Reklama

Reklama

Kolumbovo náměstí

  • USA Columbus Circle
všechny plakáty
Rozhovor 1 - Amy Smart

Dědička, jež byla zavřena ve svém domě téměř dvacet let, musí čelit svým nejhorším obavám. Jeden z jejích sousedů byl zavražděn a přijíždí detektiv, aby celou událost vyšetřil... Abigail Clayton (Selma Blair) žije sama. Hodně sama. Vlastně tahle atraktivní dáma neopustila svůj loftový byt na Manhattanu téměř dvacet let. Slavná dcera bohatého průmyslníka, Abigail, zmizela před zvědavýma očima tisku a od rozruchu své rodiny v den jejích osmnáctých narozenin, kdy se stala dědičkou obrovského dědictví. Po letech své dobrovolné izolace, je Abigail v kontaktu pouze se dvěma lidmi - s domovníkem Klandermannem (Kevin Pollak), se kterým komunikuje prostřednictvím vzkazů a Dr. Raymondem Fontainem (Beau Bridges), dlouholetým rodinným přítelem a jejím jediným důvěrníkem po většinu jejího života. Jednoho dne zemře jedna stará sousedka a celou událost přijíždí vyšetřit detektiv Frank Giardello (Giovanni Ribisi) z oddělení vražd. Když ho Abigail najde za dveřmi a je požádána odpovědět na pár otázek, je z toho úplně zoufalá. Prázdný byt po mrtvé sousedce chce získat Abigail pro sebe a pojistit si tak své soukromí. Jenže na její žádost nikdo neodpovídá a najednou se tam stěhují noví nájemníci, Lillian (Amy Smart) a Charlie (Jason Lee). Abigail úzkostlivě sleduje své sousedy dveřním kukátkem, jenže když se s nimi setká tváří v tvář, její křehký svět začne být v ohrožení... (HBO Europe)

(více)

Videa (14)

Rozhovor 1 - Amy Smart

Recenze (36)

George Stobbart odpad!

všechny recenze uživatele

Už dlhšie ma potenciálne nádejný film takto nenasral. Mladá zbohatlíčka trpiaca agorafóbiou už roky nevychádza zo svojho apartmánu, no jej kľud naruší smrť susedy. Začne sa o ňu zaujímať polícia a navyše sa spriatelí s novou nájomníčkou, ktorá k nej uniká pred svojim násilníckym partnerom. Onedlho sa však ukáže, že podivné veci sa tu dejú ďalej a ona sa ocitá v nečakanom nebezpečí. No, nečakané je to vlastne iba na oko, keďže ma po necelých 20 minútach napadlo o čo tu vlastne ide, čo sa bohužiaľ presne vyplnilo a táto neskutočne priehľadná a vlastne aj nezaujímavá pointa mi zruinovala celý film. Tvorcovia ju dokonca hlúpo odhalili už pol hodiny pred koncom a začali na ňu nabaľovať otrasne klišovité a miestami až nelogické zvraty, takže dopozerať to bolo pre mňa vyložené utrpenie. Navyše sa film drzo snaží tváriť hitchcockovsky, pričom do očí bije jednak zúfalá snaha niečím prekvapiť a jednak strašní herci, ktorí sú navyše drvení v trápne umelých scénach. Selma Blair ako hlavná protagonistka bola síce vcelku sympatická, no úlohu agorafobičky som jej veril tak 5 sekúnd, keďže o chvíľu už veselo komunikovala a pristúpila na každú kravinu čo od nej kto chcel. Minimálne za slušné technické spracovanie by si film nejakú tú hviezdičku zrejme zaslúžil, no ja ju nedám, keďže po dopozeraní som ostal alergický čo i len na jeho názov. ()

Patw 

všechny recenze uživatele

Celkově to bylo předvídatelné, ale dalo se to snést. Ovšem tím koncem to kompletně ztratilo smysl. Samozřejmě, že konec super - ale postrádalo to smysl. Vlastně to co ve filmu celou dobu hrálo velkou roli se najednou rozpustilo jak pára nad hrncem jakoby na tom ani nezáleželo. V celu ale zato příjemná podívaná a proto ty 3* - s přimhouřenými oči. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Fígl, jak dostat zakletou princeznu z hradu, který už dlouhá léta sama dobrovolně neopouští, je sice jednoduchý, ale má nápad. Bohužel ho prozradí už v půlce filmu a zbytek je průměrná akčně thrillerová podívaná, kde divák musí hodně přimhouřit oči, aby některým zvratům a jednání postav aspoň trochu uvěřil a nevyprskl přitom smíchy. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Skvělé! Skvělé! Skvělé! To mohlo být tak skvělé ... ale nebylo. Autor se totiž pokusil oblafnout diváka tak svědomitě, že nesmyslnější pointu jsem již dlouho nezahlédl. To však nic nemění na tom, že jsem si to v průběhu dění celkem slušně užil s podvodnickou partou, trošku méně se zazobanou podivínkou a myšlenkové pochody detektivů mi tak trochu zůstaly utajeny. Je to škoda promarněného potenciálu, ale už jen to herecké obsazení stojí za to, aby se oči unavily sledováním tohoto snímku. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tady jsem neměl problém. Mělo to celkem solidní scénář, o zápletce někdo přemýšlel a proti konečnému vyústění jsem nemohl nic namítat. Lehká předvídatelnost nebyla v tomto případě moc na škodu. Co mě bavilo nejvíc byla ovšem Selma Blair. Nejenže stárne do krásy, ale zároveň je i výbornou herečkou, která by si zasloužila solidnější nabídku, než druhosledové filmy. Tým, který jí tady sekundoval, mě také nijak neurážel, takže u mě za 70%. Hodnocení opět moc nechápu. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama