Kolumbovo náměstí

Columbus Circle

Mysteriózní / Krimi / Thriller / Psychologický

USA, 2012, 82 min

• montel

V jednom z luxusních newyorských bytů se stane vražda 80-leté paní. Policisté vyšetřují její smrt, ale motiv ani vrah jsou neznámý. Přímo naproti bytu, kde se vražda stala bydlí mladá dívka Abigail (Salma Blair), která už několik let nevychází ze svého bytu, protože se bojí o svou bezpečnost. Do bytu, kde stará paní umřela se nastěhuje nový pár, Lillian (Amy Smart) a Charlie (Jason Lee), což vypadá na slušné nájemníky. Abigail však zjistí, že se zmýlila, když kukátkem od dveří uvidí, jak Charlie svou přítelkyni brutálně zbije. Abigail nabídne Lillian pomoc a nocleh, to však netuší, jaké obrovské problémy jí tím začínají...Chybou této kriminálky s mou oblíbenou Amy Smart je, že divákovi zhruba v půlce filmu prozradí veškerou pointu. Hned sem pak věděl co bude následovat a děj tak předvídal, což filmu hrozně uškodilo. I tak se na to ale dá dívat, alespoň se to dá zařadit mezi normální, pochopitelné i celkem reálné krimi. 45%(3.1.2013)

Tohle je oldschoolový thriller ve stylu devadesátých let. Nic víc nečekejme, zápletka tomu odpovídá a podruhé tudíž nemá cenu vidět, jelikož pointa je vlastně nejzásadnější. Myslím, že se jedná o film, který nijak nepřekvapí, ale taky nijak zásadně nezklame. Selma Blair je hezká ženská, do role se hodí, no a ti ostatní to tak nějak doplňují. Ribisi je skvělý detektiv, někdo by se toho měl chytit a něco s ním natočit v hlavní roli. Docela dobrý film, chyba jen možná v tom, že tvůrci nevěděli jestli točit krimi, thriller nebo psycho. 70%(24.1.2016)

• Bobik9

Takhle skvělé obsazení a tak mizerný film! Herci dělají, co můžou. Blair, Smart, Lee, Ribisi - skvělá sestava, ale zkrátka, když je špatný námět, nezachrání ho ani Chuck Norris. Kolumbovo náměstí si hraje na mysteriózní thriller plný nečekaných zvratů, ale je natočen tak, že žádný "zvrat" nikoho nemůže zajímat, protože je to vše uspěchané a postavy se nijak nevyvíjejí. Mrzí mě to, čekal jsem, že bude hodnocení nespravedlivé, ale není tomu tak.(24.11.2013)

Tady jsem neměl problém. Mělo to celkem solidní scénář, o zápletce někdo přemýšlel a proti konečnému vyústění jsem nemohl nic namítat. Lehká předvídatelnost nebyla v tomto případě moc na škodu. Co mě bavilo nejvíc byla ovšem Selma Blair. Nejenže stárne do krásy, ale zároveň je i výbornou herečkou, která by si zasloužila solidnější nabídku, než druhosledové filmy. Tým, který jí tady sekundoval, mě také nijak neurážel, takže u mě za 70%. Hodnocení opět moc nechápu.(8.9.2013)

• George Stobbart

Už dlhšie ma potenciálne nádejný film takto nenasral. Mladá zbohatlíčka trpiaca agorafóbiou už roky nevychádza zo svojho apartmánu, no jej kľud naruší smrť susedy. Začne sa o ňu zaujímať polícia a navyše sa spriatelí s novou nájomníčkou, ktorá k nej uniká pred svojim násilníckym partnerom. Onedlho sa však ukáže, že podivné veci sa tu dejú ďalej a ona sa ocitá v nečakanom nebezpečí. No, nečakané je to vlastne iba na oko, keďže ma po necelých 20 minútach napadlo o čo tu vlastne ide, čo sa bohužiaľ presne vyplnilo a táto neskutočne priehľadná a vlastne aj nezaujímavá pointa mi zruinovala celý film. Tvorcovia ju dokonca hlúpo odhalili už pol hodiny pred koncom a začali na ňu nabaľovať otrasne klišovité a miestami až nelogické zvraty, takže dopozerať to bolo pre mňa vyložené utrpenie. Navyše sa film drzo snaží tváriť hitchcockovsky, pričom do očí bije jednak zúfalá snaha niečím prekvapiť a jednak strašní herci, ktorí sú navyše drvení v trápne umelých scénach. Selma Blair ako hlavná protagonistka bola síce vcelku sympatická, no úlohu agorafobičky som jej veril tak 5 sekúnd, keďže o chvíľu už veselo komunikovala a pristúpila na každú kravinu čo od nej kto chcel. Minimálne za slušné technické spracovanie by si film nejakú tú hviezdičku zrejme zaslúžil, no ja ju nedám, keďže po dopozeraní som ostal alergický čo i len na jeho názov.(2.3.2012)