľmi sme klamaní našimi vládami a držaní v strachu, aby sme nebodaj neprišli na niečo, čo je lepšie?(28.11.2012)

 • JFL
  **

  Film s vyhroceným výchozím konceptem o rodičích, kteří své potomky izolují od zhoubných vlivů vnějšího světa, je na jedné straně podnětný a v mnoha momentech mrazivý, ale současně je příliš okatě strojený a šokantní. Mezi klady filmu patří zpracování bizarního a zvráceného života v inkubátoru rodinného sídla. Bohužel kauzální i logická nekonzistence příběhu a občasná tezovitost při zobrazení diskutabilní moálky rodičů film posouvají více směrem k toužebně skandální podívané pro svět po Fritzlově aféře, které se tvůrci zřejmě snažili vyhnout (alespoň soudě podle nezaujatě strohé formy).(31.10.2009)

 • Avalon820
  *

  Samoúčelná perverzní úchylárna, u které nominaci na Oscara považuji za totální úlet. Byl tu sice velmi dobrý nápad, to se musí nechat, ale to pojetí je... hrozné. Soudnost režiséra je v tahu stejně, jako kvalita snímku. Ta všudypřítomná podbízivost a nehynoucí snaha diváka šokovat... To mě doslova znechutilo. A ve chvílích, kdy už se nám autoři náhodou nesnaží vnutit art-porno, přichází čirá brutalita. A z toho se mám posadit na zadek? Ne, děkuji pěkně.(26.12.2011)

 • Cimr
  *****

  ,,Mami, našel jsem dvě zombie! Mám ti je přinést?" Trochu Ionesco, trochu Betonová zahrada, trochu Idioti, trochu Rocky, trochu Bible, trochu Platónovo podobenství o jeskyni. Parádní metafora, jak to může dopadnout, když rodiče příliš hlídají své děti. Facka patriarchální, nesvobodné, konzervativní, sektářské společnosti. Ale především originální, ujetý a neskutečně zábavný snímek, v němž se nedá odhadnout, co přijde v příští sekundě. Pro mě osobně film 44. Letní filmové školy.(13.8.2018)

 • troufalka
  *

  Návod k použití:                                                                                                                                                                   Konzumovat jen na vlastní nebezpečí v krajní nouzi při akutním nedostatnu jiných kvalitnějších produktů. V případě nevolnosti vyhledejte lékařskou pomoc. V případě, že vám bude tato pomoc z jakýchkoliv příčin odepřena, dostavte se neprodleně na nejbližší psychiatrické oddělení. Nezapomeňte si zapsat jméno filmu a režiséra. Budete bezprostředně ošetřeni.                                                                                                                                                                                         (Překlad řeckých titulků v závěru filmu.) Za tak vzácnou sebekritiku dávám jednu hvězdu.(27.2.2015)

 • - Celý film byl natočen pouze na jednom objektivu: anamorfotem s ohniskovou vzdáleností 50mm. (orkadimenza)

 • - Film vyvolal velmi ostré diskuze poté, co byla zjištěna jeho podobnost s mexickým snímkem Zámek čistoty (1973). (Avalon820)

 • - Film získal v loňském roce hlavní cenu v sekci Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace