The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

sNeDy

Depresivní záležitost roku, která věrně zobrazuje (nutno říci, že totální) rozpad lidskosti ve chvíli, kdy nás někdo zažene do kouta. Skvěle popsaná obecná psychologie postav ale bohužel dojíždí na té specifické - takhle by to sice plus mínus vypadalo, pokud zavřete pár lidí do krytu bez informací, možnosti utéct a naděje na přežití, jenže v jednotlivých detailech už je chování postav naprosto mimo. Ale i tak hodně silný zážitek, jen to chce nehledat malé chyby a užívat si tu krásně zvrhlou sondu do lidských duší. 3.5/5 ()

johnymdoe

Hrozná nuda, ale to by nebylo tak děsný..spíše mě štvalo že jsem se vůbec nedozvěděl za dvě hodiny filmu co se vlastně stalo a proč jsou tedy ve sklepě a taky se mi nelíbila nechutnost celého filmu. Pochybuji že by se takto někdo choval jak třeba ta Marilyn...to nedávalo vůbec smysl a bylo to až nechutné. Naprosto nechápu umístění tohoto filmu ve škatulce sci-fy...to totiž ve filmu vůbec není! Nicméně herce člověk musí pochválit v čele se stále dobře vypadajícím i hrajícím Michaelem Biehnem, ale na víc než na 50 procent to prostě není. ()

KOZEL84

Pěkný filmík na nedělní odpoledne s rodinkou.Děcka začnou hltat prozac místo lentilek,stará se s váma rozvede a vy budete litovat ,že jste radši nepustili nějakého Finchera.První polovina to vzala trochu-moc hopem,ale se všema těma fazolema uvnitř je jasné,že pořádný fikot teprve příjde.Mě je uplně fuk co se dělo venku (co tohle?).Prostě tam bouchly atomovky,no.Atomový hřib.Teda tečka.Pak příjde druhá půlka a dá zapomenout na nějaké díry.Tenhle film postupně zraje jak víno - uzraje hnusná,zdegenerovaná,zakalená,zkyslá,trpká,krabicová sračka za 3 pětky,na kterou skrz výlohu celý den pralo slunko.Naději pošle rovnou do hoven.No možná,že ne.Protože jak to tu tak čtu,tak atomovky bouchající za dveřma,von'avé zdechliny a útulné sklepení by v mnoha hrdinných teuta..honimírech,probouzelo osvěžující gejzíry pozitivní energie.Já sám bych určitě nechal své sousedy,které už ted' tolik miluji,vyhrávat i v Člověče nezlob se a možná bych je i láskou sněd.Goldingovi by ste tu zas líbali prdel a to s děckam ani nedrtil atom.Tak šikovně hnusný film,už sem neviděl dlouho a doufám,že kdyby něco,tak nehrdinně zařvu v první vlně.4aPůl ()

jorgus

prvni polovina tak jak to mam rad, bohuzel rozbehnuti filmu jsem neuvital, protoze se vydalo spatnou stranou..nebylo to spatne, ale kdyby film zustal u intimnejsiho uvodu tak dam i vic:) ()

nessbeal

Cakal som ozaj nieco vacsie nez mini akciu v atomovom kryte. Vo filme sa nejedna o ziadnych ufonov, nic sa nevysvetlilo, a stopaz je nekonecna...Ale aj tak to Lauren zachranila, milujem pohlad na nu a aj to ako hra. ()

hiroshima

Postapokalyptické psycho odehrávající se v atomovém bunkru. Téměř dvě hodiny lidského utrpení a beznaděje. Snímek sice mohl být o nějaké minuty kratší, ale i přes to jsem nenašel hluché misto a po celou dobu napjatě hltal děj. Až k nevíře co uzavřený prostor a pocit bezmoci dokázal udělat s psychikou našich nedobrovolných obyvatel krytu. Závěr filmu hodně zajímavý. Já osobně ho nečekal. K tomu všemu výborný hudební doprovod a 80% je na světě. ()

Game90

Čakal som niečo iné a nakoniec to bola len banda ľudí zavretých v atómovom kryte. Začiatok je plný strachu, bezmocnosti, a beznádeje. Potom sa ukazujú rôzne správania ľudí v extrémnych situáciách. Ale od hororu to malo naozaj na míle ďaleko. ()

HonzyR

Brutální ukázka postupného rozkladu společnosti až do nejnižšího levelu. Neuvěřitelně moc nevysvětlených (co se teda vlastně do prdele stalo?) a nedotažených věcí (co vlastně měl znamenat ten výlez z krytu?) filmu nepřidávají. Špinavost, odpornost, hnus provází celý film společně s depresivní atmosférou, bohužel to je asi to jediné co mi za 2 týdny zůstane v hlavě... EDIT po měsíci: Fakt že jo sakra, nic jiného v té hlavě nezůstalo! Jen ta deprese. Snižuju na jednu hvězdu. __10%__ ()

Noomi

Po dopozeraní som bola trochu zmätená. Fakt je, že si to štvorhviezdičkové hodnotenie nezaslúži ani zďaleka, ak si to porovnám s ostatnými filmami, ktoré som týmto počtom hviezd hodnotila. V každej scéne by som našla chybu, nezrovnalosť, občas aj čistý nezmysel a fakt som nepochopila, čo sa vlastne stalo a prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Ale na druhej strane film oplýva obrovským množstvom emócií, ktoré sa nedajú ignorovať. Bolo mi zle a mala som pocit, že z toho každú chvíľu dostanem depresiu a kedže sa zdá, že práve o to tvorcom šlo (s prihliadnutím na veľké množstvo chýb v príbehu), snímka splnila svoj účel dokonale. Okrem toho, nikdy som si nemyslela, že ma Milo Ventimiglia presvedčí o svojej temnej stránke. V tomto filme sa mu to podarilo. Tak dajme tomu, že tam tie štyri nechám. Ale pozerať to druhýkrát, to sa už nestane. ()

Pidzey

Už úvodní záběr hraničí s genialitou. Tyhle jednoduché příběhy zbožňuju. Jedna místnost, kupa zajímavých postav a „Ponorka. The Divide má od začátku hutnou atmosféru, zajímavou režii plnou dobrých nápadů, špičkový závěr a co je hlavní, více jak nadprůměrné herecké výkony, především Michael Biehn a Milo Ventimiglia. Ti podávaj ten životní. Kategorii samou pro sebe je špičkový soundtrack, nevím kdy naposledy jsem slyšel tak silný jako je tady a to se poslední dobou na soundtracky dost zaměřuji. Když jsem na tohle viděl trailer, řekl jsem si „Tak to bude hodně dobrý.“ Teď si myslím že tenhle film patří mezi ty výjimečné. Podobný film bych chtěl jednou natočit. Poslední záběr hraničí s frustrací a beznadějí. ()

KoleckoR

Návod jak (ne)přežít v bunkru po jaderné válce. Temná lahůdka pro krve a mozku milné příznivce klaustrofobních, postapokalyptických filmečků. ()

KKain

Slovo disturbing tenhle film plně vystihuje - každý z nás je svině, a někteří ještě navíc šílená. Nebýt konce, dám těch hvězd pět. ()

Tred2

Nevím, co přesně jsem od toho čekal. Podle žánru je to jasně dané. Máte několik osob v uzavřeném prostoru (WTF situace), které jsou vám naprosto ukradené a sledujete jejich přeměnu z dobráku a chytráku na svině a hlupáky. Vytvořená situace je logicky a racionálně úplně neřešená (resp. je řešená, ale to je spíš výsměch divákovi). Vývoj postav je vesměs podle očekávání, ale s tím, že je vám docela jedno kdo a kdy skončí. Ustřední hudební motiv se povedl, atmosféra se občas navnadila, ale většinu času to je jen o čekání na další krok a jak se stane, tak zklamané čekání na další. Ze začátku to vypadalo slibně, pak s otevřením dveří to otevřelo nové možnosti. To se bohužel rychle zase zabilo !!!!!!!SPOILER (poměrně samoúčelné donesení zbraní a obleků do domečku) Konec SPOILERu!!!!!!! a šlo se z kopce (platí pro oba dva významy). Konec byl pak jako nálepka na bebí, které vám film přinesl. Osobně jsem to vzal a ochotně zaokrouhlil na 3. Nedá se říct, že bych těch dvou hodin litoval, ale na větvi z toho určitě nejsem. Btw. to, že jsou lidi svině, ví každý. To, jak to interpretují podobné filmy, mi příjde až příliš přehnané. Nevěřím, že schopnost "udržet se v klidu" zvládne jen 1 z 10. ()

edie sedgwic

Dalsi z nespocetneho radu reziserov, ktory sa nam snazi dokazat, ze sa z ludi v izolacii stanu vrazdiace sexualne monstra. Medziludske vztahy vsak ktovieako nezvladol. ()

jasanka

První polovina se mi líbila, pořád se něco dělo, byla tam opravdu složka "sci-fi" a napětí. Pak se to ale zvrtlo v něco úplně jiného a vlastně šlo jen o nechutný horor. Takže nakonec docela zklamání. ()

Everyone

Přežít apokalyptickou katastrofu není žádná výhra. Dalo by se to připodobnit k nevyléčitelné nemoci (z krytu a z vlastního těla uniknout nelze*, jste v pasti). Ať děláte, co děláte, nemáte šanci to přežít. "Slyšíte tikat hodiny", ačkoliv žijete v bublině bez plynutí času - stálost umělého světla - zářivky - později svíčky (vědomí smrti), stres narůstá (u každého jinak - někdo ho zvládat neumí, někdo přilévá olej do ohně, někdo oheň hasí - střílení, řezání prstu, sex, opíjení, malování, chlácholení, mlčenlivost, naslouchání,...), až nakonec přijde beznaděj a smíření, pakliže si nelžete do kapsy a nedoufáte v zázrak a spásné zachránění, které přichází jen ve smyšlenkách - v pohádkách, náboženství, nebo ve scénáři (jako zde pro jednu vyvolenou). Je to na každém z nás, jak se s tím vyrovná. A záleží na nás, jestli důstojně, či ne (bohužel, zde je to těžší, protože vše komplikuje skupina labilních vylízanců, kteří situaci "řeší" aktivním zapomínáním a pseudovýchodisky skrze násilí, alkohol a pohlavní uspokojení, avšak i oni, přes zbytečné vyhrocování situace směřují ke stejnému konci). Je to jedna z nejtěžších, ne-li nejtěžší, věcí, která každého, kdo nezemře předčasně a rychle - např. po nějaké nehodě, čeká. Naštěstí, či naneštěstí film takto nekončí, alespoň ne pro Evu, jejíž osudem nebylo skončit v krytu, ale jako bludička ve světě falloutu. (kdyby někdo chtěl natočit dvojku, tak vykreslení apokalyptické vize by bylo lahůdkou pro nejednoho konzumenta scifi žánru) ___ Velice silný film. Nebál bych se ho nazvat podobenstvím o konci běžného života. ___ A ačkoliv to občas zavání jistou nedomyšleností (stále nemastné vlasy, bílé zuby a průzračná pleť Lauren German i po x dnech či týdnech; vojáci - to takto oigelitovali každou budovu?; zdroje energie a vzduchu - zplodiny...), tak mě film položil na lopatky. Nesmírně depresivní, ale zároveň motivující film, kdy máte tendenci povznést se nad banality a chránit a cítit život. Jít domu, užít si klid, mír, bujaré veselí a poslouchat tlukot života. ()

drozdy1

Opravdu silný zážitek. Rozklad lidské důstojnosti v přímém přenosu. Touha přežít je u všech postav maximální a instinkt přežití je kolikrát dožene na úplné dno. Nepříjemné, leč v mnoha ohledech dosti realistické. A závěrečný soundtrack to celé jen podtrhává. Hodnocení:75%. ()

zelda82

Aneb zavrete partu prumernych lidi do podzemniho krytu, z nehoz neni uniku a sledujte, jak rychle je z nich hromada trosek...Minimalisticky thriller, ktery se z 98% odehrava v par mistnostech a ktery predvadi, co se skryva za fasadou obycejnych pravniku, hasicu a vylecenych fetacek...Opravdu silny zazitek s hodne depresivni atmosferou.... ()

mackey

Parádní komorní post-apo genialita. Čekal jsem hodně, ale že dostanu tohle všechno + ještě trochu navíc, to teda ne. Všechny palce nahoru. Děj už hezky shrnuli moji tops. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)