Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Zahrádka (S01E12)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1982, 9 min

Pat a Mat vylepšují svojí zahrádku na chatě. Tu okrasné podkovy, tu ohrádka z lahví. Vše vyvrcholí přivezením trpaslíka. (J.Connor)

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Elgin

Vsetky dieli mame na DVD a nechapem preco nemozeme hodnotit cely serial ako celok, ale iba jednotlive casti? Dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Tato o zahradke mi moc nesadla. ()

BlackMount

Pat a Mat pracují na zkrášlení svojí zahrádky a počínají si tak zkušeně, že by i Přemek Podlaha vedle nich vypadal jako amatér. Na vrchol čerstvě vybudované skalky se hodí něco elegantně vkusného a tak tihle borci sáhnou po sádrovém trpaslíku. Naneštěstí sádra má tu vlastnost, že je křehká a takové věci našim hrdinům do rukou nepatří. Nezbývá jim tedy nic než namíchat pět metráků betonu a postavit si vlastního pidimužíčka. Vcelku zábavná epizoda. ()

Sosak

Klasický večerníček o dvou kutilských pošucích :) Fakt jeden z nejlepších a tenhle díl s obřím trpaslíkem patří dokonce i k silnějším epizodám, prostě lahoda. ()

hlína

Godhaj

Tenhle díl je prostě ukázka typicky českého přístupu k zahradničení. Spousta pivních lahví, kamenů, džbánů a dalších zbytečností zdobí zahradu, zatímco dům je na spadnutí. Tvůrci si hezky pohráli s divákovou fantazií, co vlastně se skrývá v té velké bedně a výsledek mě stejně překvapil. Také vjezdová brána, na kterou nenavazuje plot je krásnou ukázkou surealisticko dadaistického pojetí tohoto dílu, který je stejně vtipný, jako vybízí k zamyšlení. ()

MerlinPolcic

Chlapci ma opäť dostali svojou bránkou, ktorá sa dala otvoriť veľmi jednoducho otvoriť. Takže si len zbytočne zničili niektoré pamätihodnosti :))) Jeden z najlepších dielov tejto nerozlúčnej dvojice 100% ()