Bunny a býk

všechny plakáty

Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. (oficiální text distributora)

Wolvie

Velmi příjemné překvapení balancující mezi Gondryho originalitou a Andersonovou bizardností.Má to své debutantské mouchy,ale King mě přesvědčil o tom,že patří mezi mladé filmaře,které se vyplatí v budoucnu sledovat. ()

Harts

Absurdní zpracování psychologie myšlenek hlavní postavy dodává tomuto komediálnímu dramatu velkou odlišnost a netradičnost. Ale fantazii se meze nekladou, kdo ví, jaké jsou myšlenky lidí. ()

sigf07

Trocha nezávislého blbnutí před divadelními kulisami. Nijak zvlášť vtipné, nijak zvlášť špatné a cameo Mosse z IT Crowdu potěšilo. ()

blacktomas

Kulisy místo exteriéru rozhodně originální nejsou a i kdyby, nestačí to ještě na dobrý snímek. Jak už tu bylo někde napsáno, nejedná se o komedii v pravém slova smyslu, ale spíše o tragikomedii. Některé scény jsou zbytečné, jiné ještě více a snad jen jedna mi přišla opravdu vtipná, jo je to ta se švýcarským bezdomovcem. Asi bych tento film nikomu nedoporučil, na druhou stranu se zase nejedná o žádnou tragédii, prostě tak trochu jiný film. ()

Romadoor

Očekávané nadšení se nedostavilo, což je standardní, protože nadšení je v naprosté většině případů uměrně vzrůstající k neočekávání a naopak. Prostě jako fanouškovi Mighty Boosh mi to přišlo moc zdlouhavý a především obyčejný...zkusím-li se na film zpětně podívat nezúčastněně, není obyčejný, ale zdlouhavost zůstává. Srdce fanouška infantilní a absurdní zábavy mi nedovoluje jít pod 4*, i když bylo během sledování do určité míry naplněno zklamáním. ()

Yuksek

Tohle je od Kinga nehorázná past na diváka! Trailer láká na kvalitní ptákovitu, ale žánrový přechod, který se odehrává v druhé polovině filmu je změna sic překvapivá, pro mě však nikoliv příjemná. A když na scénu vstupuje Barratt v nesmyslné roli bezdomovce-úchyla úroveň vtipu se dostává na úroveň tak nízkou , že jsem se až styděl, na co se to vlastně koukám. Na druhou stranu si cením odvážného kroku neobsadit klasickou Mighty Boosh dvojku Fielding-Barratt do hlavích rolí, který se povedl na 100% (neokoukaní herci to zvládají znamenitě) a hrátky s vizuální stránkou filmu. Není to špatný film, jen jsem čekal něco úplně jiného. ()

CorvusBlek

Takhle vtipný a navíc úžasně zpracovaný vizuální snímek jsem už sakra dlouho neviděl! Anglický humor a nadhled především. ()

lobo87

Zábavne-náročný film (alebo naopak). Pre mňa by to bolo stráviteľnejšie, keby to bolo natočené trošku jednoduchšou formou, pretože scenár bol výborný. Rovnako ako herecké výkony z ktorých sa mi najviac páčil Simon Farnaby... 50% ()

Memesis

Moc se mi líbilo zpracování. Humor sice dost mightybooshácky šílený (což mi tedy vůbec nevadí) ale čas u tohoto filmu běžel jako o závod a příjemně. Musím říct, že jsem čekal něco daleko horšího. (A nejenže se tam objeví herci hrající hlavní postavy Mighty Boosh, ale i Howardův dvojník) 75% ()

Amaranta

Jen bych na mapce Evropy přesunula vodku z našeho území víc na sever, pořád jsme to Rusko, že... I když pivo bylo tuším u Němců? Takže nějaký zástupce alkoholu vlastně odpovídá... ()

cabaday24

v hlavnich rolich Edward Hogg - Stephen Turnbull, Simon Farnaby - Bunny, Verónica Echegui - Eloisa. Fanousci Boosh se mohou citit zklamani, nebot Fielding a Barratt moc prostoru nedostanou.. originalni filmecek ()

snupko13

Každý z nás potrebuje priateľa na veci, pre ktoré sa sám neodváži. Niekto má priateľa ako Conchita a niekto ako Bunny, bez nich by sme v živote nedokázali ani veľké guľové. A tak si to nie je pre škodu občas pripomenúť filmom ako tento. Skvelé momenty, gagy a výkony v netradičnej british roadtrip movie od nezabudnuteľných MIghty Boosh. Oplatí sa vidieť, hlavne ak máte po krk tradičných amerických klišé o priateľstve a bla bla... ()