Reklama

Reklama

Boku no hacukoi o kimi ni sasagu

  • Japonsko 僕の初恋をキミに捧ぐ (více)

Obsahy(1)

Takuma je chlapec, který se dozví, že zemře ještě před svými dvacátinami. Mayu je dívka, která je do něj zamilovaná. Příběh začíná, když jsou ještě malými dětmi. Mayu potkává Takumu u otce, který je lékař, u nějž je hospitalizován. Oba k sobě začnou něco vzájemně cítit. Mayu se ale dozvídá o vážné nemoci Takumy a také to, že zemře ještě před dvacátými narozeninami. Nešťastný pár učiní slib, protože jejich budoucnost je nejistá. Jak plyne čas, a z dívky se stává mladá žena a z chlapce mladý muž. Mayu i nadále podporuje a miluje Takumu, ale ten se snaží udržovat si odstup, a Mayu ušetřit bolesti. Pak ovšem Mayu potkává jiného muže, který ji má rád, a také Takuma se setkává s jinou ženou, stejně nemocnou, a tak se jejich vzájemná láska začne hroutit. Čekají je nedorozumění, nevyřčené myšlenky, frustrace a trápení mládí... (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (12)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Moc krásný a dojemný film. Z tohoto romanticko-dramatického žánru mi už delší dobu nepadlo nic do noty, ale Boku no hatsukoi wo kimi ni sasagu se to povedlo. Dokonce bych řekla (ač se mnou možná někteří nebudou souhlasit), že ani příliš netlačil na city. Spíše jsem měla dojem, že celý film přirozeně plynul. Snad jen ta svatební scéna ke konci byla krapet přehnaná a mohla být vynechána nebo upravena. Jinak jsem však spokojená, a to i s herci v hlavních rolích - Okada Masaki a Inoue Mao. Především Inoue Mao ve své roli hodně vynikala, ale na tom se shodne asi většina lidí. I komplexně bych však řekla, že to byl herecky dobrý výběr (mám na mysli herce ve vedlejších rolích). Ve výsledku silné čtyři hvězdičky. ~(4,4)~ ()

Pirkaf 

všechny recenze uživatele

"Můj život je časově omezen." Těmito slovy začíná film, na který se, proč to nepřiznat, dívám kvůli Inoue Mao. A je jasné, že i v roce 2009 sází asijská kinematografie na naivní snahu dojmout diváka příběhem založeným na nevyléčitelné chorobě. Ahemmm... tak pár takových jsem už viděl, některé nekoukatelné, některé solidní a některé dokonce i dojemné. Ale dost rečí, pokračuju v koukání. Další zápis až po skončení. Tedy pokud to dám... ^_^ VERDIKT: Je to poměrně milý a citlivý příběh, na pilu se netlačí zas až tak moc, i když kdo si chce poplakat, tak určitě může. Skvělá Inoue Mao zvedá hodocení o hvězdičku. ()

Reklama

muti 

všechny recenze uživatele

film o slabych srdciach pri ktorom uz pri prvej vete vieme ako to cele dopadne a preto nas zaver neprekvapi. podobnych filmov v korejskom prevedeni som uz videl dost a je fajn vidiet ze japoncom ide takato drama tiez. Inoue je ocarujuca, urcite si pozriem jej dalsie filmy. jednu vec som vsak doteraz este nevidel, japonci ukazali originalnost .... spoiler: #scenakdenevestapredoltaromdrzivrukachpohrebnuurnusvojhomanzela# ()

lencok 

všechny recenze uživatele

Film som si pozrela v pôvodnom znení, čo pravdepodobne uškodilo celkovému môjmu dojmu z filmu. Jazyk ma tak trochu zmiatol (čo je určite moja chyba a nevedomosť) a preto dosť rušil môj zážitok, čo sa podpísalo na (ne)pochopení vážnosti príbehu. Určite by som si ho pozrela znova, ale s anglickým dabingom, ktorý je mne, ako divákovi bez skúseností s japonskou kinematografiou, bližší. ()

Mortifera 

všechny recenze uživatele

Na první pohled né úplně klasický "školní" romantika z Japonska (přeci jen se většina příběhu odehrává v nemocnici), jenže.. když se stačí dívat trochu déle a donekonečna omleté vzorce japonských teenagerovských filmů (mangy) začnou bít do očí (mladá dvojice, jeden druhého kvůli nemoci ztrácí, rival...) . To by samo o sobě ani nevadilo - člověk je často rád, že ho ve filmu nic nepřekvapí a on si může užít pohodový a trochu dojemný večer se za vlasy přitažený koncem jako bonusem... jen od toho nečekejte nic víc ;) ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama