Bunny a býk

všechny plakáty

Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. (oficiální text distributora)

honajz2

Zklamalo mě to. Nalákali mě herci z Mighty Boosh, ale ti zde mají malé role - Noel Fielding je zde snad jen 5 minut, Julian Barratt je tu sice dýl a jako jeden z mála sem tam něco vtipného řekne, ale i tak je ho zde málo a Rich Fulcher je tady naprosto trestuhodně nevyužit, jelikož zde ani není vidět, jen mluví (a přitom ta scéna je z celého filmu nejvtipnější). Ostatní herci mě pobavili zhruba tak dvakrát, víc ne. Jinak je ten film nevtipný, nefunkční, dost se táhne a i když po vizuální stránce působí velmi zajímavě, nic zajímavějšího už v sobě nemá. Netrefilo se mi to do noty, bohužel, a to jsem se na ten film fakt těšil a doufal jsem, že se u něj skvěle pobavím - a ono ne. Slabé 3* ()

Martin741

Tesil som sa na britsku road movie od povedzme skotskeho Aberdeenu po anglicky Plymouth, stacilo by mi plymouthsku skalu ukazat  a bol by som spokojny. Namiesto toho sledujem chlapa, ktory nevychadza zo svojho bytu ci domu a  spomina  na akusi davnu cestu napriec Europou  : 50 % ()

C0r0ner

Vizuál tedy excelentní, to se vidí málokdy. Britský humor jako obvykle skvělý a trefný. Od plného hodnocení mě paradoxně odradil fakt, že to bylo dost smutné. Hodně mě totiž bolelo, jak Hogga akorát všichni využívali a srali na něj. Bylo mi ho líto. Ale film jako takový je určitě parádní a zaráží mě to modré hodnocení. 90% ()

Andre3000

Viděno s kamarády v kině, což vždycky přidá na prožitku. Chvílema em si říkal, jestli je ten film tak dobrý, nebo tak špatný, hranice mezi líbivoastí a opakem byla často malá. Ale ano, celkový prožitek byl opravdu dobrý. Pokud hledáte něco neobvyklého, najdete to zde, pokud hledáte film se super příběhem a nejlepšími herci, tak hedejte jinde. ()

Jermann

(LFŠ 2011) Ani napodruhé se mi to nepodařilo dokoukat do konce .. ale já to jednou dokážu! Výtvarně to vypadá moc krásně, někdo si opravdu pohrál, ale od party z Mighty Boosh bych čekal něco daleko záživnějšího. Mno jsem zvědav na poslední třetinu .. ()

Splasher

Čekání na první rize Boosh-film si můžou fandové zpříjemnit u této hravé komedie Paula Kinga. Na ústřední duo (které si zahrálo i v jednom dílu Mighty Booshe - Power of the Crimp) jsem si docela rychle zvyknul a taky vyrazil na tenhle divnej výlet po Evropě. Víc řikat nebudu, abych nezkazil překvapení. Snad jen musim upozornit na opět výborné Ayoadeho a Barratta v malých rolích. ()

snared

Pohodička. Vizuální stránka dost originální, hlavně teda ty přechody ze scén jsou suprově pořešený. Akorát děj "klišé z plyše, znám to už z americkejch pásovek" trochu naštve. Nicméně zábavička s anglány (Barratt a jeho čubky) vkusná víc než dost. Rozhodně zábavnější než exkurze do polského národního muzea obuvi. 3,5* ()

Kamkon

Zajímavě pojaté titulky navnadí, ale celkové výtvarná stylizace snímku mi moc nesedla. Vtipy a humor celkově dost dobré, ale toto téma již bylo mnohokrát zpracováno a nepřináší nic moc nového. A zakončení je dosti předvídatelné a natahované ()

Mr.KarlAdler odpad!

Odpad, nakonec to tak dopadlo. Nudné, trapné, zbytečné, nesympatické, dvakrát jsem u toho usínal. Jedna vtipná scéna nedělá film - navíc, když se vás tvůrci ve zbytku stopáže asi snaží pořádně nas*at. ()

Firebug

Tak dlouho jsem si žádný film neužil! Najde se sice pár nudnějších chvil, pár WTF-momentů, ale jako celek působí Bunny and the Bull tak originálně a hravě, že si ho člověk jako já, nemůže nezamilovat. Zbožňuji režiséry, kteří si jdou tak trochu vlastní cestou a nebojí se experimentovat. Miluji snímky Wese Andersona a Michela Gondryho a teď i Paula Kinga! Z jejich práce totiž přímo sálá radost z filmařiny. ()

DavidS.

Jako výtvarná koláž určitě, stejně tak jako netypická a bizarní road movie, jako komedie už tolik ne...Ale originalitu upřít nelze...Stejně jako dobrou ústřední dvojici i ženský protějšek...Poslední třetina měla tendence šplhat ke čtyřem hvězdičkám... ()

Plasticine

tenhle film byl jak špatný sen. příběh absolutně bez šťávy a vtipu. nezachránilo ho ani originálně surrealistické zpracování. a to mám Mighty Boosh ráda. pro mě obrovské zklamání. ()

Ixbalanke

Netradiční, čerstvé, nečekané, kreativní, vtipné, drsné, nepředvidatelné.... a ještě s anglickým humorem. Nechápu to nízké hodnocení. To vyvrcholení s býkem člověka trochu profackuje a vrátí na zem, ale dává to filmu kvalitní tečku, posouvá to film trochu jinam. Děj se velmi opatrně a vychytrale rozvíjí, ale předvídat se nedá. Jsem velmi ráda, že takové filmy vznikají. A ty kulisy - nepopsatelná slast:) ()

LBsmoke

děj hodně špatný..nedochytané mouchy a proto hned lehce vyčpí. ..vizuál je zajímavě pojatý.. a celé to mohlo dopadnout daleko daleko líp..vizuál 4* děj 1*.. škoda že s takovou krásou jako je mighty boosh to ani moc nelze srovnávat.. Matty: doplň si mezery o Richmondovi z IT crowd kterého hraje Noel a taky o Obsesivně-kompulzivní poruše.. jsou různé typy jen zhruba polovina lidí trpící touto chorobou mají přepečlivou hygienu.. i když to samé měl učinit i scénárista.. ()

yuppie

Netradičně avšak vizuálně skvěle udělaný film, který má divákům rozhodně co nabídnout. Svojí formou (plno originálních nápadů) může fungovat jako test, jestli jsme schopni přijmout něco "jiného". ()

Marys

LFŠ 2011: No, tento film sa mi svojim podaním a prevedením veľmi páčil, škoda len, že som z nepochopiteľných príčin zaspal zhruba v 3/4 filmu pri pozeraní na námestí. Inak ale Eurotrip na anglický spôsob, ktorý si pozriem určite rád opäť. ()

mala_kea

Měla to být tutovka, naprostá revoluce. Skvělé kulisy, dobré glgy. To vše však schazuje nepochopitelný děj, ve kterém nejde opravdu o nic je zbytečně komplikovaný, který nakonci doslova lehne držkou k zemi a né se od ní odlepit. King má štěstí, že to to spadnutí bylo až ke konci filmového dění. ()

Olík

Tvůrci legendárního ostrovního počinu Mighty Boosh se vydávají prozkoumávat neprobádaná území celovečerního filmu. Bizardní evropský trip dvou nejlepších přátel (Edward Hogg, Simon Farnaby) a servírky Eloisy (Verónica Echegui), která se nebourá do milostného života obou dvou, lemovaný setkáními s netradičními postavičkami a zažíváním těžko uvěřitelných situací. Kingovo netypické vidění světa je místy přehnané, místy až zbytečně přitažené za vlasy, místy však zábavné a originální – vzhledem tomu, že jde o filmový debut, jde o slušnou evropskou road-movie. ()