BaronMartin

SPOILERS! Mid-season finále, které spíš působí jako ukončení příběhu z první řady, a já si stále myslím, že první řada Runaways měla prostě být těchto prvních 17 epizod (protože ta první řada, kterou jsme dostali, byla naprosto neuzavřená a nesoběstačná a vlastně až nyní se pořádně uzavírá její příběh). Začnu negativy, jelikož je jich málo. Postava Molly, hlavně ze začátku dílu, je extrémně otravná a pro mě osobně se stává čím dál tím víc nesnesitelnou :D A dále je zde postava bratra Destiny, který je zde na 2 minuty a okamžitě umírá, takže vlastně nevím, proč ho tvůrci zakomponovali. Jinak je ale tento díl vlastně hrozně super. Celá část na staveništi (což je více než půlka epizody) je přímo skvělá, opravdu působí jako finále, má skvělou atmosféru, skvělou gradaci napětí a působí to velice dobře. Jonah je zde vyloženě boží, strašně se mi líbí to, jak si hraje na hodného a mírumilovného a pak ke konci naprosto otočí, přičemž je vlastně tak trochu vtipný, že za svoji finální porážku si tak trochu může sám (kdyby se ke konci nezačal chovat jako naprostý arogantní hlupák a jako největší padouch, nezačal kecat ty řeči o tom, jak vlastně na dětech vůbec nezáleží, možná by i přežil :D). Cením každopádně vizuál jeho vesmírné lodi, která má na tento seriál až překvapivě dobré efekty. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak jsem moc nepochopil, jestli by teda jeho loď zničila Kalifornii: prvně totiž říká, že ne, že je to bezpečné, při finále ale sám řekne, že kecal (mimochodem, jeho věta „Yeah, I may have lied about that one.“, kterou řekne, když mu Janet vyčítá, že zaručil, že zemětřesení nebude, je naprosto skvěle podaná), ale když ta loď vyleze na povrch, tak se vůbec nic neděje (kromě toho nejvíc cheesy třesu kamery :D). Já osobně bych ocenil, kdyby se třeba začala rozpadat země kolem, což by mohlo dodat i k tomu napětí (které už je ale i tak velice super). A dále, samotná Jonahova smrt byla fakt divně zpracovaná. Rovnou říkám, extrémně se mi líbilo, jak Karolina sedí u umírajícího Jonaha a najednou prostě skončí hudba, naprosto se cutne, a začne mluvit kdosi (já tedy předpokládám, že je to jakýsi původní Jonah a že náš Jonah funguje jako nějaký parazit, co využívá hostitele (podobně jako Hive z Agentů S.H.I.E.L.D.u) a toto byl prostě ten osvobozený hostitel - taky předpokládám, že to se bude řešit ve zbytku 2. řady). To je neskutečně atmosférický a silný moment. Ale ten moment, kdy ho Nico probodne, ta hudba, ten střih, to je fakt divně zpracovaný :D Jinak ale extrémně silné, až překvapivě nosné finále. Akorát mám lehce obavy, jelikož většinou, když má seriál nějaké mid-season finále, kdy to vypadá, že se všechno uzavírá, přičemž vy samozřejmě víte, že ještě zbývá půlka epizod, většinou mají ty seriály tendenci mít následující díl hrozně slabý, jelikož se znovu musí stanovit nějaký nový příběh a směr, kudy to bude směřovat. Hodnocení: 80% ()