Bunny a býk

všechny plakáty

Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. (oficiální text distributora)

killingminds

Jediný styčný body s Mighty Boosh jsou scény s Barrattem a Fieldingem, jinak žádnou spojitost nevidim. Tohle je o hodně vážnější a temnější. Skvělej psychedelickej roadtrip! A i když to tak na první pohled asi nevypadá, tak Barratt je o hodně větší magor než jeho kolega. Od tý doby co jsem se na to podíval mi celkem normální slovní spojení "mlíko z krávy" přijde vtipný jako prase. ()

BigBen87CZ

Hodně dobře namíchný koktejl fantazie alá Mighty Boosh s efekty (které mne osobně absolutně sedly). Trochu mi atmoféra připomíná cestu do fantazie, nebo Věčný svit neposkvrňené mysli, a to všechno on road ... Důležité je (stejně jako u Mighty Boosh) nehledat děj a správně chápat gagy vystavěné především na fantaskním absurdnu. Kdo hledá děj, nebo spršku dobrých gagů a přitom nemá spoustu představivosti, bude zklamaný. ()

Jannine

Ze začátku jsem měla problém si zvyknout na způsob, jakým je film natočený, ale postupně se mi to dost zalíbilo. Mělo to pointu, dobré herecké výkony a v neposlední řadě to bylo vtipný - scény ze Švýcarska se nedají zapomenout, ani kdybych chtěla :D ()

Jameich

Jeden z nejvtipnějších filmů všech dob! Neotřelý, originální, zajímavý a zábavný příběh jednoho úzkostlivého člověka a jeho šíleného kamaráda. ()

stuj

Netradiční záležitost. Máklé postavy a máklé situace. A máklé (umělecké) ztvárnění. Originální. ()

Welington

Scénáristicky se mi tento snímek jeví naprosto v pořádku, vizuální stránka se zdá být velice výrazná a paleta barev, jakou si tvůrci zvolili, se hodí ke všem těm vystřiženým, kostičkovaným, fotografickým situacím ve kterých jsou postavy jako vytržené z běžného života a pastelkami nám před očima dokreslují celé dění. Máme tu jeden velký, příjemně vlahý lidský příběh o doplnění dvou lidských osudů a cestě, která se odehrává uvnitř a přitom je celá venku, což působí opravdu efektivně, ale největším problémem je tu čas, který zde hraje velkou roli. Čas se tu místy vleče až neuvěřitelně pomalu a doslova láme na kousíčky to pěkné, co by z toho mohlo vzejít. Komedie je to ucházející, ačkoli se více snaží působit spíš jako drama, které je vyvážené o absurdní situace, nakonec se v tom všem film brodí a neví, který kabátek mu bude slušet nejvíce, což je veliká škoda, neboť nerozhodnost v tomto případě užírá na kvalitě, a je to dokonce o to větší škoda, když si vezmu, že závěr filmu to vše mohl zase o kousíček vrátit zpět, ale už se mu to nepodařilo. ()