The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

luke1

Dlouho jsem komentar nepsal,nicmene ted musim! Trailer a info vypadalo slibne,prvnich par minut taky...to je ale vse.nesmyslne chovani,zbytecne nudne a dlouhe sceny ktere nic nerikaji!!!poslednich 40 minut jsem se proklikal k poslednim 10 minutam akce,ale to opravdu film nezachranilo a navic ani nebylo vysvetleno co se tam sakra stalo!tento film je odpad a je zbytecne jej sledovat ()

Dav1d

Několik týdnů nebo měsíců být zavřený ve sklepě s fazolema, smradem z rosekanejch mrtvol a s lidma, které znáte jen velmi málo, udělá časem divy ale co se stalo tady mě až děsí, snad se něčeho takovýho nedočkáme, kdo ví co je v nás. Trochu mě mrzí, že jsme se nedověděli více o tom co se stalo venku, ikdyž tady to nebyl účel filmu, je to psycho se vším všudy, proměna obyčejného člověka doslova ve zvíře, nemusí být až tak těžké, jak si mnozí myslí...4hvězdy... ()

madline24

Normálně nejsem fanynka podobných filmů, ale v tomto případě jsou 3 hvězdy maximálně zasloužené za skvěle gradující atmosféru a pohled na to, kam se můžou vyvinout lidské charaktery v krizových a psychicky náročných situacích.Spíš horor než thriller. ()

Aresko123

Hmmm, parada. V celom filme hrajú len 6-7 herci ale nenudia, Pochmúrna atmosféra v jednom zasypanom kryte bola vinikajúca a herci tiež ušli. Oplatí sa vidieť. A stále po celý film neviete čo vlastne je za múrmi tohoto krytu........... ()

Budha35

Mě to prostě nedá...moc komentů nepíšu, jen k těm, ke kterým mám co říct a tohle je film o který se musím podělit. Ač jsem věděl od první minuty do čeho jdu, jaký film bude mít průběh a přesně jsem věděl, že tyhle filmy nemám rád, přesto hodnotím 5-ti hvězdami za úžasný soundtrack, bravůrní herce, kteří zahráli své role na jedničku milionkrát podtrženou. Atmosféra tak dokonalá, že mě vtáhla od asi 10. minuty a držela až do konce. Tenhle film je dle mě vrcholem filmové bravůrnosti, které bych ovšem už nechtěl znovu vidět. Tohle je čistá deprese, nervy drásající podívaná u které jsem se klepal jak ratlik ještě po skončení.... Konec mě vcelku dostal, slzy na krajíčku a mě se usínalo velmi vlemi špatně. Určitě nejlepší film, který jsem zatím viděl v tomto roce. Ještě dodatek, nechápu, proč lidi dávají odpad, či 1-2*..tohle není film o akci, jak si možná myslí, neběhají tu terminátoři, ani jiní roboti, není tu akce po 122 minut filmu, nedovíte se proč a jak a kdy to skončí, tohle je psychologický thriller, který ukazuje "civilizované" lidi na pokraji šílenství. ()

JerryPilsen

Ve své podstatě jde o zamyšloní nad tím,kam až dokáže klesnout lidská důstojnost,když jde o holé přežití.Vše ostatní jde stranou.Klaustrofobie úkrytu je dokonalá i postupné odhalování lidských charakterů.Stejně jsme jen trochu chytřejší zvířátka. ()

klobasa

Nemůžu jinak,než za plnej počet.Kašlu na to,že se tam někdy děly nelogické věci,či nebylo vysvětleno,co se tam stalo.Mě to vůbec nevadilo.A to jsem čekal nějakou zívačku z bunkru.Tenhle film mě fakt dostal. ()

Imyourmather odpad!

Doporučuji všem, kdo mají rádi sadomaso, hnus, smrad, kurevské chyby v a nesrovnalosti v příběhu. Takhle zkurvený film jsem dlouho neviděl. Pro ty, kteří chtějí vidět pořádný film o přeměně člověka bez civilizace bych doporučil film Pán Much. ()

Elles

Začátek až moc urychlený, mam rád nějaké zasvěcení do filmu. Takových aspoň 5 min něco o předchozím dění hlavních postav. První polovina trochu zmatenější (až na výjimky nebyla znát žádná větší panika ani nepochopení z toho co se stalo všichni to tak nějak brali jako kdyby se todle prostě občas stávalo)ale druhá polovina kdy se z lidí stávali šílenci byla o něco i věrohodnější a promakanější. Pokud si chcete trochu zkazit náladu a znechutit si jídlo je to ideální volba. ()

katkakri

Ten film už nikdy nechci znovu vidět, přesto jsem ho ale dokoukala do konce i přes pozdní hodinu. Stísněná atmosféra, beznaděj, sílící odpor k většině postav... Film o tom, že největší svinstva si lidé dělají sami a že i z hrdiny, který je na začátku filmu celkem sympaťák, se na konci stane monstrum. Kdyby se mělo něco takového stát ve skutečnosti, tak ať mě raději hned na začátku smete atomový výbuch.... ()

Infy

Nemám sice moc co tomuto filmu vytknout, ale po shlédnutí jsem měl takový velmi nepříjemný pocit. Asi to bude tím, že z některých scén se mi chtělo zvracet. Takže 2 hvězdičky. Pro psychopaty se sadistickými sklony jasných 5... Taky mi dost vadily postavy, které se nechovaly moc logicky. Je sice pravda, že se autoři snažili o vystihnutí lidské psychiky, která v takovýchto situacích selhává, ale trochu (trochu víc) to podle mě přehnali. O dalších věcech, které nedávaly smysl a byly značně nerealistické se ani rozepisovat nebudu.. ()

LDvorak

Tvurce se nam asi snazil neco sdelit. Kazdopadne se mu to v tomto dilku nepodarilo. Jestlize si budu sam domyslet ze to ma byt film o "zlu v kazdem z nas" jak jiz napsal nekdo prede mnou, tak na to jsou postavy mimoradne ploche byt se snazi sebevic. V kombinaci s velmi nerealnymi situacemi a misty az nesmyslnym scenarem vysel film, ktery jsem chtel vypnout uz v polovine. Abych tvurcum neukrivdil, dokoukal jsem ho do konce v ocekavani ze se treba vse spravi pointou. Nestalo se. Podle mne absolutni zbytecnost. Jednu hvezdu davam za tema (z ktereho by se dalo opravdu hodne vytezit) a za pomerne slusny vykon Rosanny Arquette. Jinak bych dal odpad. ()

saidlik

naprosto skvěle gradující psychologický pohled na to, čeho je člověk schopný. Všudypřítomná úzkost i realisticky ztvárněné osudy lidí uvězněných v atomovém krytu s nádechem tajemna. Pro mě překvapení tohoto roku a vzhledem k rozpočtu jsem ochoten odpustit poněkud komornější výpravu. Na druhou stranu chápu negativní komentář. Toto je zkrátka typický příklad filmu, který budete milovat nebo nenávidět. PS.: Těm kteří z filmu nepochopili o co jde doporučuji číst mezi řádky a občas vyjít ven :) ()

ReproBoy

Nevysvetlene postavy, nicmene vyborna atmosfera a šokující to, v co se člověk změní. Michael Biehn mohl byt ale mene "drsny" ()

aldis

vlastne ani nevim o cem to bylo.parta typku se ukryla asi pred neakym vybuchem ve sklepe a pak jim tam zacnou chodit nejaci typosi se zbranema a vemou malou holku.to je tak vse co sem neak postrehl a ani nevim jak nebo proc tam byli v tom sklepe.uspavaci filmek onicem ()

waxtrax

Neuvěřitelně zbytečně natáhnutý děl do více než dvou hodin, kde se jen konverzuje bez sebemenšího záchvěvu děje či nějakých zvratů. Snad jen makabrozní závěr graduje celou dvouhodinu. Sestříhat to do 85-ti minut a výsledek mohl být lepší. ()

vnimat_Krasu

Na to, že je The Divide primárně psychologickým filmem, Xavier Gens neumí udělat dusno mezi postavami. A tak zatímco se katarze měla opírat o první (normální) polovinu, chemie v ní bohužel vůbec nefunguje. Pohledět na tuto látku daným způsobem je výborný nápad, ovšem bez fungující party přeživších psychologie zkrátka nemůže vyniknout. Zůstává tak jen formálně velmi povedený film, který hudbou vzpomíná na Sunshine, v němž si bohužel logika vybírá slabší chvilku. U cílevědomého akčňáku by to tolik nevadilo. Při obrazu skupiny na konci světa ale ano. ()

Eleanor_

Poprvé co mě film fakt vyrazil dech, prvních 20min... ok čekal jsem co se stane... ale to co se z toho vyklubalo, až husí kůže z toho vyskakuje... Určitě bych to znovu vidět nechtěl, ale vůbec nelituju, že jsem to viděl... Jde z toho až strach, co je z toho všechno pravdy...Člověk na to kouká říká si zhruba o čem to je a ono to jde jiným směrem.... WTF ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)